A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 5,17 pontos nyitás után tovább emelkedett szerdán délelőtt – írja az MTI. A BUX fél 12-kor 136 597,43 ponton állt, ami a keddi záróértékéhez képest 599,99 pontos, 0,44 százalékos emelkedés, a szerdai nyitásnál 594,82 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 20,7 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama a Mol kivételével csökkent az előző napi záráshoz képest.
A Mol 66 forinttal, 1,66 százalékkal 4032 forintra erősödött.
Az OTP-részvények ára 180 forinttal, 0,43 százalékkal 41 710 forintra csökkent.
A Magyar Telekom árfolyama 20 forinttal, 0,73 százalékkal 2728 forintra esett.
A Richter-papírok árfolyama 440 forinttal, 3,5 százalékkal 12 120 forintra gyengült.
Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




