2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Az állam eladja a Posta Biztosítókban lévő tulajdonrészét – közölte a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.

A magyar állam 100 százalékos tulajdonában álló Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt. nyílt, piaci versenyfolyamat keretében értékesíti a Magyar Posta Életbiztosító Zrt.-ben és a Magyar Posta Biztosító Zrt.-ben tulajdonolt 66,9 százalékos üzletrészét.

Az értékesítési eljárás lebonyolításával a Deloitte nemzetközi tanácsadócéget bízták meg – áll a minisztérium közleményében. 

Nem volt cél a hosszú távú tulajdonlás. Fotó: postabiztosíto
Nem volt cél a hosszú távú tulajdonlás. Fotó: postabiztosíto

Az október elején induló indikatív ajánlati fázis tervezetten október végéig tart. A kötelező ajánlati fázis december végéig zárulhat, amely alapján a kiválasztott vevővel a jövő év elején kerülhet sor a szerződéskötésre.

A minisztérium kiemeli, hogy az állam korábban deklarálta, hogy nem célja a Magyar Posta Életbiztosító Zrt.-ben és a Magyar Posta Biztosító Zrt.-ben meglévő többségi tulajdonának a hosszú távú megtartása. Indoklásuk szerint az állam átmeneti tulajdonosi szerepvállalása a biztosítási piac konszolidációját kívánja elősegíteni.

„A tranzakció – összhangban a lakosság érdekeivel – hozzájárul a biztosítási piacon megfigyelhető verseny és a szolgáltatásminőség javításához” – tették hozzá.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat BPA-mentes palackok és kötelező visszaváltás – a szakértő válaszol
Natív tartalom | 2026. január 12. 15:59
Nem véletlenül kerül rá a PET-palackokra, hogy BPA-mentes – habár ezeknek a műanyagoknak sosem volt közük a biszfenol-A nevű vegyülethez. Ugyanakkor a BPA-t rengeteg szörnyű betegséghez kötik, nem véletlenül övezi egyre nagyobb figyelem. A kötelező visszaváltási rendszer továbbra is komoly nehézségek elé állítja a gyártókat, de a folyamatos innováció egyre zöldíti az üdítőgyártást. Ezekről és másról is beszélgettünk Nagy Ervinnel, a hazai vitaminital és sportital gyártás úttörőjének számító R-Water Kft. társtulajdonosával, aki arról is mesél, miért jelent nehézséget az előírásnak megfelelő, újrahasznosított kupakkal lezárni egy üdítőt.
Vállalat Lukoil olajfúró tornyokat támadott Ukrajna a Kaszpi-tengeren
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 16:31
Az ukrán fegyveres erők három, Oroszország egyik legnagyobb olajvállalatához tartozó fúróplatformot támadtak meg – közölte az ukrán vezérkar vasárnap.
Vállalat A Dar Global és a Trump Organization 10 milliárd dolláros szaúdi fejlesztéseket indít
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 15:31
A szaúdi ingatlanfejlesztő két Trump márkájú luxusprojektet indít Rijádban és Dzsiddában, összesen 10 milliárd dollár értékben – jelentette be vasárnap Ziad El Chaar vezérigazgató.
Vállalat Norvégokra és kínaiakra is süt a megújuló nap Egyiptomban
Privátbankár.hu | 2026. január 11. 15:05
Egyiptom összesen 1,8 milliárd dollár értékű megújulóenergia-megállapodást írt alá, jelentette vasárnap az állami televízió.
Vállalat Megtörik a három éves átok? Ez várhat idén a magyar cégekre
Imre Lőrinc | 2026. január 11. 12:01
Tavaly már sorozatban a harmadik évben csökkent a Magyarországon működő társas vállalkozások száma. Ez egybevág a harmadik éve stagnáló gazdasággal. A kilátásokat illetően az áprilisi választásokig nagy változásra nem számíthatunk, azt követően viszont akár pozitív fordulat is elképzelhető.
Vállalat Kilőttek a DH Group hitelközvetítései és a jutalékbevétele
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 16:25
Az ingatlanközvetítéssel és pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó DH Group csaknem 30 százalékkal növelte hitelközvetítéseit és a jutalékbevételeit 2025 utolsó negyedévében.
Vállalat Nagyot robbantott a TSMC a negyedik negyedévben
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 15:15
A mesterséges intelligencia térhódítása igen jól jött a tajvani chipgyártó vállalatnak.
Vállalat A Meta az atomerőművek karjaiba szaladt
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:24
Három atomenergia vállalattal is hosszútávú energiavásárlási megállapodásokat kötött.
Vállalat Kínával is dacolt a BMW, erős napot futnak a németek
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 14:05
A BMW Csoport 2025-ben világszerte 2 millió 463 ezer 715 járművet szállított ki, ami 0,5 százalékos növekedés az előző évhez képest – közölte a vállalat a honlapján közzétett jelentésben pénteken. A bővülést elsősorban Európa és az Egyesült Államok, valamint a Mini márka teljesítménye biztosította, miközben a kínai piac jelentősen visszahúzta az összesített számokat.
Vállalat Több száz millió forintos bírságot fújt be a szél a One ablakán
Privátbankár.hu | 2026. január 9. 12:45
A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 352 millió forint bírságot szabott ki a Vodafone Magyarország Zrt. jogutódjára, a One Magyarország Zrt.-re, mert a Vodafone 2022 októbere és 2024 májusa között nem megfelelően tájékoztatta a fogyasztókat az inflációkövető díjkorrekció alkalmazásáról – közölte a hatóság pénteken az MTI-vel.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG