Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
3p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

A tegnapi csúf európai tőzsdezárások után Amerika is, Ázsia is esett, de Kína törhetetlen. Az olaj esett, és nem is nagyon maradt már oka az emelkedésre.

Tegnap Európa egy szép kis pünkösd utáni részvény kiszóráson esett át, ma azonban megnyugodni látszik a hangulat. Nem tett jót a soha véget nem érő görög huzavona (ha nem egyeznek meg, mennének már csődbe, csak valami történjen, véli egyre több piaci szereplő), és hát nem tett jót a lengyel elnökváltás: Európa elborzadva gondol a lehetőségre, hogy kap még egy Orbánt, bankadóstul, államosításostul, pedig Lengyelország volt a legsikeresebb felzárkózó ország az elmúlt 6-8 évben.

Friss árfolyamok >>>

Amerika is esett egy szépet a hétfői szünnap után, őket nemigen izgatják az öreg kontinens gondjai, egyszerűen csak megértek egy kis korrekcióra. Az amerikai piacok már hónapok óta egy sávban mozognak, a legfőbb index, az S&P 500 kicsit kikukkantott felfelé a sávból, tegnap gyorsan vissza is ütötték oda.

A Nasdaq Composite, ami továbbra is a 15 éves tetővel viaskodik, megint visszaesett 5000 pont közelébe. Nagyon szépen konszolidálódik a tető környékén, ha egy ilyen hosszú bázisépítés után végül nekirugaszkodik és 15 év után végül új csúcsra megy, hatalmas tér nyílik előtte felfelé.

Ázsiában is kisebb visszaesés volt, na de nem Kínában. Ott nem tudnak esni a papírok, olyan erős a trend, amely már bőven a lufifújás szakaszába érkezett. A BÉT nyitásban meg sem moccan, a régiónkra specializálódott befektetők a lengyelekkel vannak elfoglalva.

A forint tartósan gyengécske, nem tesz jót neki sem a lengyel aggodalom, sem a szakadatlan hazai kamatcsökkentés. Úgy tűnik, nagyon loholunk azok után, akiknél már 0 a kamat, és az utolsók között mi is leeresztjük a 0 közelébe. Csakhogy ezzel eltűnik a forint és a magyar papírok vonzereje, és ha egyszer fordul a trend, hirtelen és sokat kell majd emelnünk.

Az olaj tegnap nagyot esett, ma ezt a szintet tartja. Többen Iránra hivatkoznak, ahol akadozhat a megegyezés, de nem ez a lényeg. Sokkal fontosabb tényező, hogy optimista lett a piac összességében, a spekulánsok longolnak, emelkedést várnak, egyesek már a 100 dolláros árról beszélnek. Ennél biztosabb szignálja nincs az emelkedés kifulladásának. Egyetlen „ellenszignál” van, egy hirdetés, amelyik még mindig az olajáresést emlegeti. Egy fecske viszont nem csinál nyarat, a globális kínálat elég erős, a shortosok pedig, akik eddig hajtották az emelkedést, jórészt lezárták pozícióikat.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 29200 29030 29640 -1,35% 0 0 11 151 636 070 HUF 2025-09-12 17:14:15
MOL 2850 2850 2900 -1,99% 0 0 1 311 780 408 HUF 2025-09-12 17:05:21
MTELEKOM 1868 1848 1872 0,00% 0 0 362 698 724 HUF 2025-09-12 17:05:14
RICHTER 10180 10110 10240 +0,20% 0 0 1 639 211 650 HUF 2025-09-12 17:13:10
OPUS 530 527 545 -2,03% 0 0 184 617 654 HUF 2025-09-12 17:05:09
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Hihetetlen, mit művel a forint, rég volt ennyire erős
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 18:46
Tovább izmosodott a magyar fizetőeszköz, tavaly augusztus óta nem volt ilyen erős az euróval szemben.   
Részvény / Deviza / Áru Betettek a háborús hírek az OTP-nek és a Molnak
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 17:53
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1084,28 pontos, 1,06 százalékos csökkenéssel, 101 199,84 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Vegyesen nyitottak az amerikai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 16:52
Vegyesen, szerény elmozdulással nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Egészséges ötlet lehet most beszállni az egészségügyi részvényekbe
Richter Péter | 2025. szeptember 12. 15:03
Jó ár-érték aránnyal lehet befektetni a Wall Streeten forgó amerikai egészségügyi vállalatok részvényeibe. A szektor értékeltségét ugyanis eddig jelentős nyomás alatt tartották egyedi vállalati és gazdaságpolitikai sztorik, ám az ágazat ma már olcsó, kilátásai pedig átlag felettiek. A cikk a VIG Alapkezelő blogján jelent meg.
Részvény / Deviza / Áru Lejtmenetbe kapcsolt a pesti tőzsde
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 14:44
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,90 pontos nyitás után csökkent pénteken kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Az OTP után ugrott a Mol
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 12:09
Nem alakult jól a péntek délelőtt a budapesti tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Állva hagyták Pestet a nyugat-európai tőzsdék
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 10:06
A jó hírek külföldről jöttek péntek reggel.
Részvény / Deviza / Áru Megdörzsöli a szemét, ha meglátja, mennyit ér a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 07:19
Péntek reggeli friss árfolyamok.
Részvény / Deviza / Áru Ralizott a Tesla New Yorkban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 12. 06:48
Magasan zártak a mutatók.
Részvény / Deviza / Áru Tavaly nyár óta nem járt erre a forint
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 11. 18:32
Hihetetelenül erős lett a magyar fizetőeszköz az euróval szemben csütörtökön.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG