3p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Az Erste Lakástakaréknál májustól ismét lehet lakástakarékpénztári szerződéseket kötni. A lakástakarék 4 illetve 8 éves futamidővel érhető majd el.

Májustól újraindítja az előtakarékossági termékek értékesítését az Erste Lakástakarék. Az ügyfelek két konstrukció, egy 4 és egy 8 éves futamidejű forma közül választhatnak. A pénzintézet a megtakarítások után fizetett kamaton felül kamatbónusszal egészíti ki a befizetéseket. A kamatbónusz mértéke 4 év után 15 százalék, míg 8 éves megtakarítást vállalva 30 százalék. A kamatbónusz gyakorlatilag azt jelenti, hogy az Erste Lakástakarék a 4 éves futamidejű konstrukció esetében minden évben csaknem két hónappal, míg a 8 éves módozatnál közel négy hónappal egészíti ki azt az összeget, amelyet az ügyfelek tesznek félre havi rendszerességgel lakáscélra. A jóváírás akkor jár, ha az ügyfelek legalább 4 évig megtakarítanak, vagyis a 15 százalékos bónuszt az is megkapja, aki eredetileg 8 éves megtakarítási időszakot vállalt, és a 4 éven már túl van, de még a lejárat előtt felmondja a szerződését.

Ismét lehet lakásra gyűjteni. Fotó: Pixabay
Ismét lehet lakásra gyűjteni. Fotó: Pixabay

„A lakástakarékpénztári megtakarítás rendkívül népszerű konstrukció volt az állami támogatás 2018-as megszűnése előtt. Az azóta eltelt időben sokan felhasználták a lejáró szerződésekben kezelt összegeket, és most keresik azokat a megoldásokat, amelyek újabb, hasonló megtakarítást hozhatnak 4-8 év múlva. A jelenlegi hozamkörnyezet hosszú futamidő esetén már lehetővé teszi, hogy attraktív, 30 százalékos kamatbónuszt kínáljunk ügyfeleinknek, ezzel kvázi újra elérhető lesz a régi állami támogatásoshoz hasonló lakástakarék termék" – mondta el Kármán András, az Erste Lakástakarék vezérigazgatója.

Az Erste Lakástakarék májustól induló új konstrukcióiban, a 4 illetve 8 éves megtakarítási időszak mellé az ügyfelek havi 20 ezer, 30 ezer, 40 ezer és 50 ezer forint befizetése közül választhatnak. Egy ügyfél azonban bármennyi szerződést köthet így, aki a havi 50 ezer forintnál többet szeretne félretenni, az köthet kettő, három vagy akár több szerződést is. A számlanyitási díj mindkét módozatnál az úgynevezett szerződéses összeg 1 százaléka, ezt az összeget azonban az akciós feltételek teljesítése esetén elengedi az Erste Lakástakarék, amivel az ügyfelek 4 éves futamidő esetén akár 65 ezer forintot, míg a 8 éves konstrukciónál akár több mint 140 ezer forintot is megspórolhatnak.

A jelenleg 80 ezer ügyfél 100 ezer szerződését, összesen több mint 130 milliárd forintját kezelő Erste Lakástakarék tapasztalatai szerint 5-10 évente mindenki költ az otthonára kisebb-nagyobb összeget. Az otthonteremtési, illetve felújítási vagy korszerűsítési céllal megtakarítani vágyó ügyfelek számára a lakástakarékpénztár egy nagyon biztonságos, kiszámítható megoldást jelent. A lakástakarékpénztári megtakarítások fix, kamatadó mentes hozamot kínálnak, miközben az ügyfelek az Országos Betétbiztosítási Alap védelmét élvezik. Az Erste arra számít, hogy a lakástakarékpénztári megtakarítás a lakáscélú öngondoskodásban gondolkodó ügyfelek mellett azok számára is alternatívát jelent, akiknek jelenleg nincs számottevő leköthető megtakarításuk, ugyanakkor havonta 20-50 ezer forintot rendszeresen félre tudnak tenni a következő években. „Az Erste Csoport több mint kétszáz évvel ezelőtt takarékpénztárként kezdte működését. Az öngondoskodás, a rendszeres megtakarítások pedig ma is ugyanannyira fontosak a pénzügyi egészség megteremtése és fenntartása szempontjából" – tette hozzá Kármán András.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Újabb piacokat keres Albániában a 4iG, ezért járt Jászai Gellért Tiranában
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 20:17
A telekommunikáció után az energiapiacon is lát lehetőségeket a cégcsoport. 
Pénzügyi szektor Vegyesen zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék, csökkent az olajár
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:35
A Brent olajfajta hordónkénti ára 94 centtel (1,09 százalékkal), 87,15 dollárra csökkent.
Pénzügyi szektor Jó és rossz nap is volt a mai forint számára
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 19:19
Az euró árfolyama a reggel hét órakor jegyzett 363,56 forintról 362,52 forintra csökkent estére.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt itthon a tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. július 30. 18:51
Nagyon jó hangulatban telt a kereskedés a BÉT-en.
Pénzügyi szektor Rekordösszegű számlát nyújtott be a magyar állam az Erstének
Herman Bernadett | 2026. július 30. 12:56
Jelentős növekedést ért el az Erste Csoport 2026 első félévében, miután a nemrég megvásárolt lengyel leánybank számai is megjelentek a mérlegben. Bár a megugró hitelállomány miatt a menedzsment megemelte az éves célszámokat, az állami elvonások komoly terhet jelentenek a bankcsoportnak. A régiós kormányok közül a magyar állam nyújtotta be a legnagyobb számlát: a kivetett adó egyetlen év alatt csaknem a kétszeresére nőtt, és a teljes régiós elvonás közel felét tette ki.
Pénzügyi szektor Jó hírt kapott az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 18:17
A Moody’s a bankfelvásárlás hírét értékelte így.
Pénzügyi szektor A kamatvágás sem rázta meg a forintot, alig változott az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 18:26
Az eurót délután hat órakor 361,77 forinton jegyezték a reggel hét órai 361,87 forint után.
Pénzügyi szektor Történelmi csúcson zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 17:54
A részvénypiac forgalma 31,8 milliárd forint volt.
Pénzügyi szektor Jelentős átalakulás: 80 ezer kriptós tűnt el a hazai piacról – hoz változást a Tisza?
Sipos Ildikó | 2026. július 20. 10:42
A Revolut kivonulása és a 2025-ös szigorú szabályozás felgyorsította a lemorzsolódást.
Pénzügyi szektor Van ilyen is? Rossz napja volt a forintnak
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 18:48
Az euró jegyzése napközben 358,92 forint és 363,13 forint között mozgott.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG