2p

Hat új szakember csatlakozik a céghez.

A GKID megállapodást kötött a PwC-vel, melynek értelmében a PricewaterhouseCoopers Magyarország Kft. 100 százalékos tulajdonrészt szerzett a GKID Research & Consulting Kft-ben, derült ki a társaság csütörtöki közleményéből. Ezzel a PwC tanácsadási üzletága digitális kereskedelmi, csomaglogisztikai, médiapiaci valamint adatszolgáltatási és piackutatási kompetenciával is bővül.

A tranzakcióval a GKID a PwC Magyarország részévé válik, egyúttal hat új szakember csatlakozik a céghez –köztük a GKID három tulajdonosa, Madar Norbert, Timár Szabolcs és Cserjés-Kopándi Ildikó. A GKID az e-kereskedelmi, retail és logisztikai iparág meghatározó kutatási és tanácsadó vállalata, széles iparági ügyfélkörrel, valamint egyedülálló tudásbázissal. A tranzakció a Trendsight Kutató és Tanácsadó Kft.-re is kiterjed, mely a GKID-vel szoros együttműködésben például a Vedd fel a versenyt podcast kiadója is.

„Ezzel a megállapodással a PwC tovább erősíti versenyképességét a hazai és régiós piacon” – hangsúlyozta Kerekes Antal, a PwC Magyarország üzleti tanácsadási területének vezetője.

„Egyrészt nyitunk egy folyamatosan növekvő és gyorsan változó iparág, a retail és e-kereskedelem irányába, másrészt megerősítjük az adatvagyonnal foglalkozó több mint 40 fős csapatunkat, és kiegészítjük azt adatszolgáltatási képességekkel is” – tette hozzá.

A GKID az elmúlt 11 év alatt a magyar e-kereskedelmi piac első számú piackutató és tanácsadó cégévé vált. A cég nevéhez köthető többek között az ország legátfogóbb és legismertebb e-kereskedelmi kutatássorozata, a Digitális Kereskedelmi Körkép, valamint az e-kereskedő vállalatokat rangsoroló – komoly presztizsértékkel bíró – eTOPLISTA megalkotása. 

„A tranzakcióval elsődleges célunk a GKID digitális gazdaságon belüli szolgáltatásainak további bővítése, valamint a versenyképességünk és a szerepünk növelése azáltal, hogy a PwC tanácsadási üzletágának széleskörű, technológiai és stratégiai portfóliójához csatlakozunk. Jövőbeni terveink között kiemelt fontosságú, hogy standard szolgáltatásainkat a PwC nemzetközi hátterével a hazai mellett régiós piacokra is kiterjesszük" – emelte ki Madar Norbert, a GKID társalapítója és vezető tanácsadója.

Címkék: Vállalat

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG