2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Talán kissé kevésbé lesz hideg, szűrt napsütés is előfordulhat, de alapvetően marad az őszi hűvös, borongós idő. A kontinens északi részén havazhat is, délen pedig 20 fok felett is lehet.

Csütörtök estig a Kárpát-medence fölé nyugat felől egyre enyhébb, váltakozó nedvességtartalmú levegő áramlik, tovább erősödik a nappali felmelegedés. Észak, északnyugat felől tovább növekszik, majd éjszaka fokozatosan vékonyodik, csökken a felhőzet, néhol, főként északon kisebb eső előfordulhat. Csütörtökön többnyire fátyolfelhős lesz az ég, csak átmenetileg vastagszik meg a felhőzet, emellett szűrt napsütésre számíthatunk. Északkeleten délután, este helyenként kisebb eső, zápor előfordulhat.

Éjszakára mérséklődik a légmozgás, majd csütörtökön többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik a délnyugati szél – írta az MTI. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet -1 és +5 fok között alakul. A legmagasabb nappali hőmérséklet csütörtökön 11 és 17 fok között várható.

Franciaországtól és a Pireneusi-félszigettől a Kárpát-medencén át egészen a Balkán-félszigetig anticiklon húzódik. Területén északabbra változóan felhős az ég, délen többnyire napos az idő. Számottevő csapadékról nem érkezik jelentés.

Ezzel szemben kontinensünk északi, északkeleti vidékei fölött többközéppontú ciklon helyezkedik el, emiatt arrafelé, valamint a hozzá tartozó frontok mentén erősen felhős az ég, és többfelé esik az eső, sőt az északkeleti tájakon nagy területen havazik.

Enyhébb az idő délen, délnyugaton, ahol a kora délutáni órákra többnyire 12 és 20 fok közé melegszik fel a levegő, sőt a Pireneusi-félsziget déli vidékén 26, 27 fokot is mérnek.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! – 2026 tavasz – DÖNTŐ
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 09:30
Mit tudsz a pénzügyekről? Itt a Legyél Te is Pénzügyi Junior Klasszis! diákverseny döntője!
Személyes pénzügyek Érkeznek a nyugdíjak: itt a májusi rend
Privátbankár.hu | 2026. május 11. 06:44
Múlt hónapban is volt eltérés a szokásos ütemezéshez képest.
Személyes pénzügyek Sorban állnak a magyarok a bankokban: mindenki hitelt akar
Herman Bernadett | 2026. május 6. 18:59
Soha nem látott mennyiségű lakáshitel és személyi hitel kelt el márciusban. 
Személyes pénzügyek Jön a Tisza-kormány és a vagyonadó, mi lesz a magyar milliárdosokkal?
Herman Bernadett | 2026. május 6. 16:14
Az egész világ árgus szemekkel figyeli, sikerül-e Magyar Péterék terve a vagyonadóval kapcsolatban. Sok sikertelen próbálkozás volt már a világban, de jól is meg lehet oldani a problémát. 
Személyes pénzügyek Térképen kereshetők az átlagos magyar nyugdíjak – mutatjuk
Privátbankár.hu | 2026. május 6. 08:07
Interaktív térképre vitték a fontos számokat.
Személyes pénzügyek Bajba kerülhetnek a babavárósok és a kamatstoposok júliustól
Privátbankár.hu | 2026. május 4. 17:28
A sokszor meghosszabbított kamatstop és a babavárósok számára meghosszabbított türelmi idő is lejár június végén. Mi vár az érintett családokra? Erről beszélt főmunkatársunk, Herman Bernadett a Trend FM hétfői adásában. 
Személyes pénzügyek Hoppá! Ingyenessé vált ez a fizetős strand
Privátbankár.hu | 2026. május 1. 12:13
Május elsejétől lett ingyenes a számtalan szolgáltatást kínáló fürdőző hely.
Személyes pénzügyek Lassan vége a jó világnak, jön a drágulás a bankoknál
Privátbankár.hu | 2026. április 30. 19:34
Amint arra számítani lehetett, júliustól már érvényesítik az infláció hatását a lakossági számláik díjainál a bankok, miután június végével lejár a díjemelésekkel kapcsolatban vállalt moratórium. A BiztosDöntés.hu adatai szerint csütörtökön három pénzintézet tette közzé az év közepétől hatályos kondíciókat: az emelés mértéke az OTP Banknál és az Ersténél 4,4 százalék környéki, viszont a CIB Bank a 2024-es inflációt is érvényesíti az új díjakban.
Személyes pénzügyek Sok dúsgazdag magyar hátat fordított az államnak, és külföldre vitte a pénzét
Herman Bernadett | 2026. április 29. 14:24
A magyarok sokat takarítanak meg. Tavaly azok váltottak vissza több állampapírt, akiknek sok pénzük volt. A megtakarítások fele devizába került, és sokan fektettek külföldi eszközökbe. 
Személyes pénzügyek Hízik – egyre többet fizetnek be a nyugdíjpénztári tagok
Privátbankár.hu | 2026. április 29. 13:46
Új csúcs látszik ezen a fronton, de a lemorzsolódásnál is javulást tapasztaltak.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG