3p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Akár 50 százalékkal is emelkedhet az Astra biztosító ügyfeleinek díja.

Akár napokon belül új kötelező biztosítót kell választaniuk az Astra magyarországi fióktelepe ügyfeleinek. Az új szerződések a biztosítók jelenleg érvényes „évközi” (azaz nem kampányos) díjszabásai alapján kerülhetnek majd megkötésre, melyek nyilván drágábbak lesznek, mint korábban - a novemberi kampányokban már megszokott -  díjszintek - hívja fel a figyelmet a Biztosítás.hu internetes biztosítási portál.

160 ezer magyar autósról van szó

Míg a kampányos átlagdíjak az elmúlt években 11-15 ezer forint körül alakultak, addig az évközi átlagdíj ma már 20-22 ezer forint. Azok az Astra ügyfelek tehát, akik korábban igen kedvező „kampányos” díjakon szerződtek az Astra-hoz, jelentős díjemeléssel is találkozhatnak a biztosítóváltásnál. Bár a piaci szereplők többsége szívesen fogadná kedvezőbb díjon is az Astra mintegy 160 ezer kötelező ügyfelét, valószínűleg nem tud majd egyedileg megállapított, „Astra előzményszerződésekre szóló” kedvezményes díjat kínálni a számukra. Ennek oka, hogy a biztosítók a vonatkozó szabályozás szerint új díjat csak 60 napra tudnak hirdetni, arra viszont kevés az esély, hogy az Astra szerencséje addig kitartana.

Az Astra vélhetőleg hamarosan meginduló felszámolásával ugyanis a társaság végleg elveszíti jelenlegi biztosítottjait, akiknek így új biztosítót kell választaniuk, az aktuális tarifákból választva. A Biztosítás.hu szerint erre mielőbb szükség is lenne, hiszen a csődbe ment biztosító helyett majdan fizető román kártalanítási alapnak (FGA) nemcsak a magyar, a román, hanem még az ASTRA szlovák leányvállalatának károsultjai felé is helyt kell majd állnia, ami nyilván a felszámolási eljárás közepette nem lesz zökkenőmentes.

Voltak más ügyfelek is

Az Astra S. A. Biztosító magyar leányvállalata mintegy 160 ezer kötelező felelősség-, 20 ezer lakás- és 10 ezer CASCO biztosítási szerződéssel rendelkezett. A kötelező biztosítások mellett tehát jelentős számú egyéb termék is terítéken van. Szerencsére Magyarországon az új Ptk. a lakás és a CASCO biztosítások esetén ma már lehetőséget ad arra, hogy az ügyfelek ún. „többszörös biztosítást” kössenek. Vagyis bárki - aki a fenti bizonytalan és kockázatos helyzetet el akarja kerülni – akár már ma köthet új lakás- és új CASCO biztosítást is, másik biztosítónál. Nekik jövőbeni káraikat már az új biztosítójuknál kell bejelenteniük, amely azt - függetlenül az Astra-s előzmény szerződéstől - köteles lesz egy személyben rendezni - írja a biztosítási portál.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Még hogy nincs verseny a bankok között? Ettől az ajánlattól hanyatt fog esni!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:12
Az eddiginél is alacsonyabb, 2,79 százalékos, éves kamattal kínálja az Otthon Start hitelt a Gránit Bank, ezzel újra a pénzintézetnél érhető el a legkedvezőbb kamat a piacon – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az elmúlt hónapokban sorban bővítettek a támogatott hitel kedvezményein a bankok, és a rendkívül erős kereslet – illetve verseny – nyomán számítani lehet újabb lépések bejelentésére is.
Személyes pénzügyek Ötéves az azonnali fizetési rendszer: a legjobb szolgáltatásait kevesen használják
Herman Bernadett | 2026. március 11. 05:42
Immár öt éve, hogy 5 másodperc alatt ott van az átutalás a másik bankszámláján. A másodlagos azonosítót azóta is kevesen használják, a fizetési kérelem jobban elterjedhet. 
Személyes pénzügyek Biztosítot váltana? Végre itt egy jó hír Önnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:14
Zajlik a lakásbiztosítási kampány is, melynek kedvező, forintosítható hozadéka is van.
Személyes pénzügyek Mellékhatás: dobott egyet ezen a programon is a lehengerlő Otthon Start
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:03
Kéz a kézben járhatnak a támogatások, legalábbis a számok ráerősítenek erre a folyamatra.
Személyes pénzügyek Több mint százezren léptek be egészségpénztárba 2025-ben
Privátbankár.hu | 2026. március 8. 12:17
Százezer fölé nőtt tavaly az egészségpénztárakba újonnan belépő tagok száma, ezzel a taglétszám már közelíti az 1,26 milliót. A tagdíjbevételek pedig már megközelítették a 100 milliárd forintot.
Személyes pénzügyek Gyengélkedik a babaváró és a munkáshitel
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 19:25
Idén januárban 84,33 milliárd forintot tett ki az új személyihitel-szerződések szerződéses összege, ami 13,9 százalékkal múlta felül a 2025 azonos időszakában kihelyezett hitelösszeget – derül ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) friss adataiból. Ez alapján tehát biztatóan indult 2026, igaz, a januári kihelyezés ezúttal elmaradt a decemberitől, pedig jellemzően ennek a fordítottja szokott igaz lenni.
Személyes pénzügyek Tankoljon, mintha nem lenne holnap – száguldanak az üzemanyagárak
Privátbankár.hu | 2026. március 4. 10:30
A benzin és a gázolaj nagykereskedelmi ára is nagyot nő csütörtökre.
Személyes pénzügyek Kiváló évet zártak a nyugdíjpénztárak, a kormány mesterterve sem ingatta meg a szektort
Privátbankár.hu | 2026. március 3. 08:50
A tervezett összeg alig egyharmadát fordították lakáscélra a tagok, rekordösszegű befizetés történt, és gyarapodik a taglétszám is. 
Személyes pénzügyek Simán lenulláznák a bankszámlánkat – de van jó trükk a csalók ellen
Privátbankár.hu | 2026. március 1. 16:31
Az „önmegsemmisítő kártya” segíthet: még ha ki is szivárog az adat, nem lesz jó semmire.
Személyes pénzügyek Viszik a fiatalok az olcsó lakáshitelt
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:52
Panyi Miklós: több mint negyvenezer fiatalt hozott helyzetbe az Otthon Start program.  
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG