1p
Egyszerűsödik a gépjármű-finanszírozás, ráadásul olcsóbban is megúszható lesz a procedúra. A jövőben magánokirat is elegendő lesz a zálogjog érvényesüléséhez
Egyszerűbb, olcsóbb és biztonságosabb lesz a gépjármű-hitelezés. A jövőben magánokirat is elegendő lesz a zálogjog érvényesüléséhez – tudta meg a Világgazdaság.

Sáriné Simkó Ágnes, az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium főosztályvezetője azt a lapnak elmondta, hogy a tervek szerint nem szükséges majd a zálogszerződést közokiratba foglalni, így tehát olcsóbb is lesz az ügylet. A felek magánokiratban rögzíthetik a zálogjogi nyilvántartásba vételhez elengedhetetlen adatokat, a gépjármű típusát, az alvázszámot, a rendszámot, a motorszámot. Ennél többet nem fog megkövetelni a közjegyzői regisztráció - írja a lap.

A módosított szabályozás – a visszaélések kivédése érdekében – egyúttal lehetővé tenné, hogy a közjegyzői kamara honlapján bárki személyének azonosítása nélkül, ingyenesen tájékozódhassék arról, hogy az őt érdeklő gépjárművet terheli-e zálogjog vagy sem.

Autólízing: szebb új világ jöhet
A jogszabály-módosítást két éve kezdeményezte a Magyar Lízingszövetség. A finanszírozott gépjármű ugyanis csak jelzálogjog-alapítással szolgálhatna biztosítékul az adós elleni felszámolás vagy végrehajtás esetén. A szabályozás azonban nincs összhangban a gépjárműpiaci gyakorlattal, ahol a vevő nem a hitelezővel, hanem a kereskedővel áll kapcsolatban – utalt a problémára Lévai Gábor főtitkár.

Az egyszerűsítéssel a jelenlegi több tízezer forintos közokiratdíj helyett csak a regisztrálást kell majd megfizetnie az érintettnek. A módosítás későbbi kiterjesztésével pedig ugyancsak jelentős költségeket spórolhatnak meg a zálogkötelezettek – mondta Parti Tamás, a Budapesti Közjegyzői Kamara elnöke.

Az új szabályozás 2009 januárjában lépne hatályba.

Nem fizetjük a hiteleket: keményítenek a bankok
Más irodájában ülünk, pedig a mienk is lehetne
Pályázati pénzek: szabad az út a lízing előtt

Világgazdaság

Címkék: Pénzügyi szektor

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Jelentős veszteséggel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, megugrott az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 19:17
Nagyon rossz nap volt a tőzsdéken. 
Pénzügyi szektor A forint gyengülését hozta a szerda este
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 18:47
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 355,32 forintról 361,57 forintra emelkedett 18 órakor.
Pénzügyi szektor BÉT – Negatív hangulatban kereskedtek a tőzsdéken, már megint Trump az oka
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 17:48
Az amerikai elnök kijelentette, nincs Iránnal béketárgyalás.
Pénzügyi szektor Kapitány megint lépett, délután is menesztett két vezérigazgatót
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 16:38
A miniszter leváltotta a HEPA Magyar Exportfejlesztési Ügynökség, valamint a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) vezérigazgatóját.
Pénzügyi szektor Ezt már tényleg nem lehet tovább húzni, az uniós bírósággal kell elszámolnunk
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 14:19
Az Európai Bizottság az uniós bíróság elé küldi Magyarországot az árréskorlátozások miatt.
Pénzügyi szektor Minden nap tartogat valami meglepetést: új vezetőt jelentettek be
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:54
2026. július 8-tól Kiss Zalán tölti be az EXIM Magyarország vezérigazgatói tisztségét.
Pénzügyi szektor Elhunyt Kádár Béla közgazdász, politikus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 13:25
Elnunyt Kádár Béla közgazdász, akadémikus, az Antall-kormány egykori minisztere. 
Pénzügyi szektor Varga Mihály és csapata nagyon éhes, sokat akarnak a bankoktól
Privátbankár.hu | 2026. július 8. 08:26
Újabb Magyar Közlöny jelent meg, ebből derültek ki a részletek. 
Pénzügyi szektor Kína devizatartaléka 26 milliárd dollárral csökkent júniusban
Privátbankár.hu | 2026. július 7. 16:55
Kína devizatartaléka júniusban 26 milliárd dollárral csökkent az előző hónapban jegyzett több mint tízéves csúcsot követően – áll a kínai központi bank keddi jelentésében.
Pénzügyi szektor Önként adják oda a csalóknak a pénzüket – Nem tanulnak a magyarok
Sipos Ildikó | 2026. július 2. 05:46
Tízből csak három magyar képes felismerni, hogy online csalási kísérlettel áll szemben.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG