1p
Fokozódó recessziótól való félelm tükröződik a negatív tőzsdei nyitásban. A rossz amerikai munkanélküliségi adat és a görög helyzet sem javít a helyzeten.
A fokozódó recessziótól való félelm tükröződik a negatív tőzsdei nyitásban. A rossz amerikai munkanélküliségi adat és a trojka Görögországgal folytatott tárgyalásainak felfüggesztése sem javít a helyzeten.

A mai napon negatívan nyitottak az ázsiai tőzsdék, az amerikai piac távolmaradása ellenére az euró három hetes mélyponton áll a dollárral szemben.  A Budapesti Értéktőzsde, a BUX a pénteki záró értékéhez képest 0,21 százalékos gyengülést mutatott. A dollár az euróval szemben már három százalékos erősödét tudott felmutatni. Az adatok alapján látszik, hogy nőtt a piaci szereplők aggodalma a kedvezőtlen amerikai munkaerőpiaci adat miatt, valamint az eurozónával kapcsolatos újonnan felerősödő adósság válság miatt is.

A pénteki amerikai munkaerő piaci adat szerint augusztusban a munkavállalók száma, valamint a munkanélküliségi ráta is stagnált. A várt gazdasági növekedés eléréséhez egyre nagyobb teher nehezedik a kormányra és a FED-re, hogy kellő mértékben képesek legyenek a gazdaság stimulálására, így növelve a munkahelyek számát. A fellenedüléssel kapcsolatos viták középpontjában a munkanélküliség áll. A legnagyobb problémát az jelenti, hogy az utóbbi időben nem jöttek létre nagy jelentőséggel rendelkező munkahelyek, amely aggodalommal tölti el a piacokat, és erősíti a recesszió kialakulásától való félelmet. A kedvezőtlen adat ellenére a dollár erősödött, mivel a dollárra a befektetők mentődevizaként tekintenek.


Amerikai munkanélküliségi ráta havi alakulása
Forrás: Bureau of Labour Statistics

Az amerikai helyzet mellett, az európai sem fest túl rózsás képet. A piaci szereplők növekvő aggodalommal figyelik az unióval kapcsolatos híreket. Tovább erősítették az eurozónával kapcsolatban felmerült félelmeket azok a hírek, melyek szerint a görög megszorítások nem mutatnak eredményeket. A Görögországban alkalmazott megszorító csomag eredménytelenségét támasztja alát, hogy a múlt héten a trojka is felfüggesztette a görög kormánnyal folytatott tárgyalásokat. Az IMF, az Európai Bizottság és az Európai Központi Bank azért függesztette fel a tárgyalásokat, mert nem biztosak abban, hogy Görögország képes lesz teljesíteni az államháztartási hiányra vonatkozó elvárásokat. Részletek>>

Elemzői vélemények szerint drámaian nőtt a nyugati gazdaságokat fenyegető újabb recesszió kockázata, és a világgazdaság növekedési üteme várhatóan egészen az évtized közepéig lanyha marad. Részletek>>

Privátbankár

Részvényárfolyamok

részvény ár min max változás vétel eladás forgalom deviza dátum idő
OTP 39610 39610 40370 -1,00% 0 0 15 090 226 090 HUF 2026-02-26 17:11:10
MOL 3520 3494 3550 -0,06% 0 0 2 606 379 920 HUF 2026-02-26 17:05:00
MTELEKOM 2195 2120 2195 +6,55% 0 0 5 428 992 415 HUF 2026-02-26 17:07:42
RICHTER 11830 11820 11930 -0,67% 0 0 2 255 360 990 HUF 2026-02-26 17:10:35
OPUS 548 537 548 +0,18% 0 0 167 688 454 HUF 2026-02-26 17:07:01
A fentiek 15 perccel késleltetett adatok, melyeket a Portfolio TeleTrader Kft., a Budapesti Értéktőzsde hivatalos adatszolgáltatója biztosít számunkra.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Részvény / Deviza / Áru ESG a gyakorlatban: így építi be a fenntarthatóságot az alapkezelésbe az Erste – Klasszis Podcast
Izsó Márton - Veresegyházi Gábor | 2026. február 26. 18:53
Mit jelent a fenntarthatóság a mindennapokban egy befektetési alapkezelőnél? Az Erste szakértőit, Kulcsár Nórát és Kovács Istvánt kérdeztük.
Részvény / Deviza / Áru Gyengült a forint, ennyibe kerül most a dollár
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 18:32
Reggel ugyan benézett 375 alá az euró-forint árfolyam, de a napot 376-tal zárta. A dollár pedig délután a 320-at közelítette, az amerikai fizetőeszközzel szemben gyengült legnagyobb mértékben a forint.
Részvény / Deviza / Áru Tovább emelkedett a Magyar Telekom árfolyama, csökkenés az OTP-nél
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 18:18
Csökkent a BUX-index csütörtökön, és a vezető részvények árfolyamai is, a Magyar Telekom kivételével. A vállalat szerdán tette közzé beszámolóját, a befektetők erre reagáltak.
Részvény / Deviza / Áru Csökkenés az európai gáztőzsdén, a Brent olaj ára is 70 dollár alá esett
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 16:41
Minimális mozgással nyitott az amerikai tőzsde csütörtökön: a legnagyobb mozgás a techrészvényeknél volt, de a Nasdaq is csak 0,21 százalékkal esett vissza. Az európai gáztőzsdén viszont nagyot csökkent az ár, és a Brent olaj hordónkénti ára is 70 dollár alá esett.
Részvény / Deviza / Áru Folytatja a menetelést a Telekom, emelkedett a BUX is
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 14:54
Közel ezer ponttal emelkedett a BUX-index a nyitáshoz képest csütörtökön délutánra. A vezető részvények közül a Magyar Telekom húzza a tőzsdét, már több mint 6 százalékkal emelkedett az árfolyam reggelhez képest.
Részvény / Deviza / Áru A nap nyertese a tőzsdén a Telekom, ezek voltak az eredményei
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 12:45
A konszenzusnak megfelelő számok ellenére 5 százalékos pluszban a részvény.
Részvény / Deviza / Áru Kilőtt a Magyar Telekom árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 11:45
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a mínusz 0,57 pontos nyitás után emelkedett csütörtökön délelőtt. A Magyar Telekom 5 százalékos pluszban.
Részvény / Deviza / Áru Vérrel írt, történelmi árrobbanás következhet
Czwick Dávid | 2026. február 26. 10:13
Soha nem látott árszintek jöhetnek, ha megindul az újabb háború, ahogy azt – sajnálatosan – egyre többen rebesgetik. A napokban már fehér házi források is erre utaltak. Az Irán elleni katonai beavatkozás a világgazdaság számára még több bizonytalanságot és bonyodalmat jelenthet. Az emberiségnek tragédiát. Egyedül talán csak az arany lelheti örömét mindebben. A menedékeszköz szerepe és értéke ilyenkor szinte automatikusan jelentősen megugrik. Őrült napok jöhetnek.
Részvény / Deviza / Áru Bizonytalanság van a világban: emelkedik az arany ára
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 10:01
Vegyes indexekkel indult a kereskedés csütörtökön az európai értékpapírpiacokon. Az olaj ára három napi csökkenés után kissé emelkedett. Az arany árát a geopolitikai bizonytalanság emelte tovább.
Részvény / Deviza / Áru Messiás-váró hangulatban a forint árfolyama
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 07:22
Erősödött a forint, már csak 375 forint az euró.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG