1p

Klasszis Egészséggazdaság és Longevity Konferencia 2026

A platform, ahol az egészségügyi ökoszisztéma kulcsszereplői – gyártók, szolgáltatók, biztosítók, döntéshozók – közösen gondolkodnak az iparág jövőjéről.

Vegyen részt Ön is!

Részletek >>

Több mint 536 ezren voltak állás nélkül novemberben, legalábbis a Nemzeti Munkaügyi Hivatal adatai szerint.

A nyilvántartott álláskeresők száma októberhez képest 2,5, míg a tavaly novemberhez képest 1,9 százalékkal emelkedett. A legtöbb álláskereső továbbra is Szabolcs-Szatmár-Bereg és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében van. A nyilvántartásba novemberben több mint 65 ezer álláskereső lépett be. Az elmúlt havi értékhez képest novemberben a belépési forgalom csaknem 3 százalékkal bővült. Egy hónap alatt az álláskeresők száma a férfiaknál 4, a nőknél 1,2 százalékkal nőtt, a szakképzetleneknél 3 százalékkal emelkedett, a diplomásoknál pedig 1,3 százalékkal csökkent.

156 ezren tartósan - egy évnél hosszabb ideje - voltak regisztrált álláskeresők; egy hónap alatt 1,9 százalékkal nőtt a számuk. Az álláskeresők 29,1 százaléka volt tartósan regisztrált, ez az arány egy év alatt 4,9 százalékkal lett magasabb. Most novemberben az 536 ezer álláskeresőből 292 ezren nem kaptak pénzbeli támogatást. Novemberben csaknem 6000 munkaadó 22 900 új munkaerőigényt jelentett be. Októberhez képest az álláshelyek számában 28,2 százalékos, az előző év azonos időszakához képest 22,5 százalékos kínálatszűkülés következett be.

Az év utolsó előtti hónapjában 52 700 üres állás állt rendelkezésre a közvetítéshez, amelyből a zárónapon 26 400 álláshely maradt betöltetlen. A támogatott munkaerőigények száma egy hónap alatti 32,1 százalékos és egy év alatti 25,7 százalékos csökkenést követően 14.400 volt novemberben. Az  az előző években tapasztaltakhoz hasonlóan év végével idén is csökken az ilyen jellegű bejelentett új álláshelyek száma. Most novemberben az újonnan bejelentett nem támogatott álláshelyek száma 8600 volt, ez az elmúlt hónaphoz képest 20,5 százalékos, az előző évhez képest pedig 16,6 százalékos visszaesés. A csökkenésben szerepet játszik, hogy év végével egyre kevesebb a szezonális ágazatokban kínált munkalehetőség.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Nem ébrednek fel a rémálomból a benzinkutakon a piaci árak
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 16:04
Újabb áremelkedés jöhet a védett áron kívül.
Személyes pénzügyek Siessen: a NAV-tól már csak ma kérheti bevallását ebben a formában
Privátbankár.hu | 2026. március 16. 08:23
Elektronikus eleérhetőség nélkül még ma éjfélig adott a lehetőség.
Személyes pénzügyek Ezek a legtanulságosabb esetek az Otthon Start igénylése kapcsán
Herman Bernadett | 2026. március 15. 10:41
A lakáshitelpiac 80 százalékát ma már támogatott hitelek teszik ki. Sokaknak a 10 százalékos önerő előteremtése is gondot okoz – mondja Kói Tibor, a CIB Bank Lakossági Hiteltermékek vezetője. 
Személyes pénzügyek Hiába a védett ár – a hazai árak relatíve korántsem olcsók
Privátbankár.hu | 2026. március 14. 10:30
Az uniós átlaghoz képest összehasonlítva drágulást láthattunk.
Személyes pénzügyek Itt a lakásbiztosítási kampány: megéri átnézni a szerződéseket
Herman Bernadett | 2026. március 13. 15:31
A várakozásokkal szemben élénkebb az idei lakásbiztosítási kampány, mint a 2025-ös. Az átlagdíj a kampányban 38 ezer forint – mondják az alkuszok. 
Személyes pénzügyek Netrisk: tízből heten váltottak biztosítót 2026-ban
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 13:48
Már több mint 112 ezer új lakásbiztosítási kalkulációra került sor az idei kampány időszakában a Netrisknél. Március első hetéig 10-ből 7-en váltottak biztosítót, új kötések esetében pedig átlagosan 18 ezer forintot tudtak megspórolni azok, akik kihasználják ezt a lehetőséget. Az átlagdíj március első hetéig 37 500 forint volt, ami lényegében megegyezik az egy évvel korábbi szinttel. A mostani kampányban eddig a fővárosban és Pest vármegyében található lakóingatlanokra kötötték a legtöbb új biztosítást a Netrisken keresztül.
Személyes pénzügyek Még hogy nincs verseny a bankok között? Ettől az ajánlattól hanyatt fog esni!
Privátbankár.hu | 2026. március 11. 12:12
Az eddiginél is alacsonyabb, 2,79 százalékos, éves kamattal kínálja az Otthon Start hitelt a Gránit Bank, ezzel újra a pénzintézetnél érhető el a legkedvezőbb kamat a piacon – hívja fel a figyelmet Gergely Péter, a BiztosDöntés.hu pénzügyi szakértője. Az elmúlt hónapokban sorban bővítettek a támogatott hitel kedvezményein a bankok, és a rendkívül erős kereslet – illetve verseny – nyomán számítani lehet újabb lépések bejelentésére is.
Személyes pénzügyek Ötéves az azonnali fizetési rendszer: a legjobb szolgáltatásait kevesen használják
Herman Bernadett | 2026. március 11. 05:42
Immár öt éve, hogy 5 másodperc alatt ott van az átutalás a másik bankszámláján. A másodlagos azonosítót azóta is kevesen használják, a fizetési kérelem jobban elterjedhet. 
Személyes pénzügyek Biztosítot váltana? Végre itt egy jó hír Önnek
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 11:14
Zajlik a lakásbiztosítási kampány is, melynek kedvező, forintosítható hozadéka is van.
Személyes pénzügyek Mellékhatás: dobott egyet ezen a programon is a lehengerlő Otthon Start
Privátbankár.hu | 2026. március 9. 09:03
Kéz a kézben járhatnak a támogatások, legalábbis a számok ráerősítenek erre a folyamatra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG