3p

Erősen zárta tehát a koronavírus-járvány által már meglegyintett január-március közötti időszakot a Jászai Gellért által vezetett és az ő többségi, valamint a Mészáros-érdekeltség Opus Global Nyrt. közel 10 százalékos tulajdonában álló informatikai cég.

Folytatta az elmúlt évben megkezdett dinamikus növekedését a 4iG Nyrt. Az informatikai vállalat az első negyedévben 8,62 milliárd forint IFRS szerint konszolidált nettó árbevételt ért el, 578 millió forint EBITDA és 311,7 millió forintos adózott eredmény mellett – derült ki a társaság tőzsdei gyorsjelentéséből. A menedzsment beszámolója szerint a tőkepiaci társaság helyzete stabil, a sikeresen zárt negyedéveknek köszönhetően pedig további jelentős tartalékokkal és fejlődési lehetőségekkel rendelkezik a vállalat.

A 4iG Nyrt. rugalmas működésének, kapacitásainak és kiváló szakembereinek köszönhetően képes volt alkalmazkodni a koronavírus-járvány miatt megváltozott gazdasági környezethez, illetve a piaci igényekhez. A menedzsment az üzletmenet-folytonosság biztosítása érdekében minden szükséges szervezeti, infrastrukturális és munkaegészségügyi feltételt megteremtett. Ennek köszönhetően a cégcsoportot felkészülten érték a járványhelyzetből adódó korlátozások, a vállalat teljesítései folyamatosak maradtak és megrendelésállománya is növekedett 2020. első negyedévben. 

Jászai Gellért, a 4iG fő tulajdonosa és vezetője
Jászai Gellért, a 4iG fő tulajdonosa és vezetője

A 4iG a járvánnyal nehezített gazdasági helyzetben is megőrizte fejlődési dinamikáját: a társaság összesített szerződésállományának értéke 2020. május 20-án már meghaladta a 23 milliárd forintot. Az első negyedévében a 4iG Nyrt. IFRS szerinti konszolidált nettó értékesítési árbevétele 8,62 milliárd forint volt, ami 78 százalékkal magasabb, mint az előző év hasonló időszakában elért 4,85 milliárd forintos bevétel. A vállalatcsoport üzleti eredményessége szintén jelentősen javult 2020 első negyedévében, az EBITDA 578 millió forint, amely 20 százalékkal magasabb a 2019. I. negyedévre számolt pénzügyi és értékcsökkenési leírások előtti eredményénél. A társaság adózott eredménye pedig 311,7 millió forint lett, amely 11,14 százalékos növekedést jelent az elmúlt év első három hónapjához képest.

Egy év alatt a társaság több mint 55 százalékkal növelte munkavállalói létszámát is. Míg 2019 március 31-én 397-en dolgoztak a 4iG-nél, a mostani negyedév végén közel 620 főre növelte munkavállalóinak létszámát a cégcsoport. 

Bíznak a töretlen fejlődésben

A 4iG sikeresen zárt negyedévének köszönhetően stabil műszaki, humán és gazdasági háttérrel vághat neki az újraindulást követő időszaknak. A járványhelyzet hatására megnövekedhet a távmunka, a mesterséges intelligencia alkalmazása, az IT biztonság és a robotizáció iránti igény, ami alapján a vállalat menedzsmentje arra számít, hogy a 4iG ezeken a stratégiai területeken a következő negyedévekben is kiváló teljesítményt nyújt. 

A társaság várakozásai szerint az informatikai, illetve ICT szektor fejlődése töretlen marad, a megváltozott gazdasági környezet pedig újabb megbízásokat és akvizíciós lehetőségeket hozhat. A 4iG ennek megfelelően folyamatosan továbbra is vizsgálja a hazai és nemzetközi terjeszkedés lehetőségeit.

A növekvő eredményességi elvárásokat erősíti, hogy az informatikai ágazatra jellemző szezonalitás miatt a bevételek időbeli eloszlása általában a III. és IV. negyedévre koncentrálódik. Idén ezt a tendenciát befolyásolhatják a koronavírus járvány hatásai, amelyek a második negyedévre is áthúzódhatnak.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG teljesen megszerzi az ACE Network céget
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 12:41
A 4iG bejelentette, hogy leányvállalata, a 4iG Informatikai Zrt. részvény adásvételi szerződést írt alá az ACE Network további 30 százalékos részvénycsomagjának megszerzésére.
Vállalat A Generali Biztosító a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetségének stratégiai partnerévé vált
Privátbankár.hu | 2025. december 10. 11:14
Stratégiai megállapodást kötött a piac egyik meghatározó szereplője, a Generali Biztosító és a Magyar Biztosítási Tanácsadók Szövetsége (MBTSZ) a hazai biztosítási szektor jövőjét meghatározó képzési program támogatására.
Vállalat A 4iG újabb nagy bevásárlása
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 19:12
A 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) adásvételi megállapodást kötött az EQUILOR Alapkezelő Zrt.-vel az általa kezelt Central European Opportunity Magántőkealap tulajdonában lévő a FaceKom Kft. (FaceKom) 100 százalékos tulajdonrészének megvásárlásáról.
Vállalat A 4iG 90 százalékos üzletrészt vásárol
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 16:01
A 4iG Informatikai Zrt. (4iG IT) 90 százalékos üzletrészt vásárol az IoT adatkommunikációs technológiákra specializálódott Mobil Adat Távközlési és Informatikai Szolgáltató Kft.-ben (Mobil Adat).
Vállalat A 4iG eladja földfelszíni műsorszóró és infrastruktúra társaságát
Privátbankár.hu | 2025. december 9. 09:53
A 4iG Távközlési Holding Zrt. értékesíti az országos lefedettségű országos műsorszóró infrastruktúrát tulajdonló és üzemeltető 4iG Műsorszóró Infrastruktúra Kft. 100 százalékos üzletrészét. A vevő a Pro-M Professzionális Mobil és Hálózati Szolgáltató Zrt.
Vállalat A 4iG lett a török út legnagyobb nyertese
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 19:10
Törökország vezető vállalataival között stratégiai megállapodást a 4iG Csoport a védelmi ipari és technológiai, valamint a tervezett befektetési együttműködések területén.
Vállalat A Private Banking 30 éve Magyarországon: Így lesz a bizalomból vagyongyarapítás
Natív tartalom | 2025. december 8. 17:12
A magyar kétszintű bankrendszer megalakulása óta közel négy évtized telt el, amely idő alatt gyökeresen átalakultak a hazai pénzügyi szolgáltatások. Különösen igaz ez a privátbanki szektorra, amely 30 évvel ezelőtti indulásakor egy szelektív, személyre szabott stratégia mentén épült fel. A szerkesztőségünknek adott interjúban Bálint Attila, a Raiffeisen Bank privátbanki üzletágának ügyvezető igazgatója beszélt az ágazat evolúciójáról, a kezdeti bizalmatlanságról, a válságok tanulságairól, valamint arról, hogyan készül fel a Raiffeisen a generációváltás és a digitalizáció kihívásaira.
Vállalat Ez lehet az év üzleti csatája: ringbe szállt a Netflix kihívója
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 16:38
A Paramount Skydance ellenséges felvásárlási ajánlatot indít a Warner Bros. Discovery megszerzésének céljával, miután alulmaradt a Netflixszel szemben a vállalat eszközeiért folytatott versenyben – írta meg a Cnbc.
Vállalat Isztambulból fújta be a szél: olajat és földgázt keresnek a Dunántúlon
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 15:15
A Mol-csoport és a Turkish Petroleum Corporation (TPAO), Törökország nemzeti kutatás-termelési cége megkezdték a szeizmikus méréseket a Buzsák koncessziós területen, amelyet a tervek szerint a jövő év első felében a Tamási koncessziós terület mérése követ. A két vállalat tavaly kötött stratégiai partnerségi megállapodást, céljuk pedig, hogy kiderítsék: találhatók-e ígéretes kőolaj vagy földgáz lelőhelyek a Dél-Dunántúlon.
Vállalat Donald Trump sem hagyja szó nélkül a Netflix habzsolását
Privátbankár.hu | 2025. december 8. 14:20
Az amerikai elnök bejelentette, hogy személyesen vesz részt a Netflix által bejelentett, több mint 70 milliárd dolláros Warner Bros. Discovery-felvásárlás versenyhivatali jóváhagyásának elbírálásában.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG