3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 268,12 pontos, 0,34 százalékos emelkedéssel 78 204,33 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 12,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a hét első kereskedési napját nem a kibocsátói hírek határozták meg, a Mol gyengülése is az olaj világpiaci árának csökkenésével magyarázható. Muhi Gergely a Richter erősödését az elmúlt időszak korrekciójaként értékelte, a huzamosabb ideje tartó gyengülést a részvények hétfőn szokatlan mértékű emelkedéssel ellensúlyozták – tette hozzá.

A Richter részvényeseinek hétfőn nem volt szüksége nyugtatóra
A Richter részvényeseinek hétfőn nem volt szüksége nyugtatóra
Fotó: Richter

Árfolyam

  • A Mol 44 forinttal, 1,64 százalékkal 2634 forintra csökkent 1,2 milliárd forintos forgalomban.
  • Az OTP-részvények ára 50 forinttal, 0,24 százalékkal 21 220 forintra erősödött, forgalmuk 9,4 milliárd forintot tett ki.
  • A Magyar Telekom árfolyama megállt 1240 forinton, forgalma 265,9 millió forint volt.
  • A Richter-papírok árfolyama 290 forinttal, 2,79 százalékkal 10 690 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,1 milliárd forintot ért el.
  • A BUMIX 6825,66 ponton zárt hétfőn, ez 12,14 pontos, 0,18 százalékos csökkenés a pénteki záráshoz viszonyítva.

Külföld

Indexemelkedéssel fejezték a hétfői kereskedést a főbb európai értékpapírpiacok.

Az FTSEurofirst 300 index 0,65 százalék, a STOXX 600 index 0,54 százalék, az euróövezeti Euro Stoxx 50 index 0,86 százalék emelkedéssel kezdett. Londonban az FTSE 100 index 0,29 százalékkal, a frankfurti DAX index 1,64 százalékkal zárt magasabban. Párizsban a CAC 40 a nap közbeni viszonylag nagy veszteségek után végül 0,02 százalékos emelkedéssel fejezte be a kereskedést. A milánói FTSE MIB index 0,23 százalékkal, a madridi IBEX 35 index 0,76 százalékkal végzett magasabban.

Árfolyamcsökkenés terén a francia részvények voltak a leginkább érintettek a belpolitikai válság miatt, különösen a bankszektor. A legnagyobb veszteséget a Vinci szenvedte el, több mint két százalékot, az AXA, a Societe Generale és a BNP Paribas közel két százalékkal, a Saint-Gobain és az Engie közel másfél százalékkal gyengült. A Stellantis több mint hét százalékkal zuhant, miután a vállalat vezérigazgatója váratlanul lemondott. A Volkswagen részvényei másfél százalékot veszítettek, mivel kilenc üzemének dolgozói hétfőn több órás sztrájkba lépnek. A Porsche, a BMW és a Mercedes-Benz részvények közel egy százalékos mínuszba csúsztak.

Az olajár csökkent hétfőn, a WTI ára 0,59 százalékkal hordónként 68,22 dollárra, a Brent ára 0,58 százalékkal 71,96 dollárra. Az arany ára négy egymást követő napi emelkedés után hétfőn csökkent. A spot jegyzés 0,61 százalékkal unciánként 2641,64 dollárra csökkent.

A dollárindex hétfőn egy százalékkal is emelkedett a múlt heti másfél százalékos esése után, ami kilenc hete az első negatív hétzárása volt. A dollárindex 106,50 ponton áll 0,69 százalékos emelkedéssel. Az euró gyengült, miután a franciaországi politikai zavarok elmélyítették az euróövezet stabilitásával kapcsolatos aggodalmakat. Az euró novemberben három százalékkal gyengült, ami több mint egy éve a legnagyobb havi vesztesége volt. Az eurót az európai piacok zárásakor 0,85 százalékkal jegyezték gyengébben, 1,0487 dolláron.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40450 39360 40540 +3,19% 0 0 9 934 572 700 HUF 2026-02-18 17:10:30
MOL 3576 3512 3596 +1,07% 0 0 4 799 401 656 HUF 2026-02-18 17:14:55
MTELEKOM 1990 1958 2005 +1,02% 0 0 680 255 123 HUF 2026-02-18 17:07:00
RICHTER 11820 11670 11840 +1,29% 0 0 2 041 319 700 HUF 2026-02-18 17:05:18
OPUS 540 527 540 +1,89% 0 0 116 338 533 HUF 2026-02-18 17:05:10
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Vidáman indult a tengerentúli tőzsdéken a reggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:33
Emelkedéssel nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Eddig parádés a tőzsde mai napja
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 15:01
Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,33 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Ilyet még nem látott idén: tátongó mélységbe taszították a fémek sztárját
Czwick Dávid | 2026. február 18. 14:31
Hosszú hetek óta nem tapasztalt, fájdalmas manővert produkált az elmúlt időszak egyik közkedvelt árupiaci terméke. Nem, nem az aranyról, hanem a legfényesebbnek tartott aranyat a teljesítményével tavaly is lepipáló platináról van szó. A tavalyi évig kell visszamenni, hogy hasonlót lássunk. Úgy fest, a féktelen szárnyalás időszaka ennél az instrumentumnál is véget ért.
Részvény / Deviza / Áru Warren Buffett bevásárolta magát a The New York Times-ba
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:54
Warren Buffett amerikai milliárdos befektető cége, a Berkshire Hathaway a tavalyi utolsó negyedévben csökkentette részesdését az Apple és a Bank of America (BoA) vállalatokban, ugyanakkor hat évvel azután, hogy minden újságból eladta részesedését, 351 millió dollárért tulajdonhányadot szerzett a The New York Times-ban.
Részvény / Deviza / Áru Leesik az álla, ha megtudja, mi történt ma az OTP-vel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:41
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,33 pontos nyitás után hatalmas emelkedésbe kezdett szerdán délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Értékpapírokban fürdik Vitézy Dávid
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:28
Nem változott drasztikusan a fővárosi közgyűlési képviselők vagyona tavalyhoz képest az interneten elérhető vagyonnyilatkozataik tanúsága szerint, de érdekességek azért vannak.
Részvény / Deviza / Áru A Covidnál is nagyobb sokk következik
Eidenpenz József | 2026. február 18. 10:21
Azt hitte, a mesterséges intelligencia terjedése önt nem érinti? Messze van az idő, amikor valóban helyettesítheti a dolgozókat? Vagy nem lesz elég kreatív, felelősségteljes, nem lesz képes felfogni az emberi érzéseket? Itt az ideje felülvizsgálni ezeket a gondolatokat, és újra megismerkedni az AI-jal, amit korábban félredobtunk. Óriási változások következnek.
Részvény / Deviza / Áru Elszálltak a sötét fellegek, ragyog a nap a pesti parkett fölött
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 09:38
Emelkedéssel indult szerdán a kereskedés a főbb európai értékpapírpiacokon. Az olaj ára emelkedett, az arany ára felfelé korrigált.
Részvény / Deviza / Áru Kiugrik az ágyból, ha meglátja, mi történik ma a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 07:25
Jó erőben indította a napot a magyar fizetőeszköz.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot ment az Apple hétfőn a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 06:05
Emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdék.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG