A BUX 11.30 órakor 139 989,78 ponton állt, ami a csütörtöki záróértékéhez képest 365,32 pontos, 0,26 százalékos emelkedés, a pénteki nyitásnál 365,55 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma délelőtt 5,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen változtak az előző napi záráshoz képest.
A Mol 22 forinttal, 0,6 százalékkal 3670 forintra erősödött. Az OTP-részvények ára 20 forinttal, 0,04 százalékkal 45 950 forintra csökkent. A Magyar Telekom árfolyama 24 forinttal, 0,89 százalékkal 2668 forintra esett. A Richter-papírok árfolyama 140 forinttal, 1,15 százalékkal 12 280 forintra nőtt.
Nyugat-Európában eközben továbbra is záporoznak a mínuszok. A legnagyobb mértékben, 1,2 százalékkal a német DAX index és az olasz börze veszítenek az értékükből. A londoni FTSE 0,7, a párizsi CAC 0,6, míg a spanyol tőzsde 0,3 százalékot csökken.

37 misszióvezetőt is hazarendel.




