2p

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 200,92 pontos, 0,45 százalékos emelkedéssel, 45 270,04 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 6,5 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével emelkedtek az előző napi záráshoz képest. Török Lajos, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta, hogy iránykeresés jellemezte a hétfői kereskedést a Budapesti Értéktőzsdén, a forgalom átlag alatt alakult. Kiemelte, a Richterről jó hírek érkeztek, ami a részvény árfolyamára hosszabb távon is kedvező lehet.

Jól teljesített a Richter. Fotó: BET
Jól teljesített a Richter. Fotó: BET

A Richter hétfőn jelentette be, az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala, az FDA jóváhagyta hogy az államokban VRAYLAR néven forgalmazott cariprazine használatát kiterjesszék azon felnőttekre, akiket antidepresszánsokkal kezelnek major depresszió (MDD) ellen jelentette.

  • A Mol 28 forinttal, 1,07 százalékkal 2644 forintra erősödött, 971,1 millió forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 105 forinttal, 1,01 százalékkal 10 285 forintra csökkent, forgalmuk 2,3 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama 7,0 forinttal, 2,11 százalékkal 339 forintra nőtt, forgalma 163,8 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 185 forinttal, 2,09 százalékkal 9050 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,8 milliárd forintot ért el.

Árfolyam

Mi volt Európában?

Pozitív kezdés után indexemelkedéssel zártak hétfőn a főbb európai értékpapírpiacok.

A páneurópai Stoxx Europe 600 index 0,34 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index 0,19 százalékkal zárt magasabban hétfőn. Londonban a FTSE-100 index 0,41 százalékos erősödéssel fejezte be a kereskedést, a frankfurti DAX 0,34 százalékkal végzett magasabban, a párizsi CAC-40 pedig 0,38 százalékkal emelkedett. A milánói tőzsde százalékban nem kimutatható 0,16 pontos csökkenéssel, a madridi tőzsde pedig 0,30 százalékos indexemelkedéssel végzett. Nézze meg az árfolyamokat a Privátbankár oldalán.

Tetszett a piacoknak a német ifo gazdaságkutató intézet decemberi német üzleti hangulatindexe, ami már sorban a harmadik hónapban mutatott a vártnál nagyobb javulást. Mindazonáltal a világgazdaság jövő évi súlyos recessziójától való félelem továbbra is nyomasztja a piacokat, mivel az infláció még mindig magas, és a vezető jegybankok a piacok által vártnál szigorúbb monetáris kilátásokat hoztak fel.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40250 40000 40640 -0,25% 0 0 14 313 243 130 HUF 2026-01-29 17:14:09
MOL 3902 3840 3926 +1,35% 0 0 4 214 229 494 HUF 2026-01-29 17:09:15
MTELEKOM 1970 1966 2020 -1,50% 0 0 853 034 685 HUF 2026-01-29 17:08:19
RICHTER 10610 10610 10860 -1,85% 0 0 2 726 970 800 HUF 2026-01-29 17:06:48
OPUS 551 547 559 -0,72% 0 0 82 354 988 HUF 2026-01-29 17:05:21
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Beleszédült a tőzsde a mai napba, végül nem volt oka az örömre
Imre Lőrinc | 2026. január 29. 17:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 360,3 pontos, 0,28 százalékos csökkenéssel, 127 890,41 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Start az Egyesült Államokban: így reagálják le a befektetők a Fed döntését
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 15:45
Az amerikai tőzsdeindexek vegyesen nyitottak csütörtökön New Yorkban.
Részvény / Deviza / Áru Szép mentés a hazai tőzsdétől, a németek viszont nagy pofont kaptak
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 14:46
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Rosszul áll az OTP és a Mol szénája
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 11:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 56,21 pontos nyitás után csökkent csütörtökön délelőtt.  
Részvény / Deviza / Áru Micsoda cirkusz, még a végén a réz lesz az új arany! Csak néhány bányász kellett
Czwick Dávid | 2026. január 29. 10:11
Komoly zavart okoztak a chilei bányászok az elhúzódó akciójukkal. A réz piacán egyébként is sérülékenynek tartott kínálati oldal ezzel újabb nagy pofont kapott. Persze ennek a befektetők csak örülhetnek, hiszen – a globális kínálat fennakadásaihoz hozzátéve az árupiaci szuperciklust – rendkívül kedvező piaci együttállás is kibontakozhat a réz piacán.
Részvény / Deviza / Áru Rekord rekord hátán: minden csúcs megdőlhet ma a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 09:37
Indexemelkedéssel indult csütörtökön a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon, Frankfurt kivételével.  
Részvény / Deviza / Áru Dupla kávét rendel, ha meglátja, mit csinál ma a forint
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 07:27
Erősödött csütörtök reggelre a forint árfolyama a főbb devizákkal szemben az előző esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Fontos lélektani határt lépett át a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. január 29. 06:11
7 ezer pont fölött is jár az S&P 500.
Részvény / Deviza / Áru Cidrizhet, ha a forint árfolyamára néz
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:42
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nagy napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:21
Történelmi csúcson zárt a BUX.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG