1p
Vissza a parkettre! címmel mozgalmas rendezvénysorozatot szervez a Budapesti Értéktőzsde a magyar tőzsde újraalapításának 22. évfordulója alkalmából. 2012. június 21-én a műemlékvédelem alatt álló korábbi tőzsdeteremben látványos módon, a 21. század technikai eszközeit is felvonultató háttérrel megelevenedik az élő, nyílt kikiáltásos kereskedés.

A Deák Ferenc utca 5. szám alatt található Vörösmarty téri épületben rendezett egész napos eseményt tőzsdei expo és szakmai konferencia teszi még vonzóbbá a lakossági érdeklődők számára.

 

 

A Vissza a parkettre! nyilvános eseménysorozat lehetőséget teremt arra, hogy a tőzsde iránt érdeklődők elismert szakértők segítségével betekintést nyerjenek a tőkepiac világába. A látogatók megtudhatják például, hogy miként működött a tőzsdei kereskedés az elektronikus kereskedési rendszerek térnyerése előtt, miközben a múltra nosztalgiával visszatekintő befektetők, kereskedők, piaci szereplők újra átélhetik régi emlékeiket.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) erre a napra a tőzsde korábbi épületébe telepített kereskedését Varga Mihály tárca nélküli miniszter indítja el a tőzsde csengőjének megszólaltatásával reggel 9 órakor. A helyszínen húsz kereskedési munkaállomáson keresztül a befektetési szolgáltatók a napi kereskedésben is részt vesznek. Bemutatják a látogatóknak, hogy miként működik jelenleg a tőzsdei kereskedés, hogyan folyik a munka egy brókerháznál.

A kereskedés indulásával egy időben megnyitja kapuját a tőzsdei expo, ahol 20 kibocsátó, befektetési szolgáltató, vendor, illetve más tőzsdei szolgáltató várja a látogatókat a nap során. Az ingyenes, de regisztrációhoz kötött rendezvényen a tőzsde iránt érdeklődő lakosság első kézből kaphat információkat a tőzsdei befektetésekkel, vállalatokkal kapcsolatban.

Kisorsolják, hogy ki indíthatja a kereskedést

Ki nyomhatja meg a gombot?

A délelőtti események fénypontjaként 10 órakor indul el a nyílt kikiáltásos kereskedés, melynek köszönhetően a befektetők, a tőzsdei kereskedés iránt érdeklődők a helyszínen élőben részesei lehetnek az értékpapír-kereskedelem izgalmas és látványos világának. A kétórásra tervezett nyílt kikiáltásos kereskedés szimulált piaci környezetben folyik majd, de valós részvényekkel és árfolyamokkal, a valóságot a lehető legjobban tükrözve. Indítsd el Te a tőzsdei kereskedést! címmel a nap kuriózuma az a vissza nem térő lehetőség, melynek nyertese indíthatja el a tőzsde parkettjén folyó kereskedést. A rendezvény előtti napig regisztrálók között kerül kisorsolásra az a szerencsés, aki a helyszínen csengetéssel indíthatja el a nyílt kikiáltásos kereskedést.

Délután 14 órakor kezdetét veszi a Vissza a parkettre! rendezvénysorozat konferenciája, mely három vitaindító előadás köré épül. A „Merre tart a magyar tőkepiac?” című előadást Pleschinger Gyula, adó - és pénzügyekért felelős államtitkár tartja, melyet Jaksity György, a Concorde Értékpapír Zrt. elnökének, a BÉT korábbi elnökének a „Tőzsdepszichológia, avagy az ember a piac mögött” című előadása követ. A konferenciát Sarkadi Szabó Kornél, a Hungária Értékpapír Zrt. stratégiai igazgatójának „Milyen a jó befektetési stratégia?” című előadása zárja. Az előadásokat kerekasztal-beszélgetések követik, melyeken neves gazdasági szakemberek, a tőzsdéhez, tőkepiachoz közel álló személyiségek fejtik ki álláspontjukat a vitaindító témákról.

A Vissza a parkettre! egész napos rendezvény este 17 órakor ér véget az elektronikus kereskedés zárásával. További információk, részletes program valamint az esemény látogatásához szükséges regisztrációs felület itt érhető el >>>

(x)

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 40350 39890 40490 +1,13% 0 0 13 109 515 690 HUF 2026-01-28 17:13:40
MOL 3850 3808 3936 -1,53% 0 0 4 457 426 618 HUF 2026-01-28 17:07:59
MTELEKOM 2000 1980 2025 +1,01% 0 0 1 268 521 678 HUF 2026-01-28 17:07:22
RICHTER 10810 10520 10810 +1,60% 0 0 3 721 371 820 HUF 2026-01-28 17:13:17
OPUS 555 550 565 +0,91% 0 0 202 472 051 HUF 2026-01-28 17:05:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru Cidrizhet, ha a forint árfolyamára néz
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:42
Gyengült szerdán a forint a főbb devizákkal szemben a kora reggeli jegyzéséhez képest a bankközi piacon.
Részvény / Deviza / Áru Nagy napja volt az OTP-nek
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 18:21
Történelmi csúcson zárt a BUX.
Részvény / Deviza / Áru Mindenki a Fed döntését várja az óceán másik felén
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 16:23
Pluszban nyitottak az amerikai értékpapírpiacok szerdán.
Részvény / Deviza / Áru Blokkosodik és zajong a világ, de mihez kezdjünk így a pénzünkkel?
Imre Lőrinc | 2026. január 28. 15:07
Nem érdemes idén a szalagcímek alapján befektetni – ez volt a legfontosabb üzenete az MBH Befektetési Bank idei első, Piaci Pulzus című sajtóeseményének. A pénzintézet elemzői szerint átrendeződést láthatunk a legjobb hozamokkal kecsegtető szektorok között, aminek a mesterséges intelligenciával kapcsolatos iparágak is megisszák a levét. Idén is kitarthat viszont az arany szárnyalása, a dollár pedig tovább veszíthet a globális vezető pozíciójából.
Részvény / Deviza / Áru Csak a Mol van rossz hangulatban
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 14:42
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,36 pontos nyitás után emelkedett szerda kora délutánig.
Részvény / Deviza / Áru Belehúzott az OTP: ismét 40 ezer felett az árfolyam
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 11:49
Erős napja van az OTP-nek és a Magyar Telekomnak is a tőzsdén: előbbi ismét 40 ezer forint felett áll, utóbbi pedig elérte a 2000 forintos lélektani határt.
Részvény / Deviza / Áru Mikor tér vissza a bitcoinőrület?
Eidenpenz József | 2026. január 28. 10:44
Önbeteljesítő jóslatként működő negatív spirál alakulhatott ki, ezért is alulteljesítő a bitcoin a nemesfémekhez és a részvényekhez képest. De van remény, a méregdrágává vált alternatívák mellé még felzárkózhat, elég, ha csak a célpontot kereső pénzek egy kis része áramlik át hozzá.
Részvény / Deviza / Áru A Mol és a Telekom részvényei is lélektani határ közelében állnak
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 09:31
Ellenálláshoz érkezett a Magyar Telekom részvényeinek árfolyama: áttörés esetén hamar eljöhet a 2000 forint feletti szint. A Mol 4000 forinthoz közelít, eközben pedig az arany ára ismét nagyot ugrott felfelé. 
Részvény / Deviza / Áru Visszakúszott az euró a lélektani határ fölé, de nem sokkal
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 07:53
Két éve nem láttunk hasonlót: 380 forint alá ment az euró kedden, és szerda reggel is csak minimálisan haladta meg ezt a szintet. A dollárárfolyam késő este a 315-öt közelítette, azóta viszont korrigált.
Részvény / Deviza / Áru Jó hírre ébrednek, akiknek amerikai techrészvényük van
Privátbankár.hu | 2026. január 28. 06:16
A Nasdaq közel 1 százalékos pluszban zárt kedden, az S&P 500 is emelkedett, és közelít a 7000 ponthoz.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG