4p

A következő öt évre 16 százalékos átlagos éves árbevétel-növekedést, 2027-re pedig 11 százalékos nyereségrátát tervez a Delta Technologies Nyrt.

Pénteken tartotta a Delta Technologies Nyrt. éves rendes közgyűlését, ahol a részvényesek elfogadták a társaság 2021-22. üzleti évére vonatkozó beszámolóját, valamint meghallgathatták a 2023-2027. évi üzleti ciklusra vonatkozó vezetői előrejelzést. A közgyűlés továbbá a felügyelőbizottság tagjának szavazta meg öt évre Tima János pénzügyi és szervezetfejlesztési szakembert, Alcsútdoboz egykori alpolgármesterét - közölte lapunkkal a vállalat.

Ambíciózus a nyereségterv is. Fotó: depositephotos
Ambíciózus a nyereségterv is. Fotó: depositephotos

A korábban közzétett stratégiának, valamint a módosított vezetői előrejelzésnek megfelelően kiemelkedően sikeres volt a 2021-22-es üzleti év a Delta csoportnál. A két évvel ezelőtt mind személyi összetételében, mind üzleti tervek szintjén újraszervezett cégirányítás nagyot fordított a Delta számain, növekedési pályára állítva a tőzsdén jegyzett társaságot és leányvállalatait. A vízió továbbra is nagyratörő: 2027-re 50-55 milliárd forintos árbevételt és a magasabb hozzáadott értékű szolgáltatásokra fókuszálva 11%-os profitrátát kívánnak elérni. Jó hír a kisbefektetőknek, hogy az éves rendes közgyűlésen elfogadott egyik előterjesztés a tőzsdei forgalom növekedését hozza magával.

A társaság csoportszintű nettó árbevétele nem csupán az előző időszaki 13 milliárd forintos szintet haladta meg, de az év közben jósolt 17 milliárdos szintnél is jócskán magasabb lett, mindösszesen 26,6 milliárd forintra nőtt. Az adózott eredmény ezzel párhuzamosan a korábbi 142 milliós veszteség helyett 1milliárd forint nyereségre változott. Ez EBITDA szinten 1,4 milliárd forintot, és 5,23 százalékos profitrátát jelent.

A közgyűlésen az igazgatóság a következő fél évtizedre vonatkozó üzleti és pénzügyi célokat is ismertetett. Az árbevétel megugrása kapcsán bemutatott üzleti területek és a hozzájuk kapcsolódó szerződésállomány a közlemény szerint jól igazolja a Delta jelenlegi és további növekedési kilátásait. Mintegy 1800 milliárd forintra rúg azon informatikai keretmegállapodások összértéke, ahol a Delta valamilyen formában beszállítóként – akár konzorcium vezetőjeként vagy tagjaként – közreműködik. A közigazgatás, az egészségügy és az oktatás területén végzett informatikai fejlesztések mellett folyamatosan emelkedik az Ipar 4.0 szakterületén nagyvállalatok és kkv-k részére teljesített megbízások volumene is, a gyáripartól a mezőgazdaságon át a logisztikáig.

A Delta vezetése optimista az ebben az üzletágban rejlő további potenciált illetően, és 2027-re akár 9 milliárd forintos éves árbevételt sem tart lehetetlennek, kifejezetten Ipar 4.0 és smart megoldások területéről. Ezekhez kapcsolódik az a célkitűzésük is, hogy növeljék a hozzáadott értéket az elvégzett rendszerintegrátori munkáknál. Ezeknek a céloknak a teljesíthetőségét egyrészt prominens nemzetközi partnerek hazai beszállítói képviseletének felállításával, valamint hazai fejlesztői vállalkozások akvizíciójával is támogatni kívánják. Utóbbi területen a társaság vezetése félszáz potenciális felvásárlási célpontot figyel folyamatosan.

Mindezen stratégiai tervekkel alátámasztva a 2027-es üzleti évre a Delta Technologies Nyrt. célkitűzése, hogy a vállalat csoportszintű árbevétele 50-55 milliárd forint közötti szintre emelkedjen, évi átlagos 16 százalékos árbevétel növekedéssel. További célkitűzés, hogy az EBITDA marzs a jelenlegi 5 százalékról, a 2027-es üzleti évre 11 százalékra növekedjen. Amennyiben az ambiciózus tervek ezen az ötéves időtávon teljesülnek, a cég osztalékfizetést is kilátásba helyez.

Kisrészvényesi kezdeményezésre a közgyűlésen elfogadtak egy javaslatot, mely a cég vezetésének saját részvények vásárlására ad felhatalmazást 2024. április végéig kiterjedő időszakra, legfeljebb a mindenkori alaptőke negyedéig terjedően, a mindenkori előző napi záróárfolyamhoz képest 80-120 százalékos sávban.

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Pluszpénzt kapnak a Magyar Telekom dolgozói – itt a megállapodás
Privátbankár.hu | 2025. november 17. 14:22
A Magyar Telekom megállapodott az érdekképviseletekkel.
Vállalat Ez húzhatná a GDP-t is: elképzelhető az államilag támogatott faktoringpiac? – Klasszis Podcast
Imre Lőrinc – Izsó Márton | 2025. november 17. 10:17
Az elmúlt években, a folyamatos válságok ellenére is húsz százalék körül bővült a magyarországi faktoringpiac. A terméket a legtöbben a hitellel tévesztik össze, azonban van néhány fontos különbség. A bankok a faktorfinanszírozásnál például nem az ügyfelet, hanem annak vevőkörét minősítik, így egy vállalat akár magasabb összeghez is hozzájuthat, mint egy hitel esetében – mondta el a Klasszis Podcast legújabb epizódjában dr. Molnár Tamás, az MBH Bank Faktoring és Üzletfinanszírozási ügyvezető igazgatója, a Magyar Faktoring Szövetség elnöke. 
Vállalat A dél-koreai Hyundai Motor otthon fektet be az amerikai vámok hatására
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 15:15
A Hyundai Motor Group 86,47 milliárd dollárt fog befektetni Dél-Koreában 2026 és 2030 között – közölte az autógyártó vasárnap, miután Szöul véglegesítette azt a kereskedelmi megállapodást, amely 25 százalékról 15 százalékra csökkenti az amerikai vámokat a dél-koreai autókra.
Vállalat A holland-kínai feszültség nehezén már túl vagyunk – állítja a holland ASML vezére
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 14:45
Az ASML vezérigazgatója szerint cégét nem érintette a Hollandia és Kína között a Nexperia chipgyártó holland egysége feletti kormányellenőrzés miatt kialakult feszültség.
Vállalat A Lukoil egy hónap haladékot kapott az amerikaiaktól
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 12:35
A Trump-adminisztráció pénteken engedélyt adott a potenciális vevőknek arra, hogy tárgyaljanak az orosz Lukoillal külföldi eszközeinek megvásárlásáról, és jóváhagyta a bolgár Burgasz finomítóval kapcsolatos üzleti tranzakciókat is, miután Bulgária lépéseket tett az üzem lefoglalására.
Vállalat Szerbia szankcionált olajvállalata, a NIS három hónapot kapott vevő keresésre – frissítve!
Privátbankár.hu | 2025. november 16. 11:01
Szerbia három hónapos engedélyt kapott az Egyesült Államoktól, hogy megpróbáljon vevőt találni orosz tulajdonú olajcégére, az NIS-re, amelyet szankciók sújtanak, és amelyek a tél előtt veszélyeztetik az üzemanyag-ellátást – mondta szombaton Dubravka Djedovic-Handanovic energiaügyi miniszter.
Vállalat Távozhat az Apple-vezér, már nagyon keresik az utódját
Privátbankár.hu | 2025. november 15. 11:41
Tim Cook 14 év után már jövőre távozhat az Apple éléről, ki léphet a helyére?
Vállalat 15 ezer embert küld el a legnagyobb amerikai telekommunikációs cég
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 19:01
Dolgozóinak 15 százalékától megválik a Verizon, az Egyesült Államok legnagyobb bevételű telekommunikációs vállalata. A városnyi embert már a jövő héten elküldi a cég.
Vállalat Közel 200 millió forintra büntette a Wizz Airt az olasz versenyhivatal
Privátbankár.hu | 2025. november 14. 14:08
A Wizz Air korlátlan előfizetésként mutatta be az All You Can Fly-t, de nem adtak megfelelő és naprakész tájékoztatást a foglalási időszakokról, az ülőhelyek számáról és típusáról sem. 
Vállalat A fix 3 százalékos hitel új lendületet ad a fejlesztéseknek
PR | 2025. november 14. 10:37
A fix 3 százalékos kamatozású vállalati hitelprogram a gazdasági növekedés mellett a mindennapi biztonságot is erősíti. A Cégkassza Podcast legújabb adásában Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára, valamint Palóc André, a minisztérium szóvivője részletesen kifejtették, hogyan mozdította meg a program a „fiókban maradt fejlesztéseket”, miként ösztönzi a kkv-k méretugrását, és milyen további könnyítések várhatóak az adminisztráció és az adózás területén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG