2p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Október végén lejáratak a diákigazolványok.

Annak a diáknak, akinek a diákigazolványa október végén lejárt és nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el, még idén be kell jelentkeznie a Nemzeti Adó- és Vámhivatalhoz, és december 16-tól egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie.

7 ezer forint havonta

A tanulói, hallgatói jogviszony megszűnése után még október 31-ig érvényes azoknak a diákigazolványuk, akik idén nyár elején fejezték be tanulmányaikat. Ha a volt diák nem tanul tovább, illetve nem helyezkedett el – és más jogcímen sem jogosult az egészségügyi szolgáltatásra –, akkor december 16-tól (a diákigazolvány lejártát követő 46. naptól) egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie. Ez havonta 7 050 forint, naponta pedig 235 forint.

Ez azt is jelenti, hogy legkésőbb december 30-ig, azaz az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság lejártát (december 15-öt) követő 15 napon belül be kell jelentkezni a NAV-hoz, a 16T1011 jelű adat- és változás-bejelentő lapon. A nyomtatvány a www.nav.gov.hu honlapról letölthető és benyújtható ügyfélkapun keresztül elektronikusan vagy nyomtatva postán, illetve személyesen az ügyfélszolgálaton. Akinek van a NAV-tól kért PIN-kódja, az telefonon is bejelentkezhet a 06/40-20-21-22-es számon.

Utalással vagy csekken

Az egészségügyi szolgáltatási járulékot a tárgyhó utáni hó 12. napjáig átutalással vagy csekken lehet befizetni a NAV Egészségbiztosítási Alapot megillető bevételek magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számlájára, amelynek száma: 10032000-06056229. Átutaláskor a közlemény rovatban az adóazonosító jelet fel kell tüntetni.

Lehetőség van arra is, hogy az egészségügyi szolgáltatási járulékot a volt diák helyett – hozzájárulásával és a NAV jóváhagyásával – más személy vagy szervezet fizesse meg. A járulékfizetéssel és a nyomtatvány kitöltésével kapcsolatban a 06-40/42-42-42-es telefonszámon lehet érdeklődni, illetve a NAV honlapján további hasznos információk találhatók a 16T1011-es adatlap kitöltési útmutatójában.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Személyes pénzügyek A nulla forint az új kulcsszó a lakossági számlacsomagoknál
Homa Péter | 2026. február 19. 18:29
Az ingyenes dolgokat mindenki szereti, nem csoda, ha mindig is voltak nulla forintos banki szolgáltatások. Egy időben ezek az aranykorukat élték, de a pénzügyi tranzakciós illeték tönkretette ezt a piacot, és csakhamar visszaszállingóztak a banki díjak. Az utóbbi időben azonban újra megjelentek a nulla forintos csomagok, sőt a BiztosDöntés.hu elemzése szerint még díjmentes tranzakciókkal is találkozhatunk.
Személyes pénzügyek Szép hozamot jelentettek a nyugdíjpénztárak
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 11:21
Egyre nő a vagyona az egyre több tagnak. Tartósnak bizonyult az önkéntes nyugdíjpénztárak taglétszám-növekedése.
Személyes pénzügyek Durvul a helyzet a hitelpiacon, egyre nagyobb adósságba verik magukat a magyarok
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 07:58
A lakáshitelek és a személyi hitelek szerződéses összege is folyamatosan nő, egyre több hitelre van szükségük az embereknek. 
Személyes pénzügyek Lakástulajdonosok figyelmébe: így érdemes jó biztosítást kötni
Herman Bernadett | 2026. február 17. 14:03
Az árnál fontosabb a fedezet, és a többség nem online köti meg az új lakásbiztosítását – derül ki a Groupama felméréséből. 
Személyes pénzügyek Kikerekedik a szeme, ha megnézi, mi várja a benzinkúton
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 09:51
Kedden is érdemes lesz a nagy árjelzőkre pillantania annak, aki autózik.
Személyes pénzügyek Megint emelnek a bankok
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 08:14
Egyedül egy pénzintézet nem követte automatikusan az inflációt.
Személyes pénzügyek Megéri felkészülni a közelgő lakásbiztosítási kampányra
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 10:31
Harmadik alkalommal indul márciusban a biztosítók versengése, amikor az ügyfelek a szerződés évfordulójától függetlenül válthatnak biztosítást.
Személyes pénzügyek Az éles verseny megnyújtja a személyi kölcsönök futamidejét
Privátbankár.hu | 2026. február 15. 09:31
A tíz éves táv egy újabb nagybanknál lett elérhető.
Személyes pénzügyek Hónapokkal hamarabb juthat pénzéhez, ha figyel erre
Privátbankár.hu | 2026. február 13. 15:41
Aki adójóváírásra jogosult nyugdíj-vagy egészségcélú megtakarítása után, annak érdemes mihamarabb saját magának elkészítenie az adóbevallását. Ugyanis a bevallás beérkezésétől számított 30 napon belül jóváírják a kijelölt megtakarítási számlán az összeget.
Személyes pénzügyek Egyre durvább módszerekkel próbálkoznak a csalók, már a mesterséges intelligenciát is bevetik
Dr. Nebehaj Erika | 2026. február 12. 19:18
A közösségi médiában terjedő, kiugró hozamot ígérő hirdetések száma meredeken nő, miközben a mögöttük álló „befektetési lehetőségeket” kínáló cégek, személyek jelentős része engedély nélkül működik, ami súlyos kockázatokat rejt a megtévesztett ügyfelek száma. Az MNB piacfelügyelete egyre több bejelentést kap jogosulatlan pénzügyi tevékenységről, miközben figyelmeztetésekkel, eljárásokkal, illetve szükség esetén hatósági jelzésekkel lép fel a csalárd szereplőkkel szemben. A tudatos tájékozódás és az MNB nyilvántartásainak ellenőrzése alapvető fontosságú a befektetők számára.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG