|
| Fotó: EPA/Jens Wolf |
Úgy tűnik, a Monsanto tárgyalási technikája eddig teljes mértékben bejön: a német Bayer gyógyszergyártó ismét megemelte az ajánlatát, most már akár 129 dollárt is adnak egy részvényért - ez összesen 56,5 milliárd dolláros (a vicc kedvéért átváltjuk: bő 15,6 ezer milliárd forintos) licitet jelent. Korábban ajánlottak részvényenként 122, 125 majd 127,5 dollárt is, de eddig mindet visszautasították, jelezve: várják az újabb tétet.
Nagyon-nagyon akarják
A német Bayer pedig eddig rendre meg is tette újabb, magasabb összegű ajánlatát - úgy tűnik, tényleg nagyon szeretnék megszerezni a céget. Most ráadásul megduplázták a "bánatpénz" összegét - egész pontosan az antitrust break fee összegét emelték 1,5-ről 3 milliárd dollárra. Ezt a pénzt a Bayer fizetné ki a Monsantónak akkor, ha meghiúsulna az ügylet a különböző versenyhatóságok trösztellenes intézkedései miatt - magyarán ha nem kapja meg az engedélyt a Bayer a vásárláshoz.
Német cég ennyiért még nem vásárolt
Ez az ár már 22 százalékkal magasabb a Monsanto részvények keddi záróáránál. Ha létrejön, ez lesz az év legnagyobb felvásárlási ügylete. Német vállalat pedig még sosem hajtott végre ekkora értékű akvizíciót.
Törökország népirtással vádolja az izraeli miniszterelnököt és több miniszterét.

