3p

Mi jön az Orbán-korszak után?
Mit tud tenni a gazdasággal a Magyar-kormány?

Online Klasszis Klub élőben Pogátsa Zoltánnal!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, szociológust!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Miközben szárnyalnak az amerikai tőzsdék, és hétfőn immár mind a három fontos index rekordszintre ugrott, van egy nagyvállalat, ami számottevően gyengült. A McDonald's ugyanis a trenddel szembe mozgova 2,5 százalékkal esett.
(MTI Fotó: Komka Péter)

A McDonald's amerikai gyorsétteremlánc közölte vasárnap, hogy távozott a cégtől Steve Easterbrook elnök-vezérigazgató, miután kiderült, hogy szerelmi viszonyt folytatott egy alkalmazottjával. A társaság szerint Easterbrook ezzel a viszonnyal megsértette a társaság irányelveit. A vezetőváltást bejelentő hírlevél szerint, az igazgatótanács megállapította, hogy a viszony kapcsán Easterbrook "rossz ítélőképességről tett tanúbizonyságot". A viszonyt illetően a McDonald's más részletekkel nem szolgált.

Easterbrook a cég dolgozóihoz intézett emailben elismerte a történteket, levelét a The New York Times és más amerikai médiumok is idézték. "Hibát követtem el. Tekintettel a társaság által vallott értékekre, egyetértek az igazgatótanáccsal, hogy ideje odébb állnom" - írta. Easterbrook helyére az igazgatótanács azonnali hatállyal Chris Kempczinskit, a globális gyorsétteremlánc eddigi egyesült államokbeli elnökét nevezte ki.

A most távozó vezérigazgató 2015 márciusa óta állt a társaság élén, és sokat tett azért, hogy technológiailag megújuljon az étterem-lánc. Ilyen újítás volt a pultosoktól függetlenül végrehajtható  önálló rendelést lehetővé tévő kioszkok és a digitális menütábla. Emellett sokat dolgozott azon is, hogy megváltozzon a vásárlók ítélete a McDonald's ételeinek minőségével kapcsolatban. Vezetésével a társaság 17 egymást követő negyedévben produkált növekedést.

Csalódást keltett a legutóbbi negyedév

Más kérdés, hogy épp a legutóbbi beszámoló csalódást keltő volt, hiszen a vártnál kisebb nyereséget termelt a McDonald's amerikai gyorsétteremlánc a szeptember végén zárult negyedévben, mivel sokkal több pénzt fordított az amerikai éttermek korszerűsítésére és a házhoz szállítási szolgáltatások felgyorsítására, így költségei jelentősen nőttek.

A negyedéves számai ugyan mind a forgalom, mind a nyereség soron növekedést mutattak, azonban mindkét esetben a piaci konszenzusnál alacsonyabb lett az elért érték. A működésben nehézséget okoz, hogy a cég a fő riválisokhoz - így a Burger Kinghez és a KFC-hez - képest lemaradt az ételválaszték egészséges és új termékekkel való bővítésében. Hogy a piaci versenyben helytálljon, a McDonald's átalakítja mintegy 14 ezer amerikai éttermét, és új termékeket vett fel étlapjára.

A vártnál gyengébb eredmények, és a rendszeres sajtótámadások ellenére a McDonald's továbbra is a világ legértékedebb vállalata. A Forbes legutóbbi ilyen listáján a 10. helyre került a McDonald's 43,8 milliárd dollár márkaértékkel.

Az elsőszámú vezető távozása azonban úgy tűnik elbizonytalanította a részvényeseket, a társaság papírjai ugyanis a hétfői kereskedés első két óráját követően 2,5 százalék feletti mínuszban álltak. A vezérigazgató félrelépése így a tulajdonosok számára nagyjából 4 milliárd dolláros veszteséget okozott.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42820 42820 44160 -2,44% 0 0 21 112 923 890 HUF 2026-04-21 17:05:04
MOL 4086 4042 4136 +1,54% 0 0 1 383 913 078 HUF 2026-04-21 17:05:29
MTELEKOM 2446 2430 2458 -0,16% 0 0 514 902 270 HUF 2026-04-21 17:14:07
RICHTER 13200 12890 13200 +1,54% 0 0 2 730 566 560 HUF 2026-04-21 17:13:44
OPUS 312 303 337 -3,10% 0 0 249 101 151 HUF 2026-04-21 17:05:13
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Az járt jól, aki reggel váltott eurót
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:59
Gyengült a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben kedden kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Napközben kilőttek a Richter-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 18:27
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 742,26 pontos, 0,54 százalékos csökkenéssel, 135 643,99 ponton zárt kedden.
Részvény / Deviza / Áru Emelkedéssel indítottak a tengerentúli tőzsdeindexek
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 16:07
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok kedden.
Részvény / Deviza / Áru Profik mondják: lerázza láncait az arany, zabolázatlan menetre készül  
Czwick Dávid | 2026. április 21. 15:05
Olajválság? Blokád a Hormuzi-szorosnál? Irán rakétázása? Mindez semmi. A globális szinten is meghatározó bankház, az HSBC szakértői szerint az arany köszöni szépen jól van, sőt kicsattanó formába kerülhet hamarosan. Rövid távon még jöhetnek rázós szakaszok, főleg a közel-keleti háború hírei kapcsán, de amennyiben az olajárak egyensúlyi helyzetbe kerülnek, úgy az arany árfolyama akár a korábbi, meredeken felívelő pályájára is visszatérhet. Erre mutat rá egy friss tőkepiaci jelentés is.
Részvény / Deviza / Áru Szépen húzzák fel a napot a Mol-részvények
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 14:54
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után kismértékben emelkedett kedden kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Minden esik a tőzsdén, csak a Mol maradt talpon
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 12:12
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 3,82 pontos nyitás után emelkedett kedden délelőtt.
Részvény / Deviza / Áru Nagyot zuhant az MNB aranytartaléka
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 11:34
Kiderült, mekkora értékű most a magyar aranytartalék, az MNB pontos számokat közölt. A változás ezúttal nem kedvező, de ez hamarosan megfordulhat – írja a Világgazdaság.
Részvény / Deviza / Áru Trump elintézte: csökkent a gáz és a kőolaj ára
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 09:38
Vegyesen kezdték a kereskedést a főbb európai tőzsdék kedden. A londoni FTSE100 index 0,03 százalékkal gyengült, a frankfurti DAX 0,29 százalékkal erősödött, a párizsi CAC-40 index pedig 0,20 százalékkal csökkent.  
Részvény / Deviza / Áru Beleszédül, ha meglátja, mi történt ma is a forinttal
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 07:45
Vegyesen mozgott a forint árfolyama kedd reggel a főbb devizákkal szemben a hétfő esti jegyzéséhez képest a nemzetközi devizakereskedelemben.
Részvény / Deviza / Áru Gyengültek a tőzsdék az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 21. 06:06
Gyengüléssel zártak hétfőn a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG