2p

Mi lesz a privát vagyonokkal?

Vagyonadó, bizalmi vagyonkezelés, alapítványok, magántőkealapok – 2026 fordulópontot hozhat.
Ne hozzon fontos döntéseket a legfrissebb információk nélkül!
Vegyen részt a Klasszis Investment & Wealth Management Summit 2026 konferencián, és hallgassa meg a legjobb szakértőket!

Részletek és Early Bird jelentkezés >>

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 236,92 pontos, 0,53 százalékos csökkenéssel, 44 350,67 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 10,3 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Az Equilor Befektetési Zrt. elemzője szerint a keddi kereskedés nyertese az OTP, bár csak a nap végére kezdett erősödni. Török Lajos hozzátette, hogy a legnagyobb eséssel a Richter zárt, alighanem a Remdesivir gyógyszer gyártásának vége miatt. Az erről szóló hír – mint mondta – már korábban megjelent, a befektetői hangulatban viszont csak kedden látszott meg a hatása.

A Mol 36 forinttal, 1,60 százalékkal 2208 forintra csökkent, 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 205 forinttal, 1,47 százalékkal 14 130 forintra erősödött, forgalmuk 4,0 milliárd forintot tett ki.

Árfolyam

A Magyar Telekom árfolyama 418 forint maradt, forgalma 215,4 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 225 forinttal, 2,63 százalékkal 8340 forintra esett, a részvények forgalma 4,1 milliárd forintot ért el.

Hogy teljesített Európa?

Mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék kedden. A londoni FTSE-100 mutató 2,47 százalékos, a párizsi CAC-40 index 1,86 százalékos, a frankfurti DAX index pedig 1,82 százalékos gyengüléssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 1,92 százalékkal süllyedt hétfői záróértékéhez viszonyítva. Az európai tőzsdezáráskor, 17.30 órakor mínuszban álltak a New York-i tőzsdemutatók: a DJIA 1,23 százalék, a Nasdaq mutató 0,36 százalék, az S&P-index pedig 0,92 százalék gyengülést jelzett.

A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) nem minősül a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény („Bszt.”) szerinti befektetési vállalkozásnak, így nem készít a Bszt. szerinti befektetési elemzéseket és nem nyújt a Bszt. szerinti befektetési tanácsadást a felhasználói részére. A privatbankar.hu honlaptartalma ("Honlaptartalom") a szerzők magánvéleményét tükrözi, amelyek a privatbankar.hu közzététel időpontjában érvényes álláspontját tükrözik, amelyek a jövőben előzetes bejelentés nélkül megváltozhatnak. A Honlaptartalom kizárólag tájékoztató jellegű, az érintett szolgáltatások és termékek főbb jellemzőit tartalmazza a teljesség igénye nélkül és kizárólag a figyelem felkeltését szolgálja. A megjelenített grafikonok, számadatok és képek kizárólag illusztrációs célt szolgálnak, azok pontosságáért és teljességéért az privatbankar.hu felelősséget nem vállal. A Privátbankár.hu Kft, mint a privatbankar.hu honlapjának üzemeltetője, továbbá annak szerkesztői, készítői és szerzői kizárják mindennemű felelősségüket a Honlaptartalomra alapított egyes befektetési döntésekből származó bármilyen közvetlen vagy közvetett kárért. Ezért kérjük, hogy a befektetési döntéseinek meghozatala előtt mindenképpen több forrásból tájékozódjon, és szükség esetén konzultáljon személyes befektetési tanácsadójával. A Privátbankár.hu Kft. (privatbankar.hu) az adott pénzügyi eszközre általa tájékoztató céllal készített Honlaptartalomból esetlegesen következő ügyletkötésben semmilyen módon nem vesz részt, és így a függetlensége megőrzésre kerül. Mindezekből következik, hogy a Honlaptartalmával vagy annak közreadásával a Bszt., valamint az annak hátteréül szolgáló, az Európai Parlament és a Tanács 2004. április 21-én kelt, 2004/39/EK számú, a pénzügyi eszközök piacairól szóló irányelve („MIFID”) jogszabályi célja nem sérül.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 41090 40560 41210 +0,96% 41090 41100 1 721 292 820 HUF 2026-06-05 11:15:05
MOL 3928 3884 3948 +0,31% 3926 3928 323 729 548 HUF 2026-06-05 11:15:08
MTELEKOM 2648 2638 2678 -0,53% 2650 2656 369 982 934 HUF 2026-06-05 11:13:56
RICHTER 12040 11860 12040 +1,35% 12040 12060 198 481 890 HUF 2026-06-05 11:13:58
OPUS 425 399 432 +4,29% 416 421 214 848 835 HUF 2026-06-05 11:13:57
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Megvan az Opus-osztalék mértéke
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 11:01
A cég részvényenként 20 forint 11 fillér osztalékot fizet. Erről döntött a közgyűlésén. 
Részvény / Deviza / Áru Földbe állhat a „kicsi ezüst”, ha az iráni válság sokáig sanyargatja a világgazdaságot
Czwick Dávid | 2026. június 5. 10:11
A Közel-Kelet miatti geopolitikai feszültségek újabb hulláma érheti el a nemesfémek piacát. A világ egyik legelismertebb finomítójának friss elemzése szerint ha az iráni konfliktus elhúzódik, az kegyetlen csapást mérhet a világgazdaságon keresztül a szegényember aranyának is nevezett nemesfémre. A folyamat legnagyobb vesztesei azok a befektetők lehetnek, akik az elmúlt napokban megindult drágulást látva habzsolni kezdték ezt a ritka fémet.
Részvény / Deviza / Áru Nincs túl nagy hangulat a tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 09:42
Vegyesen kezdtek a vezető nyugat-európai tőzsdék. Idehaza sem hurráoptimista a nyitás.
Részvény / Deviza / Áru Önbizalomtól duzzadva várja a forint a minősítést
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 07:00
Továbbra is tartja hadállásait a forint. A nemzetközi viharok egyelőre nem tépázzák meg. Este jön a Fitch Ratings hitelminősítése.
Részvény / Deviza / Áru Az ipari részvények emelték az amerikai tőzsdei hangulatot
Privátbankár.hu | 2026. június 5. 06:14
Vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói. Az olajár maradt 100 dollár alatt.  
Részvény / Deviza / Áru Nézze csak a forint árfolyamát – ennyiért adják az eurót csütörtökön
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 18:55
Erősödött a forint a főbb devizákkal szemben csütörtökön kora estére a bankközi devizapiacon reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru Rossz napja volt a Molnak a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 18:14
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1128,23 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 133 591,93 ponton zárt csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Meddig eshetnek a lakossági állampapírkamatok? Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. június 4. 17:05
Eszeveszett tempóban csökkennek a hosszú lejáratú magyar állampapírhozamok, ami elsősorban a korábban zárolt európai uniós források hazahozatalának bejelentésével és a Tisza-kormány euróbevezetéssel kapcsolatos ígéreteivel magyarázható. Ezzel párhuzamosan a lakossági állampapírok kamatozása is visszaesett, a legvonzóbb Fix Magyar Állampapír már „csak” 6,5 százalékos hozamot kínál a befektetőknek. Ettől függetlenül az árfolyamemelkedéseket kihasználva még mindig elég jól lehet keresni a magyar kötvényekkel – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Beschenbacher Kornél, az SPB Befektetési Zrt. privátbanki igazgatóhelyettese.
Részvény / Deviza / Áru Felemásan ébredt Amerika, így indult a kereskedés
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 16:23
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok csütörtökön.
Részvény / Deviza / Áru Borús hangulatba kerültek a budapesti befektetők
Privátbankár.hu | 2026. június 4. 14:57
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,75 pontos nyitás után csökkent csütörtökön kora délutánig.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG