A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,23 pontos nyitás után emelkedni tudott pénteken kora délutánig. A BUX index 14:30-kor 139 833,88 ponton állt, ami 209,42 pontos, azaz 0,15 százalékos emelkedést jelentett az előző napi záróértékhez képest. A mutató a pénteki nyitáshoz viszonyítva 209,65 ponttal erősödött.
A részvénypiac forgalma fél háromig 8,8 milliárd forintot tett ki. A vezető részvények teljesítménye vegyesen alakult a csütörtöki záráshoz képest.
A Mol árfolyama 18 forinttal, 0,49 százalékkal 3666 forintra erősödött, 897,8 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények 100 forinttal, 0,22 százalékkal 45 870 forintra gyengültek, forgalmuk elérte a 6,0 milliárd forintot.
A Magyar Telekom 18 forinttal, 0,67 százalékkal 2674 forintra csökkent, 728,8 millió forintos forgalom mellett.
A Richter-papírok 90 forinttal, 0,74 százalékkal 12 230 forintra emelkedtek, forgalmuk 724,3 millió forintot tett ki.





