3p

A biztosításközvetítő cég 75 százaléka került a bostoni székhelyű TA Associates magántőketársaság tulajdonába.

 

 

Amerikai magántőketársaság veszi meg a Netrisk.hu 75 százalékát - közölte a Netrisk.hu szerdán. A biztosításközvetítő cég közleményében ismerteti: a varsói székhelyű MCI Group közép-európai magántőketársaság szerdán bejelentette, hogy a Netrisk.hu-ban meglévő részesedésének többségi hányadát eladja a bostoni székhelyű TA Associates magántőketársaságnak, a kisebbségi tulajdonos AMC Capital ezzel egyidejűleg minden részesedésétől megválik.

A TA Associates az ügyletet követően 75 százalékos tulajdoni többséget szerez a Netriskben. Az MCI Group 23,7 százalékos részesedésével továbbra is aktívan segíti majd a Netrisk további növekedését. A fennmaradó 1,3 százalékos részt a cég menedzsmentje birtokolja.

A TA Associates egyike a legnagyobb múlttal rendelkező globális növekedési magántőketársaságoknak, 1968-as alapítása óta befektetéseibe 33,5 milliárd dollárnyi tőkét vont be, stratégiájának részeként aktívan fektet a digitális gazdaságra fókuszáló vállalatokba. A kelet-közép-európai régióban többek között a kiberbiztonsággal foglalkozó cseh AVG Technologies valamint a szintén cseh W.A.G. Payment Solutions társaságban szerzett részesedést.

Maxime Cancre, a TA Associates alelnöke a közleményben kifejti: a Netrisknek kiváló és kiszámítható üzleti modellje van, jól felépített piaci pozícióval, erős és tapasztalt menedzsmenttel. Az MCI-jal karöltve azon fognak dolgozni, hogy támogassák a Netrisk további belföldi növekedését, másrészt kidolgozzák annak módját is, hogyan tudják a társaságot a régió vezető biztosításközvetítőjévé tenni az online és offline szegmensben egyaránt.

Az MCI 2017 decemberétől, két éven keresztül volt a Netrisk.hu többségi tulajdonosa, ez idő alatt a társaság jelentősen fejlődött. A cég gyarapodásában az organikus növekedés mellett jelentős szerepe volt a Biztosítás.hu felvásárlásának is, ami önmagában 30 százalékkal növelte a díjbevételeket.

Az 1994-ben alapított Netrisk 2001-ben Magyarországon elsőként tette lehetővé a biztosítások összehasonlítását és megkötését az interneten. A Netrisk.hu azóta piacvezető az online biztosításközvetítés piacán, regisztrált ügyfeleinek száma meghaladja az egymilliót. A biztosítások megkötése során teljes körű ügyintézést nyújtó szolgáltató a kötelező biztosításon kívül a biztosítók casco, utas-, lakásbiztosítási termékeit is forgalmazza a www.netrisk.hu portálon keresztül.

Címkék: Vállalat Netrisk

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Újabb fordulat az IKEA-sztrájk ügyében
Privátbankár.hu | 2026. július 18. 12:41
Egy hetes türelmi időt kapott az IKEA a Kereskedelmi Alkalmazottak Szakszervezetétől (KASZ), hogy érdemben reagáljon a dolgozók 6 százalékos alapbéremelési igényére, ez idő alatt a szakszervezet nem hirdet újabb sztrájkot. Ha a svéd bútoráruházlánc továbbra is elutasító marad, egész napos munkabeszüntetéseket szerveznek a vállalat számára legfájdalmasabb időpontokban, miután az elmúlt héten öt alkalommal tartottak rövidebb sztrájkot.
Vállalat Ötmilliárd dollárt is hozhat a koleszterincsökkentő tabletta
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 09:23
Nagyot kaszálhat a gyógyszergyár a most megkapott engedéllyel.
Vállalat Már 325 millióan tejelnek a Netflixnek, meg is látszik az eredményeken
Privátbankár.hu | 2026. július 17. 08:09
Részvényenként 80 centes eredmény.
Vállalat Microsoft-partneri minősítést szerzett a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 11:13
A sikerben a 4iG-csoporthoz tartozó telekom-szolgáltató, a One is osztozik.
Vállalat Nem kaptak béremelést, csütörtökön is sztrájkolnak a magyarországi Ikeákban
Privátbankár.hu | 2026. július 16. 08:07
Az Ikea vezetősége elzárkózott az egységes, 6 százalékos fizetésemeléstől. A szakszervezet eredetileg csütörtök reggel 6 óráig tervezte a munkabeszüntetést, ezt 15 óráig meghosszabbították.
Vállalat Újabb tőkeemelést készít elő a kínai DeepSeek
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 15:02
Újabb tőkebevonásra készül a kínai mesterségesintelligencia-fejlesztő DeepSeek mintegy 500 milliárd jüanos, hozzávetőleg 74 milliárd dolláros vállalatértékelés mellett, miközben megkezdte egy sanghaji tőzsdei bevezetés előkészítését is.
Vállalat Javuló pályán az AutoWallis, de még megérzi a hormuzi helyzetet
Privátbankár.hu | 2026. július 15. 11:20
Fennmaradtak az első három hónap kedvező folyamatai, így a első félévben összességében 10 százalékot megközelítő mértékben bővült az új gépjárművek értékesítése az AutoWallis Csoport Kiskereskedelmi Üzletágában. A Nagykereskedelmi Üzletág eközben 3,5 százalékra csökkentette elmaradását, elsősorban a tavaly megszerzett új márkák értékesítésének köszönhetően – közölte a Budapesti Értéktőzsde autós vállalata.
Vállalat Ha tovább halogatja ezt, lecsap a NAV, törölhetik az adószámát is
Privátbankár.hu | 2026. július 14. 10:13
Rengetegen maradtak adósak ezzel a beszámolóval – figyelmeztetett a hivatal.
Vállalat Vörös posztó volt az Európai Unió szemében, a kormány módosította a közbeszerzések rendszerét
Imre Lőrinc | 2026. július 13. 17:13
Pénteken biztossá vált, hogy Magyarország megkapja az Európai Unió helyreállítási alapjából (RRF) járó 10 milliárd eurónyi forrást (ebből 6,5 milliárd euró a támogatás, 3,5 milliárd euró a kedvezményes hitel), miután az EU pénzügyminiszterei is jóváhagyták a magyar helyreállítási tervet. Ezeket a pénzeket a magyar kormánynak nagyon szűk határidővel, augusztus 31-ig kell felhasználnia. A jóváhagyást egy törvényalkotási folyamat előzte meg, ami során az Országgyűlés a közbeszerzésekről szóló 2015. évi törvényt is módosította – erről beszélt kollégánk a Trend FM hétfő reggeli műsorában.
Vállalat Jön az MFB tőkeemelése, és ez a magyar gazdaságnak is jó hír
Privátbankár.hu | 2026. július 13. 16:54
Az Európai Bizottság jóváhagyó döntése értelmében megvalósulhat a Helyreállítási és Rezilienciaépítési Eszköz (RRF) forrásaiból az a történelmi léptékű tőkeemelés, amelyet a magyar állam hajt végre a Magyar Fejlesztési Banknál (MFB).
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG