A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 428,38 pontos, 0,82 százalékos csökkenéssel, 51 668,96 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.
Az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője szerint a BUX csökkenése nem meglepő, egész Európában borús a tőzsdei hangulat. A magyar részvénypiac főképp délelőtt állt rosszul, délutánra egy kicsit tudott javítani - mondta Varga Zoltán, aki az átmeneti fellendülést azzal magyarázta, hogy a Mol árfolyamát egy ideig hajtotta az olaj árának emelkedése.
A lendület a zárásig nem tartott ki, így a Mol árfolyama csütörtökön 8 forinttal, 0,31 százalékkal 2610 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 205 forinttal, 1,20 százalékkal 16 910 forintra esett, forgalmuk 6,4 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2,0 forinttal, 0,48 százalékkal 418 forintra erősödött, forgalma 64,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 95 forinttal, 1,08 százalékkal 8680 forintra gyengült, a részvények forgalma 1,0 milliárd forintot ért el.
Európa mínuszban
Londonban 0,92 százalékkal csökkent zárásra az FTSE-100 index, a frankfurti DAX 1,40 százalékkal, a párizsi CAC-40 index 1,72 százalékkal gyengült. A miánói tőzsde 1,78 százalékos, a madridi 0,10 százalékos indexcsökkenéssel zárta a csütörtöki kereskedést.
Az indexek az év első napjaiban felfelé haladtak, a londoni index 0,8 százalékkal emelkedett az év eleje óta, a frankfurti index 1,1 százalékkal, a párizsi 1,5 százalékkal erősödött, a milánói index 1,4 százalék nyereségre tett szert, a madridi pedig 0,5 százalékkal került feljebb.
Az olajár emelkedett csütörtökön, az európai piacok zárásakor a Brent ára 1,88 százalékos emelkedésben járt a nemzetközi kereskedelemben hordónként 82,32 dolláron, a WTI ára pedig 2,45 százalékkal emelkedett 79,76 dollárra hordónként.
Az eurót 0,08 százalékkal jegyzik gyengébben 1,1304 dolláron. Az arany spot ára 1,07 százalékkal csökkent unciánként 1790,11 dollárra.
Shavkat Mirzijujev vasárnap egy „Közép-ázsiai Közösség” felállítását javasolta.


