A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 2,51 pontos nyitás után emelkedett hétfő kora délutánig.
A BUX 14.40 órakor 138 964,97 ponton állt, ami az előző, pénteki záróértékéhez képest 1339,43 pontos, 0,97 százalékos emelkedés, a hétfői nyitásnál 1341,94 ponttal magasabb.
A részvénypiac forgalma fél háromig 6,0 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek a pénteki záráshoz képest.
A Mol 42 forinttal, 1,11 százalékkal 3832 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 600 forinttal, 1,36 százalékkal 44 580 forintra nőtt, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 16 forinttal, 0,58 százalékkal 2770 forintra emelkedett, forgalma 1,2 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 120 forinttal, 1,02 százalékkal 11 850 forintra erősödött, a részvények forgalma 425,0 millió forintot ért el.
(MTI)

Az orosz állítás szerint személyi sérülés nem történt.
Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija
A magyar sztori jó és a forint erősődésén keresztül megfelelő dezinflációs folyamatok indultak el




