Az OTP szintén rekordot döntött, új történelmi csúcsa 30 430 forint. A részvénypiac forgalma 26,2 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Muhi Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője az MTI-nek elmondta: a csütörtöki kereskedési nap megismétlődött, újból csúcson zárt a tőzsde és az OTP részvények ára is.
Hozzátette: az orosz-ukrán háború lezárása közelebb van, mint korábban gondolták, így emiatt „ömlött” a tőke azokba a szektorokba és országokba, amelyek profitálhatnak a békéből, így Magyarországra is. Lengyelország is jól teljesített – tette hozzá.
A budapesti piac forgalma kiemelkedő volt, a BUX-indexet az OTP húzta, és jól teljesített a Richter is. A Mol részvények ára azonban csökkent, a hajnalban közzétett nem túl kedvező negyedéves gyorsjelentése miatt – jegyezte meg.
- A Mol 12 forinttal, 0,4 százalékkal 2998 forintra csökkent, 2,6 milliárd forintos forgalomban.
- Az OTP-részvények ára 460 forinttal, 1,53 százalékkal 30 430 forintra erősödött, forgalmuk 20,4 milliárd forintot tett ki.
- A Magyar Telekom árfolyama 1818 forint maradt, forgalma 797,4 millió forint volt.
- A Richter-papírok árfolyama 220 forinttal, 2,14 százalékkal 10 480 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,1 milliárd forintot ért el.