3p
A magyar kormány is beszállt a kisvárdai csigafeldolgozóba. 
Éticsiga feldolgozó és fagyasztott tésztatermékeket gyártó üzemében Kisvárdán (Fotó:MTI/Balázs Attila)

Átadták a francia tulajdonú Bourgogne Gastronomie Kft. élő éticsiga feldolgozó és fagyasztott tésztatermékeket gyártó, mintegy 6,5 milliárd forintból felépített üzemét pénteken a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Kisvárdán.

A burgundi csiga

A több mint 12 ezer négyzetméter alapterületű élelmiszeripari létesítmény avatóján Kötél Bernadett, a beruházó Bourgogne Gastronomie Kft. ügyvezető igazgatója elmondta, Magyarországon szinte alig fogyasztják a természetben gyűjtött éticsigát, a frankofón országokban azonban - különösen Franciaországban - az egyik legkeresettebb ínyencség közé tartozik az előfőzött, pácolt, fűszeres vajjal ízesített, saját házába visszatöltött burgundi csiga

A francia fogyasztás legnagyobb részét adó burgundi csiga Franciaországban hagyományos karácsonyi előétel, de ma már szerte a világon, más időszakokban is szívesen fogyasztják, a piaci kereslet dinamikusan nő iránta - mondta az ügyvezető.

Kötél Bernadett hozzátette, a Bourgogne Gastronomie Kft. anyavállalata, az 1991-ben alapított IMOFI Kft. zalaszentgróti üzemében jelenleg is termel, a társaság francia tulajdonosa a növekvő piaci igényt szeretné a csiga és a fagyasztott tésztafélék összekapcsolásával, a Kisvárdán lévő korszerűbb technikai színvonal segítségével kiszolgálni. A zalaszentgróti üzemben évente mintegy ezer tonna, részben Magyarországon gyűjtött éticsigát dolgoznak fel.

A családi vállalkozásként működő cég alapanyagként a hazai mennyiség felvásárlása mellett több kelet-európai országból, például Romániából, Fehéroroszországból és Litvániából is vesz éticsigát. Magyarországról a szigorú kvótakorlátozás szerint csak április 1. és június 15. között, összesen maximum kétezer tonna gyűjthető az élő éti csigából, amelyből a társaság a jövőben évi 400-500 tonnát szeretne felvásárolni.

300 munkahely

A mintegy háromszáz embernek munkát adó - már a Bourgogne Gastronomie Kft. által működtetett - kisvárdai gyár termékeit száz százalékban exportálják, az elsődleges piac Franciaország lesz. A magas élőmunka-ráfordítással előállítható, saját házába visszatöltött, vajazott éti csiga-, sós és édes fagyasztott tészta termékeket elsősorban nagykereskedők, nevesebb áruházláncok, luxuséttermek, nívósabb vendéglátóhelyek vásárolják.

A kisvárdai beruházáshoz a magyar kormány negyven százalékos támogatást biztosított.

A nyilvános cégadatok szerint az IMOFI Kft. a 2017 áprilisától 2018 áprilisáig terjedő gazdasági évében 118 munkavállalót foglalkoztatott és 4,4 millió eurós (1 milliárd 450 ezer forint) nettó árbevétel mellett 12 ezer eurós (csaknem 4 millió forint) adózott eredményt realizált. Az előző üzleti évben a cég nettó árbevétele több mint 4,3 millió euró, nyeresége pedig 137 ezer euró volt.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Ötödik éve lett veszteséges Dzsudzsák Balázs vállalkozása
Privátbankár.hu | 2026. június 20. 09:45
A tavalyi év sem hozta el az áttörést a DB7.hu Kft. sorsában. A 2023-as évez hasonlóan most sem volt bevétele, így nem csoda, ha ismét veszteséget termelt.
Vállalat A bőrükön érzik a hazai cégek a klímaváltozást – sivatag lesz Magyarország?
Sipos Ildikó | 2026. június 18. 16:42
A nagyvállalatok járnak az élen a fenntarthatóságban.
Vállalat Nagy döntés a kormánytól, módosítják a Széchenyi Kártya Programot
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:55
A Gazdasági és Energetikai Minisztérium módosítja a Széchenyi Kártya Program likviditási hiteltermékeinek kamatfeltételeit, amelyeket még tavaly október elején egységesített fix 3 százalékon az Orbán-kormány.
Vállalat Figyelmeztet a BMW, ez a magyar gazdaságnak sem sok jót ígér
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 12:10
A német autóipari óriás csökkentette eredményvárakozását.
Vállalat Ők azok a magyar milliárdosok, akik már a NER előtt is a leggazdagabbak közt voltak
Privátbankár.hu | 2026. június 18. 11:05
Már 2002-ben is ott voltak a listán.
Vállalat Az UEFA 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 19:30
Az Európai Labdarúgó Szövetség (UEFA) szerdán 10 millió euróra büntette az Olympique Marseille-t a számviteli szabályok megsértése miatt és korlátozta új játékosok szerződtetését.
Vállalat Nem csak a Mediaworksnél vannak tömeges leépítések
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 17:22
Létszám leépítés kezdődik az idén a BBC brit közszolgálati médiatársaságnál. A szerdán bejelentett elbocsátási terv a következő három évre kitűzött 500 millió font (több mint 200 milliárd forint) költségmegtakarítási cél elérésének egyik sarkalatos eleme.
Vállalat Kedvezményes elektronikus aláírás segíti a hazai vállalkozások digitalizációját
Márkázott tartalom | 2026. június 17. 10:38
A magyar kis- és középvállalkozások számára egyre fontosabbá válik, hogy az adminisztratív folyamataikat gyorsabban, egyszerűbben és digitális formában tudják kezelni. A szerződések, nyilatkozatok, teljesítésigazolások vagy egyéb üzleti dokumentumok aláírása még sok cégnél papíralapon történik, ami időigényes, költséges és nehezen illeszthető a modern munkafolyamatokhoz.
Vállalat Eladják a Pizza Hutot
Privátbankár.hu | 2026. június 17. 10:07
Magántőke-társaság veszi meg a brandet.
Vállalat Kiterjesztené a Mol extraprofit-adóját a kormány
Privátbankár.hu | 2026. június 16. 19:51
Az adót sávossá alakítanák, a 2-5 dolláros árkülönbözetre 50 százalékos kulcsot alkalmaznána.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG