3p

Csaknem hatmilliárd forinttal.

Újabb zöld jelzáloglevél-sorozat kibocsátását kezdte meg március 11-én az MBH Jelzálogbank. A 2029. november 22. lejáratú, fix, 7 százalékos kamatozású jelzáloglevél első részletének (MZJ29NF1) értékesítése jelentős túlkereslet mellett zajlott: a hatmilliárd forint felajánlott mennyiség mellett meghirdetett aukció keretében a tőkepiaci szereplők összesen csaknem 14 milliárd forint értékben nyújtottak be ajánlatot, amelyből a hozam- és felárszinteket figyelembe véve a bank végül 5,9 milliárd forintot hagyott jóvá. Ez volt az év első jelentős jelzáloglevél-kibocsátása a hazai tőkepiacon.

Hosszú távú céljai vannak a mostani akcióval az MBH Jelzálogbanknak. Fotó: MTI
Hosszú távú céljai vannak a mostani akcióval az MBH Jelzálogbanknak. Fotó: MTI

„A most tapasztalt komoly érdeklődés is bizonyítja, hogy a jelzáloglevelek változatlanul az egyik legbiztosabbnak tekintett befektetési lehetőséget jelenthetik, a tőkepiaci szereplők pedig egyre inkább felismerik az ESG-szempontok, a fenntartható fejlődés és a klímaváltozás mérséklésének jelentőségét” – emelte ki Nagy Gyula, az  MBH Jelzálogbank vezérigazgatója, hozzátéve, hogy az egyik legstabilabb tőkepiaci szereplőként és rendszeres jelzáloglevél-kibocsátóként a hitelintézet a jövőben is nagy hangsúlyt kíván fektetni a zöld jelzáloglevelek forgalomba hozatalára, és hosszabb távon stratégiai célja a fix kamatozású, hosszabb lejáratú forrásbevonás. 

Az MBH Csoporthoz tartozó MBH Jelzálogbank 2021 óta bocsát ki zöld jelzálogleveleket, a bevételből pedig kizárólag energiahatékony lakóingatlanok építését, zöldnek minősített használt lakások vásárlását, valamint használt ingatlanok energiahatékony felújítását finanszírozza, ezzel is hozzájárulva a fenntartható fejlődéshez és a klímaváltozás mérsékléséhez. A hitelintézet 2023-ban nyolc nyilvános aukciót tartott, ezek keretében összesen 74,8 milliárd forint értékben bocsátott ki jelzálogleveleket, amelyből 20,5 milliárd forint értékű volt zöld jelzáloglevél.  

„Az MBH Jelzálogbank üzleti és kibocsátási stratégiájának változatlanul meghatározó eleme a zöld jelzálogleveleken keresztüli forrásszerzés. Ennek jegyében nagy hangsúlyt fektetünk a Zöld Jelzáloglevél Keretrendszerünk rendszeres felülvizsgálatára. Február végén publikáltuk jelenleg érvényes keretrendszerünket, a külső Minősítési Szakvéleményt (SPO), valamint a zöld jelzáloglevelekhez kapcsolódó hatásvizsgálati jelentést is” – mondta Tóth Illés, az MBH Jelzálogbank vezérigazgató-helyettese. Hozzáfűzte, hogy a hitelintézet a keretrendszer felülvizsgálata során többek közt összhangba hozta a zöld ingatlanokra vonatkozó elfogadhatósági kritériumrendszert a 2023. november 1-je utáni jogszabályi környezettel.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Tizenötmillió forintra bírságolta az MBH Bankot a jegybank
Privátbankár.hu | 2025. április 23. 10:52
A pénzintézet a január végi határidőig nem küldte meg minden ügyfelének a bankszámlához kapcsolódó egyéni éves díjkimutatást.
Pénzügyi szektor Itt az OTP Bank bejelentése, erre kell figyelniük az ügyfeleknek
Privátbankár.hu | 2025. április 17. 11:50
Fejlesztések miatt több szolgáltatás is szünetel az OTP Banknál tavasszal.
Pénzügyi szektor Bevásárolt Moldovában a legnagyobb romániai bank
Privátbankár.hu | 2025. április 11. 16:31
Moldova Köztársaságban terjeszkedik a legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania – írja az economica.net a pénzintézet közleménye alapján.
Pénzügyi szektor Milliárdos kiesést kell lenyelnie a magyar bankoknak
Privátbankár.hu | 2025. április 10. 14:20
Új becslés készült a banki díjak csökkentésének, befagyasztásának költségeiről.
Pénzügyi szektor Túlteljesített a Gránit Bank
Privátbankár.hu | 2025. április 9. 07:31
2024 végén már több mint 226 ezer ügyfélszámlát vezetett a bank.
Pénzügyi szektor Rangos elismerést kapott az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2025. március 31. 14:03
Két kategóriában is első helyen végzett és díjat szerzett az MBH Bank privátbanki üzletága a nemzetközi Euromoney Private Banking Awards idei díjkiosztóján Londonban. A rangos elismeréseket a hitelintézet az „Év Magyarországi Privátbankja Utódlástervezésben”, valamint az „Év Magyarországi Privátbankja Diszkrecionális Portfóliókezelés” kategóriában nyerte el. A hitelintézet privátbanki üzletága harmadik alkalommal tudhatja magáénak az Euromoney elismerését, hiszen 2022 és 2024 után ismét felkerült a díjazottak listájára.
Pénzügyi szektor Hatalmas változás jöhet az MBH Banknál
Privátbankár.hu | 2025. március 27. 10:21
Egyelőre nem erősítették meg a felek.
Pénzügyi szektor Brüsszeli bank itteni leányára csapott le az MNB
Privátbankár.hu | 2025. március 24. 10:29
Tízmillió forintos bírságot kell befizetnie a KBC százszázalékos tulajdonában lévő K&H-nak.
Pénzügyi szektor Lázár János bejelentette az ATM-cunamit
Privátbankár.hu | 2025. március 23. 15:29
Hipersebességgel szórná tele készpénzautomatákkal az országot a kormány. 
Pénzügyi szektor Budapest a nemzetközi biztosítási világ fókuszában
Privátbankár.hu | 2025. március 19. 20:08
A Brokerslink világszervezet szakemberei Magyarországon találkoztak a Hungarikum Alkusz szervezésében.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG