1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Stratégiai partnerségi megállapodást írt alá a kormány nevében Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Bogsch Erikkel, a Richter Gedeon Vegyészeti Gyár Nyrt. vezérigazgatójával. Úgy tűnik, a cégbe továbbra sem akar beengedni az állam szakmai befektetőket, védi függetlenségét, a cég részvényekre váltható kötvényeinek 2014-es lejárta után is.

Az Országházban tartott ünnepségen a kormányfő magyar sikertörténetnek nevezte a Richter történetét, jelezve, hogy a gyógyszeripar kiemelkedő szerepet játszik a magyar nemzetgazdaságban. A kabinetnek pedig célja, hogy a magyar gyógyszergyártás a jövőben is a világ élvonalába tartozzon, ezért támogatják például a kutatásokat, az új gyógyszerek fejlesztését – írja az MTI. Orbán Viktor hozzátette, a magyar kormánynak a Richter Gedeonnal kapcsolatban speciális felelőssége van, hiszen tulajdonos a vállalatban.

Sok ezer embernek ad munkát

A Richter az egyetlen olyan magyarországi központú gyógyszercég, amely külföldi szakmai befektetők nélkül magyar menedzsment irányításával működik, a világon több mint száz országba szállít, közvetlenül ötezer, közvetve további tízezer embernek ad munkát az országban, és a magyarországi vállalatok közül ez a cég költi a legtöbbet kutatás-fejlesztésre - sorolta a kormányfő. Emlékeztetett a Richter Gedeon zöldmezős beruházással épült debreceni biotechnológiai üzemének áprilisi avatójára, a több mint 25 milliárd forintos beruházással 120 új munkahely létesült Debrecenben.

Orbán Viktor szólt arról is, hogy a jövőben több nagy, a magyar gazdaságban speciális szerepet betöltő céggel kötnek hasonló, hosszú távú stratégiai partnerségi megállapodást, amely egy újszerű gazdasági eszköz Magyarországon, innováció, "unortodoxia", és amely segít, hogy az ország a víz fölött maradjon, biztos talajon álljon. A megállapodásokban részt vevő vállalatok érdekeire külön is figyelni fog a kormány, segíti térnyerésüket - mondta, felidézve, hogy a pénteken aláírt egyezség a második a sorban, az elsőt a Coca-Colával kötötte a kormány.

Mindenkinek célja a függetlenség

Bogsch Erik, a gyógyszergyár vezérigazgatója beszédében kiemelte, a Richter Gedeonnak célja a függetlenség, vagyis hogy döntései Magyarországon, a cég központjában, a magyar gazdaság érdekeit maximálisan figyelembe véve szülessenek. Beszédében felhívta a figyelmet a biotechnológia iránti elkötelezettségükre, amellyel kapcsolatban jelezte, hogy debreceni üzemükben 2020-ig öt új készítményt dolgoznak ki és állítanak a magyar egészségügy szolgálatába. A vezérigazgató tájékoztatott arról is, hogy minden évben körülbelül 20-25 milliárdot fordítanak magyarországi beruházásokra, továbbá jelentős hangsúlyt fektetnek a kutatás-fejlesztésre, ők költik erre a legtöbbet a régióban – írja az MTI.

Orbán Viktor és Bogsch Erik (fotó: kormany.hu)

Az állam a jövőben aktívabban kíván foglalkozni a gyógyszergyártóban meglévő 25 százalékos pakettjével, de a cég irányításába nem akar az eddiginél jobban beleszólni. A cariprazine nevű új hatóanyag amerikai törzskönyvezése hamarosan elindulhat - tudósított az eseményről a Nap Online is. A Richterben az a fontos, hogy magyarországi központú, független vállalat, termelése több mint 90 százalékban itt történik, viszont árbevételének csaknem 90 százaléka külföldről származik – mondta Orbán.

Nem kívánnak részvényvásárlási lehetőséget biztosítani

Orbán Viktor szavai szerint az állam a Richterben meglévő 25 százalékos tulajdonrészével aktívabban akar foglalkozni, ám nem akar jobban beleszólni a vállalat irányításába, mint eddig. Helyes út volt, hogy eddig az állam a minimálisra korlátozta a tulajdonosi beleszólást, lehet, hogy ez is hozzájárult a vállalat sikereihez - jegyezte meg mosolyogva Orbán.

A miniszterelnök hozzátette: a jövőben is fenn kívánják tartani, hogy szakmai befektető nélkül működjön a társaság. Ez a kijelentés a NAPI Online szerint úgy értékelhető, hogy az állam eldöntötte, nem kíván részvényvásárlási lehetőséget teremteni azon szakmai tulajdonosok számára, akik a nemzeti vagyonkezelő által kibocsátott, 2014 szeptemberében lejáró, Richter-részvényekre váltható kötvényekkel rendelkeznek.

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 38430 37800 38860 +2,51% 38400 38430 9 613 077 390 HUF 2026-03-05 13:34:30
MOL 3686 3636 3696 +0,71% 3682 3686 1 048 762 966 HUF 2026-03-05 13:32:00
MTELEKOM 2165 2145 2170 +0,70% 2160 2165 760 518 510 HUF 2026-03-05 13:32:00
RICHTER 11730 11620 11800 +0,77% 11720 11730 316 235 710 HUF 2026-03-05 13:32:00
OPUS 545 536 547 +0,18% 544 546 67 122 474 HUF 2026-03-05 13:27:57
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru A BUX-on nem fog a háború
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 11:49
Csütörtök délelőtt emelkedtek a vezető részvények a budapesti tőzsdén.
Részvény / Deviza / Áru Tragikus ítélet: végleg elsorvaszthatja a klasszikus aranyat az új hóbort
Czwick Dávid | 2026. március 5. 10:31
Toronyóra lánccal, mindezt aranyból? Nagyot téved, ha azt hiszi, ez ma még divat. Az Arany Világtanács (World Gold Council) félre is verte a harangot, hiszen a szervezet adatai szerint markáns átrendeződés zajlik a világpiacon az aranyat tekintve. A fizikai arany iránti kereslet kíméletlenül porlad, miközben egy viszonylag új őrület tarolja le a piacot. A trend jól látható, de még mindig hihetetlennek tűnhet, hogy a klasszikus, fizikai arany korszaka a végéhez közeledik.
Részvény / Deviza / Áru Kilőttek az energiaárak, a tőzsdék bukóban Európában
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 09:51
A BUX egyelőre tartja magát.
Részvény / Deviza / Áru Megszaggatja ruháit, ha megnézi, mit csinált a forint
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 08:04
A dollárhoz képest gyengült a legtöbbet a forint.
Részvény / Deviza / Áru Visszapattantak a részvények, szépen zártak Amerikában
Privátbankár.hu | 2026. március 5. 06:18
Reménykednek a befektetők.
Részvény / Deviza / Áru Túl az életveszélyen a forint, és már vigéckedik
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 18:25
Erősödött szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Európai mércével is felülteljesített a BUX
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:59
A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 3184,25 pontos, 2,64 százalékos emelkedéssel, 123 872,29 ponton zárt szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Magabiztosan nyitottak a tengerentúli börzék
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 17:05
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Tarol az OTP a parketten
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 15:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 5,12 pontos nyitás után emelkedett szerdán kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Széttépték az OTP-t a befektetők
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 11:50
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 5,12 pontos nyitás után emelkedett szerdán délelőtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG