Egy hónap alatt 16 milliárd forinttal csökkent a támogatott gyógyszerek forgalma: áprilisban 42,7 milliárd forintért váltottak ki a betegek vényköteles gyógyszereket a hazai patikákban, ez 27,8 százalékkal marad el a márciusi értéktől, és 3,4 százalékos visszaesés a 2019-es havi átlaghoz képest - írta a Világgazdaság kedden. Az eladott gyógyszerek dobozszáma 1,2 millióval maradt el az előző év azonos időszakától.
A lap a Hiflylabs Zrt. kutatását ismertetve hozzáteszi, hogy az idei első négy hónap forgalma még így is 11,7 százalékkal haladta meg az előző év hasonló periódusát.
A szakemberek szerint a márciusi nagyarányú forgalomnövekedés az előrehozott vásárlásokból tevődött össze. Az áprilisi gyengébb forgalom annak fényében még hangsúlyosabb, hogy egy év alatt 1,8 százalékos áremelkedés volt a támogatott gyógyszerek körében.
A kutatás szerint az egy lakosra vetített receptköteles gyógyszerköltés átlagosan 4370 forint volt áprilisban - írta a Világgazdaság.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1128,23 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel, 133 591,93 ponton zárt csütörtökön.

Vége a korlátoknak: Új korszak indul a magyar alternatív befektetéseknél
Így fektetnek be Magyarország legjobb szakemberei
Nem a piac a legnagyobb ellenség, hanem mi magunk – interjú
Az AI olyan lesz, mint a mobiltelefon – Klasszis Podcast
A forint is azt jelzi, hogy Magyarországon kiengedtük a kéziféket – interjú



