2p

Jó évük volt.

Az Erste Bank Hungary Zrt. (EBH) 110 milliárd forint osztalékot fizet 2024-es gazdálkodása után egyedüli részvényesének, az osztrák Erste Group Bank AG-nak – közölte a zrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján kedden.

A közzétett – április 25-én meghozott részvényesi írásbeli határozat – szerint a tulajdonos elfogadta a társaság 2024. évi beszámolóját, amely alapján a bank forrásainak és eszközeinek egyező végösszege 5010,982 milliárd forint, eredménye 129,349 milliárd forint, a saját tőkéje 611,018 milliárd forint.

Tavaly az EBH 95 milliárd forint osztalékot fizetett a 2023-as eredménye terhére.

Az EBH elfogadott konszolidált (összevont) 2023-as beszámolója szerint a tárgyévi eredménye 114,9 milliárd forintot, a saját tőke 562,3 milliárd forintot tett ki. A bank tavalyi eredményeiről tartott márciusi sajtótájékoztatón ismertetett adatok szerint az eredményük javulása elsősorban az aktív ügyfélszám és a kezelt vagyon növekedésének köszönhető. Működési bevételeik 2024-ben – a nemzetközi könyvviteli szabványok szerint (IFRS) – 15 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbit, a díj- és jutalékbevételek 24 százalékkal nőttek. A működéssel kapcsolatos kiadások 15 százalékkal emelkedtek az egy évvel korábbihoz képest. A költség/bevétel arány december végén lényegében megegyezett az egy évvel korábbival, nem érte el a 34 százalékot.

A bank hitel- és kötvényállománya 2024-ben újra emelkedett, az új kihelyezés a lakossági hiteleknél a másfélszeresére nőtt, míg a cégek esetében 9 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól. A befektetett és kezelt vagyon december végére 21 százalékkal 5400 milliárd forintra nőtt. A teljes lakossági hitelállomány 10 százalékkal nőtt egy év alatt, az újonnan kihelyezett állomány tavaly 54 százalékkal volt magasabb, mint egy évvel korábban. A magyarországi Erste csoport által kezelt lakossági ügyfélvagyon – befektetés és betét – december végén 6554 milliárd forint volt, ami 19 százalékos növekedés egy év alatt. A vállalati területen a kötvény- és hitelállomány együttesen 3 százalékkal csökkent egy év alatt, december végén 1094 milliárd forint volt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat „Jogtalan” a fapados légitársaságok kézipoggyászdíja — perre mentek a német fogyasztóvédők
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 2. 15:35
Diszkont légitársaságok ellen indított pert a német fogyasztóvédelmi szervezetek szövetsége a tisztességtelen kézipoggyászdíjak miatt – mondta el a szervezet elnöke a Neue Osnabrücker Zeitung lapnak adott interjúban.
Vállalat Ölt az önvezető rendszer – a Teslának fizetnie kell
Privátbankár.hu | 2025. augusztus 2. 11:01
Egy floridai esküdtszék pénteken 243 millió dollár megfizetésére kötelezte a Teslát, amiért egy 2019-es, Autopilot rendszerrel felszerelt Model S halálos balesethez vezetett. Az ítélet ritka, de jelentős győzelem az önvezető technológiával összefüggésbe hozott tragédiák áldozatainak, és precedenst teremthet Elon Musk elektromosautó-gyártója elleni további perekhez.
Vállalat Meglepően jó, de mégis szomorú számok a Shelltől
Privátbankár.hu | 2025. július 31. 14:41
A Shell második negyedéves nyeresége közel egyharmaddal csökkent az olaj- és gázárak mérséklődése, valamint a vegyipari szegmens gyengélkedése miatt – ám a visszaesés ellenére a vállalat eredménye felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Nem áll csehül a Toyota – ilyet se láttunk még Európában
Privátbankár.hu | 2025. július 31. 12:57
Kiderült, hol fog először Európában elektromos autót gyártani a cég – de a modellnek még csak a kategóriáját tudjuk.
Vállalat A Ford örül, a Porsche szomorkodik, a BMW közömbös
Privátbankár.hu | 2025. július 31. 11:39
Mérleget vont három nagy autógyártó is a vámháború árnyékában.
Vállalat Magyarországi áruházakat is érinthet Kína újabb nagybevásárlása
Privátbankár.hu | 2025. július 31. 06:39
Megvenné a Mediamarkt és a Saturn anyacégét a kínai óriásvállalat.
Vállalat Jó hírt hozott a Mol horvát érdekeltsége
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 18:30
Az INA horvát olajipari vállalat nettó nyeresége az idei első fél évben elérte a 54,3 millió eurót, ami 21 százalékkal több az egy évvel korábbinál.
Vállalat Degeszre keresték magukat a fogyasztószerekkel, mégis bajban a dán csodagyógyszergyár
Litván Dániel | 2025. július 30. 15:21
A csúcshoz képest most alig harmadannyit érnek a Novo Nordisk részvényei, miközben nem tudnak eleget gyártani fogyasztószereikből. Hol csúszott félre a sikertörténet és mit hozhat a jövő?
Vállalat Rossz hír Magyarországnak: a Mercedes megkongatta a vészharangot
Privátbankár.hu | 2025. július 30. 10:51
Nem csak pocsék eredményekről számolt be a Kecskeméten is jelen lévő Mercedes – a kilátások is romlottak, jelentősen csökkenő eladásokkal számolnak.
Vállalat A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója jó számokat közölt
Privátbankár.hu | 2025. július 29. 17:40
Az amerikai Procter & Gamble Co negyedéves bevétele és nyeresége is meghaladta az elemzői várakozásokat.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG