3p

Fenntarthatóság: trend, kötelezettség vagy üzleti csodafegyver?

Klasszis Talks&Wine – ahol a fenntarthatóság kézzel fogható üzleti értékké válik.

Jöjjön el, ne maradjon le a versenyben!
Február 26., Budapest - csoportos kedvezménnyel!

Részletek és jelentkezés >>

Ha csökkentik a munkáltatók adóterhét, lesz gazdasági növekedés és mindenki részesülhet az adócsökkentésből. Külföldi munkaerőre van szükség, a közalkalmazottakat át kell terelni a versenyszférába. A VOSZ szerint túl jól keresnek a közmunkások a minimálbérhez képest.

Adócsökkentés -> gazdasági növekedés -> adócsökkentés

A Vállalkozók és Munkaáltatók Országos Szövetsége szerint azonnal meg kell kezdeni a munkához kapcsolódó vállalkozói adóterhek érdemi csökkentését a gazdasági növekedést leginkább segítő szektorokban, az iparban és a mezőgazdaságban.

A VOSZ szerint az így stabilizálódó növekedés lehetőséget teremt az adó- és járulékterhek további, általános csökkentéséhez, amely hosszú távon elengedhetetlen az ország versenyképességének javításához.

Ideje átküldeni néhány százezer embert a versenyszférába

A nemzetgazdasági miniszter bejelentette, hogy a kormány tervei szerint 2-3 évre elhúzott járulékcsökkentés valósulhat meg, összekapcsolódva egy olyan rendszerrel, amely a bérnövekedéshez ad többlettámogatást a járulékcsökkentésen keresztül. A munkáltatóknak a szociális hozzájárulási adó csökkentésével keletkező megtakarítást át kell engedniük a dolgozóknak.

A munkaadói érdekvédelmi szövetség javasolja továbbá a túlduzzasztott állami bürokrácia egyszerűsítését, amelynek első lépése a közszféra alkalmazotti létszámának érdemi csökkentése. Úgy vélik, az állami szervezeteknél dolgozó több százezer jól képzett munkavállalót - megfelelő átképzési programmal - át kell irányítani az üzleti szférába.

Bevándorlókra van szükségünk

A külföldről érkező munkavállalók foglalkoztatása is indokolt az üzleti szférában tapasztalható munkaerő-hiány mérséklésére, részlegesen és átmeneti jelleggel - írják. Az erre vonatkozó - piaci szereplők igényeinek megfelelő - szabályok kidolgozása kormányzati feladat - áll a közleményben.

Túl jól keresnek a közmunkások?

Közfoglalkoztatást a VOSZ szerint kizárólag piacképes, kereslet-vezérelt képzéssel párosítva indokolt indítani, mert a jelenlegi rendszerbe kerülő alacsony képzettségű munkavállalóknak szinte alig van lehetőségük visszakerülni a nyílt munkaerő-piacra.

Szorgalmazzák a közfoglalkoztatási bér és a havi legkisebb munkabér közti különbség jelentős növelését is, mert a mai szisztémában megjelenő nettó jövedelemkülönbség nem ösztönzi a közfoglalkoztatásban résztvevőket a nyílt munkaerő-piacra történő kilépésre.

A VOSZ szerint kormányzati eszközökkel kell segíteni az atipikus foglalkoztatás - részmunkaidő, távmunka és munkaerő-kölcsönzési rendszer - gyorsabb terjedését és rendezni kell a legnagyobb foglalkoztató szektorban, a bolti kiskereskedelemben dolgozók vasárnapi munkavégzésére és javadalmazására vonatkozó - vasárnapi pótlék - szabályait is.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A Renault tavaly nagyot zakózott a Nissan miatt
Privátbankár.hu | 2026. február 19. 07:40
A Renault Csoport csütörtökön 15 százalékos csökkenést jelentett a 2025-ös üzemi nyereségében, és alacsonyabb haszonkulcsokat prognosztizált 2026-ra, mivel a növekvő kínai verseny és a fő európai piacon működő hagyományos versenytársak árnyomása rontja a bevételeket.
Vállalat Mészáros Lőrinc átrendezi a szálakat a céghálójában
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 16:12
Mészáros Lőrinc cégbirodalmával mindig történik valami.
Vállalat Világújdonság: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter egy svájci céggel
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 11:11
Eddig csak műtéttel tudtak segíteni a betegségen, most immunterápiás gyógyszert fejlesztenek rá. 
Vállalat Nagy változásokat jelentett be az egyik tőzsdei cég
Privátbankár.hu | 2026. február 18. 06:27
Teljesen átalakul a cég termelése, Olaszországban leáll a gyártás, helyette Kálon gyártanak több szigetelőanyagot. 
Vállalat Szigorú ellenőrzést indít a Shein ellen az EU
Privátbankár.hu | 2026. február 17. 15:04
Addiktív funkciókat és illegális árukat vizsgálnak. 
Vállalat Toborzási kérdéssé teszi a fenntarthatóságot a Z és az Alfa generáció – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2026. február 16. 19:27
Bár a fenntarthatóság kérdése leszálló ágba került a politikai narratívák szintjén, ez még segítheti is a vállalatokat abban, hogy eligazodjanak a nagy ESG-katyvaszban – mondta a Klasszis Podcast legújabb epizódjában Ács Barnabás. A fenntarthatósági szakértő hozzátette: a Z és az Alfa generáció megváltozó igényei miatt az egész témakör munkaerőpiaci kihívássá válik. A cégeknek viszont jóval több adatra lenne szükségük a felelős döntéshozatalhoz.
Vállalat Új megállapodást jelentett be a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 19:04
Műholdak és űripar.
Vállalat Nagy dobásra készül a Mol Lengyelországban
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 16:22
Új kutakat nyitnak az országban.
Vállalat ESG-díjat alapít az MBH, ezek a cégek kaphatják meg
Privátbankár.hu | 2026. február 16. 15:26
Bejelentést tett az MBH Bank.
Vállalat Ursula von der Leyen és Orbán Viktor együttműködése nélkül nem megy
Imre Lőrinc | 2026. február 16. 15:05
Jól működő, a vállalkozói környezetre és a cégalapításokra vonatkozó egységes európai uniós piac és technológiasemlegesség – ez a két kulcseleme lenne az európai gazdaságok feltámadásának. Az Mfor és a Privátbankár újságírója, Imre Lőrinc az Európai Unió vezetőinek versenyképességről szóló, nem hivatalos csúcstalálkozójáról mondta el véleményét a Trend FM hétfői adásában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG