5p
A ma aláírt kötelező erejű, végleges üzletrész adásvételi szerződés alapján a Budapesti Értéktőzsdén forgó társaság 28,6 milliárd forintért megvásárolja Magyarország egyik vezető informatikai cégcsoportja, a Delta Csoport érdekeltségét,  a Delta Systems Kft.-t.

A tranzakció keretében a Delta Systems Kft. 100 százalékban az Est Media Nyrt. tulajdonába kerül, a Delta Csoport holdingcége, a Deltagroup Holding Zrt. pedig az Est Media főrészvényesévé válik – derül ki a Budapesti Értéktőzsde honlapján megjelent tájékoztatásból. A Delta Systems Kft. vételára 28,6 milliárd forint, amelyből 2,35 milliárd forint pénzben teljesít az Est Media, legkésőbb 2019. december 20-áig. A fennmaradó 26,25 milliárd forintot pedig akként, hogy az arra vonatkozó követelését a Deltagroup Holding Zrt. nem pénzbeli hozzájárulásként az Est Media rendelkezésére bocsátja.

Az apport ellenértékeként az Est Media alaptőke-emelés keretében 125 millió darab, 210 forint kibocsátási értékű, „A” sorozatú törzsrészvényt bocsát ki, amelyet a Deltagroup Holding Zrt. jegyez le. A tranzakció zárásával az Est Media jelenlegi, háromfős igazgatósága kiegészül majd a Deltagroup Holding Zrt. által jelölt három új taggal. Az új igazgatóság feladatát fogja képezni a már kidolgozás alatt álló cégcsoport-stratégia megvalósítása.

A Delta Systems Kft. a több mint 30 éves múltra visszatekintő, hazai tulajdonú Delta Csoport tagja, amely Magyarország egyik vezető informatikai cégcsoportja. Árbevétele a 2018. július 1. és 2019. június 30. közötti üzleti évben várhatóan 31,3 milliárd forintot tesz ki, ebből a Delta Systems Kft. árbevétele mintegy 16 milliárd forint. A Delta Systems Kft. komplett infrastruktúra megoldásokra (például architektúra-tervezésre, hálózati megoldásokra, hardver elemekre, alkalmazás integrációra, infrastruktúra menedzsmentre) fókuszál.

A tranzakcióval egyidejűleg új növekedési stratégia kidolgozását is megkezdte a vállalat, amellyel a régióban 3-5 éven belül az ipari digitalizációs folyamat meghatározó szereplőjévé kíván válni. A befektetők részére a közeljövőben bemutatandó vállalati stratégia saját termékfejlesztésre és akvizíciókra is épít.

A tranzakció zárásához több feltétel megvalósulása szükséges 2019. december 20-áig. Amennyiben e zárási feltételek nem teljesülnek maradéktalanul, úgy a felek az ügylettől jogosultak elállni. Mindenesetre az Est Media közgyűlése a tranzakciót és az igazgatóság tagjait érintő személyi változásokat, illetőleg az ezekhez kapcsolódó alapszabály-módosítást a fenti feltételek mellett már jóváhagyta, továbbá az igazgatóság elhatározta a zártkörű alaptőke-emelést. A tranzakcióhoz a Gazdasági Versenyhivatal jóváhagyása rendelkezésre áll. Az Est Media 2019. május 22-én elhatározott tőkeemelését a cégbíróság bejegyezte, továbbá az annak során kibocsátandó új törzsrészvényeket megkeletkeztették.

A pénzben teljesítendő 2,35 milliárd forintos vételárról az Est Media a mai napon kölcsönszerződést kötött részvényesével, a GlobTerm Kft.-vel, amelyben utóbbi kötelezettséget vállalt arra, hogy ezt az összeget határidőben az Est Media rendelkezésére bocsátja. E részvényesi kölcsön hosszú lejáratú, visszafizetésének határideje 2024. december 31., kamata évi 3 százalék. A GlobTerm Kft. a szerződésben vállalta továbbá azt is, hogy amennyiben a kölcsönnyújtási kötelezettségét nem teljesítené határidőben, úgy 500 millió forint meghiúsulási kötbért fizet az Est Mediának.

A Delta Systems Kft. jelenleg fennálló – nem közölt mértékű – kölcsön- és hitelszerződéseit nyújtott pénzintézet (a cégadatok szerint ez a Citibank Europe Magyarországi Fióktelepe és/vagy a K&H lehet) hozzájárul a Delta Systems Kft. átruházáshoz. Ezen túl a Delta Systems Kft. és a Delta Csoport további tagjai között létrejött, csoportfinanszírozásnak minősülő kölcsön- és hitelszerződéseket megszüntették.

Milliárdos árbevételű céget szereztek

A Delta System Kft. egy 2007-ben alapított társaság, fő tevékenysége számítógép, periféria, szoftver nagykereskedelme. Közvetlen tulajdonosa a Deltagroup Holding Zrt., mely az MNM Invest Zrt. Utóbbi tulajdonosai zárt körű részvénytársaság lévén nem ismertek, négy fős igazgatóságát

  • Pércsi Levente Gábor,
  • Csontos Zoltán,
  • Hartmann István
  • és Bártfai Zsolt alkotja.

A Delta System egy 50 millió forintos jegyzett tőkéjű társaság, a saját tőkéje ennek alig több mint háromszorosa, 189,5 millió forint. A legutóbbi beszámoló szerint 2017. júliusa és 2018. június vége között 14,7 milliárd forint árbevétel folyt be a cég kasszájába, a korábbi időszak 6,1 milliárdja után. Ebből a végére 99,1 millió forint nyereség maradt szemben az előző 16,7 millióval. Mint arra a kiegészítő mellékletben is kitértek "2018. üzleti évben kimagaslóan nagy forgalmat értünk el. A vevőink megnövekedett beszerzési igényeinek hatására társaságunk több milliárd forint értékben értékesített informatikai eszközöket és szolgáltatásokat. Ez okozza cégünk árbevételének drasztikus emelkedését."

A cég közbeszerzéseken egész jól szerepelt az elmúlt időszakban. Legutóbb júniusban nyerték el a Duna Menti Regionális Vízmű Zrt. és a Nemzeti Színház Zrt. tenderét, egyébként nem lehet panaszuk az idei évkezdetre sem, hiszen januárban többed magukkal elnyerték a Közbeszerzési és Ellátási Főigazgatóság 25 milliárd forintos tenderét.

A bevételek mellett a cég kötelezettség-állománya is hatalmasat ugrott tavaly június végére, hiszen a korábbi 4,4 milliárd után 8,9 milliárd forintot tartottak nyilván ezen a soron. Ezen belül legnagyobb részt a szállítók felé fennálló tartozások tették ki. A Magyar Országos Közjegyzői Kamara hitelbiztosítéki nyilvántartása alapján összesen 32 zálogjog van a cég különböző eszközeire bejegyezve. Legutóbb tavaly decemberben a Merkantil Váltó és Vagyonbefektető Bank Zrt. informatikai eszközökre jegyzett be zálogjogot 4,8 millió forint értékben pénzügyi lízingszerződésen alapuló lízingdíjtartozás címén.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 42490 41500 42490 +3,94% 0 0 18 454 723 960 HUF 2026-06-12 17:05:14
MOL 3826 3820 3960 -2,65% 0 0 2 037 486 054 HUF 2026-06-12 17:07:25
MTELEKOM 2730 2702 2740 +1,49% 0 0 2 457 863 112 HUF 2026-06-12 17:05:16
RICHTER 11930 11700 11950 +2,40% 0 0 1 102 608 070 HUF 2026-06-12 17:05:24
OPUS 347 333 374 -5,83% 0 0 95 624 670 HUF 2026-06-12 17:11:49
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Változékony hete volt a magyar tőzsdének
Privátbankár.hu | 2026. június 14. 10:03
A hét végén sikerült hajrázni egyet.
Részvény / Deviza / Áru Kilőttek a SpaceX részvényei, Elon Musk már a Marsra vinné az embereket
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 14:46
A kibocsátási árhoz képest mintegy húsz százalékos árfolyamemelkedéssel zárták az első tőzsdei kereskedési napot pénteken a SpaceX űrkutatási vállalat részvényei, aminek nyomán az alapító-résztulajdonos Elon Musk vagyona a nap végére meghaladta az 1000 milliárd dollárt.
Részvény / Deviza / Áru Közel a nagy megállapodás? Szépen zárta a napot a New York-i tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 13. 09:09
Emelkedtek pénteken a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói az amerikai-iráni megállapodás közeledésének hírére.
Részvény / Deviza / Áru Csúcsot döntött a forint az euróval szemben
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:46
Erősödött pénteken a magyar fizetőeszköz a főbb devizákkal szemben a délelőtti jegyzéséhez képest a bankközi piacon. A forint az euróval és a svájci frankkal szemben idei legerősebb árfolyamát érte el.
Részvény / Deviza / Áru Szépen zárta a hetet a BUX
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 18:15
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2195,99 pontos, 1,64 százalékos emelkedéssel 135 724,68 ponton zárt pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Nyögvenyelősen indult a nap az amerikai tőzsdéken
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 16:44
Vegyesen nyitottak az amerikai értékpapírpiacok pénteken.
Részvény / Deviza / Áru Csányi Sándor lehet elégedettebb, mint Hernádi Zsolt
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 15:15
A Budapesti Értéktőzsdén szárnyaló blue chipek közül az OTP jobban drágul nemcsak a Molnál, hanem a Magyar Telekomnál és a Richternél is.
Részvény / Deviza / Áru SpaceX-tőzsdei bevezetés: határ a csillagos ég?
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 12:33
A SpaceX iránt óriási az érdeklődés. A Rocket Lab mintáját követi a cég.
Részvény / Deviza / Áru Valami bűzlik? Ha Putyinék ezt tényleg meglépték, beleremeghet az aranypiac
Czwick Dávid | 2026. június 12. 11:58
Vlagyimir Putyin Oroszországa egyetlen mozdulattal gallyra vágja az arany piacát? Az orosz elnök egyik tárcavezetője nemrég brutális „manőverrel” sokkolta még a tapasztalt profikat is. Az elmúlt időszakban az iráni konfliktus miatt már így is sanyargatott arany árfolyamának akár a kegyelemdöfést is jelentheti, ha helytálló az orosz elnök emberének közlése. Mindenki dobja előbb az aranyat, majd a maradék nemesfémet? Mutatjuk, hogy mit érdemes tudni a részletekről!
Részvény / Deviza / Áru Félidőben is jó formában a magyar tőzsde
Privátbankár.hu | 2026. június 12. 11:48
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe dél előtt nem sokkal, 135 305 ponton állt, 1,3 százalékos pluszban. A részvénypiac forgalma délelőtt 7,3 milliárd forint volt. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG