1p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

Éles vita bontakozott ki Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter és Ben Bernanke között a bankügyfelek védelmére hivatott új szövetségi hatóság létrehozásáról
Éles vita bontakozott ki Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter és a szövetségi tartalékbankrendszer (Fed) elnöke, Ben Bernanke között a bankügyfelek védelmére hivatott új szövetségi hatóság létrehozásáról.

Az amerikai pénzügyminisztérium júniusban nyújtott be a törvényhozásnak egy törvénytervezetet a Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Ügynökség (Consumer Financial Protection Agency, CFPA) létrehozására.

A javaslat Barack Obama amerikai elnöknek a pénzügyi felügyelet szélesebb körű átalakítását célzó elképzeléseibe illeszkedik, amelyekkel az államfő a jelenlegi - emberöltők óta legsúlyosabb - pénzügyi válságot szeretné kezelni.

Az Obama-kormányzat a CFPA létrehozásával azt akarja elérni, hogy a jelenleg több hatósághoz tartozó fogyasztóvédelmi feladatok ellátását egy új szervezethez rendeljék, anélkül, hogy többletfeladatot írnának elő. A CFPA követné figyelemmel például a hitelkártyákra vagy a jelzáloghitelekre vonatkozó szerződések apróbetűs részeit. Ezt jelenleg a Fed és több kormányhivatal végzi.

Bush népszerűbb, mint Obama
Geithner a képviselőház pénzügyi bizottsága számára készített írásos állásfoglalásában a CFPA megalakítása mellett kardoskodott, úgy vélvén, hogy egyértelműek az új hivatal létrehozása melletti érvek. Hangsúlyozta, hogy a jelenlegi pénzügyi rendszer bizonyos szereplőire, például az ingatlanhiteleket értékesítő ügynökökre és nagy pénzügyi társaságokra nem terjed ki a felügyelet, ezért becsaphatják a fogyasztókat.

Bernanke viszont, szintén írásos állásfoglalásában, úgy vélekedett, hogy a Fed alkalmasabb a szóban forgó feladat ellátására. Bernanke azzal érvelt, hogy a pénzügyi kockázatok figyelemmel követése és a fogyasztóvédelem szorosan összefügg egymással, és a két feladat együttes ellátása további előnyökkel jár együtt.

Bernanke már javasolta a törvényhozásnak, hogy a fogyasztóvédelmet tegyék a Fed egyik alapfeladatává.  A CFPA létrehozását az ellenzéki republikánus párti törvényhozók és a jelenlegi szabályozó szervek is hevesen ellenzik.

A törvényhozás demokrata és republikánus párti tagjai mindazonáltal vonakodnak attól is, hogy további jogkörökkel ruházzák fel a Fedet, mert úgy tartják, hogy a jelenlegi válságot az idézte elő, hogy a szövetségi tartalékbankrendszer felügyelte a bankokat és a kockázatos jelzáloghiteleket.

Új világ jön a válság után?
Kínának is be kell szálnia a klímavédelembe
Magyarország tudja, hogy kell megmenteni a világot

MTI

Címkék: Pénzügyi szektor

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Pénzügyi szektor Nem indult jól a nap a budapesti tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 09:47
Mérsékelten optimista a nemzetközi befektetői hangulat.
Pénzügyi szektor Remek első félévet zárt az MBH
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 28. 07:58
Az MBH Bank 2026 első félévet is rendkívül stabil tőkehelyzettel zárta.
Pénzügyi szektor Rekordot döntött a számlanyitás a Gránit Banknál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 27. 16:29
A pénzintézetnél soha nem nyitottak még annyi új lakossági számlát egy negyedév alatt, mint 2026 második negyedévében.
Pénzügyi szektor Jó napja volt pénteken a magyar fizetőeszköznek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 19:09
Erősödött a forint.
Pénzügyi szektor Ez volt az nap, amikor Európa rosszabbul teljesített, mint mi
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 18:18
Túlnyomórészt csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék.
Pénzügyi szektor Ma a magyar tőzsde jobban teljesített a nemzetközi piacoknál
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 18:05
Ismét történelmi csúcson zárt a magyar tőzsde.
Pénzügyi szektor Nagyot lép egy hazai kibervédelmi cég a tőzsdén – itt a bejelentés
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 16:00
A ViVeTech Nyrt. részvényeit bevezetik a BÉT Standard szabályozott piacára.
Pénzügyi szektor Nem panaszkodhat a Waberer's
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 14. 14:05
Az idei első félévben 9,4 százalékkal növelte árbevételét és 24 százalékkal emelte nettó eredményét a Waberer’s International.
Pénzügyi szektor Reggel óta szinte töretlenül erősödött a forint
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 19:02
364,31 forintra csökkent 18 órakor az euró árfolyama. 
Pénzügyi szektor Csökkenéssel zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 12. 18:47
Emelkedett az olaj és a földgáz ára is. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG