2p
Az új fejlesztési tervektől a magyar gazdaság egyik zászlóshajójának további erősödését várják a beruházók.

A különböző motorelemeket és csapágyakat előállító autóipari vállalat, a FAG Magyarország Ipari Kft. nagyjából 25 milliárd forint értékben hajt végre beruházást Debrecenben, melyhez a kormány 4,5 milliárdos támogatást is nyújt – közölte csütörtöki sajtótájékoztatója keretében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A német Schaeffler-csoporthoz tartozó gazdasági társulás már most 1300 embert foglalkoztat. A termelését az elmúlt tíz évben megháromszorozták, a cégcsoporton belül pedig Debrecen a 9 milliméter átmérő alatti kúpgörgős csapágyak európai központja.

A Német-Magyar Kereskedelmi és Iparkamara felmérésére hivatkozva Szijjártó Péter elmondta, hogy a német vállalatok beruházási kedve egyértelműen javult, az itteni német befektetők 80 százaléka gondolja.

A mostani projekt azért is jelentős, mert a FAG a saját akadémiáján szakemberképzést is nyújt, elősegítve ezzel a megfelelő mennyiségű és képzettségű munkaerő biztosítását.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter bejelenti a 25 milliárdos projektet. Fotó: MTI/ Soós Lajos

Az új kelet-magyarországi fejlesztés eredményeként több mint 500 munkahely jön létre. Az idén már letárgyalt 17 beruházással összesen 5428 új munkahely jön létre. A debreceni bejelentés jól illeszkedik a kormány új ipari stratégiájának, azaz az Irinyi Terv irányelveihez. A terv és a bejelentés körülményeiről itt tájékozódhat részletesebben.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Tavasszal indul a munka a békéscsabai üzemben, 2500 álláskeresőt várnak
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 16:48
A várakozásokat messze felülmúló sikerrel zárult a Vulcan Shield Hungary (VSH) első hivatalos állásbörzéje Békéscsabán. Több százan jelentkeztek az állásokra.
Vállalat A Wizz Air felfüggesztette a Közel-Kelet felé tartó járatait
Privátbankár.hu | 2026. február 28. 11:16
A közel-keleti helyzet eszkalálódása miatt a Wizz Air azonnali hatállyal felfüggesztette minden izraeli, dubaji, abu-dzabi és ammani járatát – közölte a Wizz Air Magyarország szombaton az MTI-vel, jelezve: az intézkedés legalább március 7-ig érvényben marad.
Vállalat Sikeres kötvénykibocsátás a 4iG leánycégénél
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 19:02
A 4iG leányvállalata, a 4iG Űr és Védelmi Technológiák Zrt. (4iG SDT) 176 600 000 euró (majdnem 70 milliárd forint) össznévértékű kötvénykibocsátást valósított meg, valamennyit sikeresen lejegyezték – olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján pénteken közzétett tájékoztatóban.
Vállalat Határ a csillagos ég? A 4iG terveiről is beszélt
Bózsó Péter | 2026. február 27. 16:07
A csoport pénteken hozta nyilvánosságra tavalyi adatait, és újságírói prezentációt is tartott eredményeiről, illetve terveiről. A 4iG újabb nemzetközi befektetőkre számít ambiciózus növekedési céljai eléréséhez, és pénteken be is jelentette az emirátusi Mubadala megjelenését befektetői között.
Vállalat Arab befektető száll be a 4iG-ba
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 15:31
A világ egyik vezető szuverén befektetési társasága, a Mubadala Investment Company PJSC (Mubadala) 50 millió dollárt fektet be a 4iG Nyrt.-be átváltozó kölcsön formájában, amely a 2029-es lejáratkor kötelezően részvényekké alakul át.
Vállalat Kiváló hír jött a Richterről
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 13:46
Pozitív szakvéleményt adott ki a Tuyory európai forgalomba hozatali engedélyének megadására az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) emberi felhasználásra szánt gyógyszerkészítmények bizottsága (CHMP). A készítményt a Richter és a Mochida Pharmaceutical Co. Ltd. közösen fejlesztette ki a RoActemr tocilizumab bioszimiláris változataként.
Vállalat Történelmi eredmény a 4iG-nél
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:32
Ez a legerősebb pénzügyi eredményük, további növekedési lehetőségek is vannak.
Vállalat Ötödével növelte árbevételét az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 09:16
A nyereség viszont csökkent – de csak átmenetileg.
Vállalat Nőtt a bevétel, de csökkent az eredmény a Richternél
Privátbankár.hu | 2026. február 27. 07:44
Idénre pedig „magas egyszámjegyű” növekedést várnak.
Vállalat Duplázott az Nvidia
Privátbankár.hu | 2026. február 26. 10:11
A Nvidia negyedéves nyeresége 94 százalékkal nőtt.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG