2p
Két 50 millió eurós tőkealappal indul a Lead Ventures - a Mol, az MFB Invest és az Eximbank tett bele pénzt, nagyobb sztorikba készülnek beszállni.

Három cég dobott össze 100 millió eurót

Magyarország új tőkealap-kezelője, a Lead Ventures sikeresen zárta két 50 millió eurós tőkealap jegyzését. Az egyiket a MOL és az MFB Invest jegyezte le 25-25 millió euró értékben, ez a tőkealap hazai cégekre fókuszál. A másik alap célja a befektetésre váró cégek elérése a régióban és ennek tőkéjét a MOL és az Eximbank biztosítja, szintén "felesben".

Csak komolyabb sztorikkal foglalkoznak majd

A társaság közleménye szerint a Lead Ventures a magyar befektetői- és vállalkozói piac hiánypótló kockázati befektetője lesz, hiszen olyan érettebb cégeknek segítene, amelyek már jelentősebb, kétmillió euró feletti befektetéseket keresnek. Az ilyen léptékű befektetésekre eddig kevés példa volt a hazai kockázati tőke piacon, ezeket is jellemzően a nagy, nemzetközi alapok végezték.

A Lead Ventures stratégiai célja, hogy ne csak Magyarországon, hanem egész Európában találjon izgalmas, globális növekedési potenciállal rendelkező vállalkozásokat. A Lead Ventures megalakulása révén a magyar kockázati tőke egész Európában megjelenhet - írják.

"Olyan befektetési alapokat hozunk létre, amelyik a tőkeigényesebb második vagy harmadik befektetési körben tud a partnerük lenni, valamint a befektetésen túl tudás transzferrel is segítjük a növekedési célok elérését" - mondta a Lead Ventures-t vezető Galácz Ábel.

Ők vezetik a céget

Galácz Ábel a kaliforniai Berkeley egyetemen MBA-zett, az utóbbi 10 évben pedig a MOL ügyvezető igazgatójaként a régió szinte minden országára kiterjedően dolgozott nagyvállalati üzletfejlesztési-, akvizíciós- és üzleti vezetőként.

Az alapkezelő igazgatóságába a Lead Ventures olyan szakembereket választott, akiknek nagyobb cégek működésében illetve fejlesztésében is jelentős tapasztalatuk van. Galácz Ábel mellett az igazgatóság tagja Bacsa György, a MOL stratégiai operáció és üzletfejlesztés ügyvezető igazgatója, Becsei András, az OTP ügyvezető igazgatója és az OTP Jelzálogbank Zrt. vezérigazgatója, Dunai András, a Central Médiacsoport korábbi digitális igazgatója, és Kóbor Miklós kockázati befektetési szakember.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Üzent a Mol: ezt várják a horvátoktól
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 17:37
Megint üzenget a Mol és a Janaf. 
Vállalat Nagy dobás: megérkezett a Huawei legújabb termékcsaládja
Privátbankár.hu | 2025. október 8. 14:44
A Huawei új fejezetet nyitott Magyarországon.
Vállalat Küszöbön a nagy MBH-üzlet? Kiszállhat az állam a bankból
Privátbankár.hu | 2025. október 7. 12:28
Ahogy azt több mint fél éve Nagy Márton előrejelezte, megválnának a 20 százalékos részesedéstől – derült ki egy zártkörű, az intézményi befektetőknek tartott előadáson.
Vállalat Francia ügyészek vizsgálják az Apple hangsegédjét, a Sirit
Privátbankár.hu | 2025. október 6. 19:50
A francia ügyészek hétfőn bejelentették, hogy vizsgálatot indítanak az Apple Siri hangsegédje ellen, miután egy technológiai kutató panaszt nyújtott be a cég ellen, amelyben illegális adatgyűjtéssel vádolja.
Vállalat Föld körüli adatközpontot fejleszthet a 4iG 100 millió dollárért
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 10:27
A magyar vállalat ugyanekkora összeget fektethet be az Axiom Space-be, amely Kapu Tibor űrutazásában is kulcsszerepet játszott. 
Vállalat Ég az olajfinomító! – ezúttal a Chevroné, Amerikában
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 09:57
Korábban oroszországi és ukrán olajfinomítókban kitört tűzesetek szerepeltek a hírekben, most viszont az amerikai olajvállalat El Segundo finomítója gyulladt ki Los Angelesben.
Vállalat Még a vártnál is jobban megy a Tescónak
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 09:16
Sikeresen vette fel a harcot a diszkontláncokkal a cég.
Vállalat Felforgatta a piacot az új magyar neobank, hol nyitnak számlát a vállalkozók?
Privátbankár.hu | 2025. október 3. 08:43
Egyértelmű verseny folyik a bankok között a vállalkozók kegyeiért, ingyenes számlavezetéssel és házon belül ingyenes utalással kell versenyeznie a hagyományos bankoknak.
Vállalat Elon Musk nem lehet boldog: már nem a SpaceX a világ legértékesebb cége
Privátbankár.hu | 2025. október 2. 14:07
Letaszították a trónról. 
Vállalat Magyarország továbbra is az európai mezőny élén garanciavállalásban
Privátbankár.hu | 2025. október 1. 14:29
Immár a harmadik egymást követő évben Magyarország segíti Európában a legintenzívebben a kis- és középvállalkozások hitelfelvételét kezességvállalással. A Garanciaintézmények Európai Szövetségének (AECM) legfrissebb statisztikái szerint hazánkban a garanciaállomány a GDP 3,7 százalékát teszi ki, miközben az átlag mindössze 1 százalék körül mozog. Ez a kiemelkedő teljesítmény döntően a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. szerepvállalásának köszönhető, amely 2024-ben is rekordközeli eredményeket ért el a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások finanszírozásának támogatásában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG