Itt van minden, amit az Otthon Start programról tudni kell, mielőtt belevágna

Szeptembertől indul az Otthon Start Program, amely akár 50 millió forintos, fix 3 százalékos, államilag támogatott kamatozású hitellel segíti a lakást vásárlókat, építőket – családi állapottól és gyermekszámtól függetlenül, gyermekvállalási kötelezettség nélkül. Összeszedtük a legfontosabb tudnivalókat az igénylés feltételeiről.
Itt van minden, amit az Otthon Start  programról tudni kell, mielőtt  belevágna
2p

Változó hazai szabályozás: mit vár el az Ön cégétől a hatóság?
Sokakat érint - jöjjön el!

Klasszis Talks & Wine - Fenntarthatóság 2025 ősz

2025. szeptember 17.

Részletek itt >

Az MKIK szerint ha a gyógyultak és az oltottak száma a felnőtt lakosság negyedét eléri, fokozatosan fel kell oldani a boltzárat, különben tömeges csődhullám jöhet. Ha muszáj korlátozni, akkor a vásárlók létszámánál tegyék - javasolja a kamara.

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara friss összeállítása szerint a jelenleg érvényben lévő korlátozó intézkedések vállalkozói jelzések alapján nehezen értelmezhetőek és a KKV-k szempontjából versenytorzítóak. Emiatt azt javasolják, hogy amennyiben a betegségen átesett és a már beoltott felnőtt lakosság létszáma együttesen eléri a felnőtt lakosság 25 százalékát, érdemes megfontolni a boltzár fokozatos feloldását annak érdekében, hogy a magyar vállalkozások ne szenvedjenek el több kárt és ne induljon el egy tömeges csődhullám.

Ha mégis korlátozni kell, akkor a vásárlók számánál kezdjék

Továbbá megfontolandónak tartják, hogy amennyiben további járványügyi intézkedések szükségesek, akkor 

a tevékenység szerinti boltzár helyett az üzlethelyiségbe belépők létszámának korlátozása és az egységnyi üzlethelyiség területen tartózkodó személyek számának meghatározása legyen irányadó. 

"Ezen javaslatunkat a kereskedelmi érdekképviseletek is támogatják, mivel egy ilyen típusú korlátozás a vállalkozások által sokkal jobban kezelhető és a hatóságok is könnyebben tudják ellenőrizni" - írja az MKIK. 

Címkék: Vállalat Boltzár MKIK
A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Shellel kötött az MVM stratégiai gázkereskedelmi megállapodást
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 17:10
Az MVM CEEnergy Zrt.  magyar földgázkereskedelmi vállalat tíz évre szóló gázkereskedelmi megállapodást kötött a Shell Energy Europe Limited céggel.
Vállalat Hollandiában csökkenti az állam a részesedését az ABN Amro bankban
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 16:31
A jelenlegi 30,5 százalékról mintegy 20 százalékra redukálja tulajdonát – közölte kedden az állami vagyont kezelő NL Financial Investments (NLFI).
Vállalat Ha szerdán repül erre figyeljen! A KLM 100 járatot töröl sztrájk miatt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 15:20
A földi személyzet kétórás sztrájkot jelentett be, ezért a KLM, az Air France légitársasági csoport holland ága szerdán 100 járatot töröl – közölte a KLM szóvivője kedden.
Vállalat Jászai Gellért a török védelmi ipari vállalat vezérénél járt
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 9. 09:53
A 4iG elnöke több kiemelt szereplővel és intézménnyel folytatott megbeszéléseket a védelem, az űrkutatás és a technológia területén.
Vállalat Fontos bejelentést tett a BYD – ezt a magyar gyár is megérzi majd
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 17:51
Európai gyártásból fedeznék a keresletet.0
Vállalat Az Erste begyújtotta a rakétát a gyermekek pénzügyi nevelésében
Natív tartalom | 2025. szeptember 8. 09:55
Az OLED kijelzős plasztikon felvillannak a rakéta ablakai fizetéskor, így a gyerekek játékosan tanulhatják meg a digitális pénzhasználatot. Az Erste és a Visa, a világ egyik vezető digitális fizetési szolgáltatója együttműködésében egy különleges bankkártya jelent meg a bank kínálatában, így a gyerekek játékosan tanulhatják meg a digitális pénzhasználatot. Az Erste felmérése szerint a szülők  többsége fontosnak tartja, hogy már kisgyermekkorban beszéljenek a pénzügyekről. A bank a tavaly kiadott edukációs mesekönyv, a Cserebere az erdőben mellett az idén a gyerekek nyelvén megfogalmazott kisokossal is segít a szülőknek.
Vállalat Óriási fúzió készül a magyar tőzsdén
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 09:44
A 4iG megvásárolja a Rába többségi tulajdonát. 
Vállalat Jó hírt közölt az NGM
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 09:11
Megugrott a Széchenyi Kártya igénylések száma a tavaly augusztusi adatokhoz képest.
Vállalat Új, nagy hatótávú, gyorsan tölthető akkumulátort mutatott be a kínai CATL
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 8. 06:20
A kínai akkumulátorgyártó óriás, a CATL bemutatta elektromos járművekhez (EV) készült új akkumulátorait az európai piacra.
Vállalat Keményen kritizálta az EU-t a BMW vezérigazgatója
Privátbankár.hu | 2025. szeptember 5. 12:54
Oliver Zipse szerint komoly hibát követ el az Európai Unió a belső égésű motorok 2035-től tervezett betiltásával.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG