A magyar 4iG technológiai vállalat helyi érdekeltsége a Telenor Montenegro 2,6 gigahertzes frekvenciatartományban vásárolt optimális időosztásos duplex és frekvenciaosztásos duplex csatornaosztásban blokkokat az 5G mobil távközlési hálózati fejlesztési programja keretében Montenegróban.
A 4iG által kedden az MTI-hez eljuttatott tájékoztatás alapján a Telenor Montenegro a frekvenciatartomány aukción történt megvásárlása mellett az anyavállalat támogatásával több millió eurót készül az 5G hálózati infrastruktúra képítésére és fejlesztésére fordítani az országban.
Még van lehetőség az ukrajnai háború diplomáciai eszközökkel történő rendezésére – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter.

Lerántotta a leplet: ezzel zsebelte be az idei díjakat az Erste profija




