2p
700 millió forintból korszerűsödött a Kométa'99 húsfeldolgozó.
(Fotó: Wikimedia Commons)

 

A kaposvári Kometa'99 Zrt.-nél elkészült a húsminőség javítását szolgáló 700 millió forintos beruházás, amely felerészben pályázati támogatásban részesült - közölte a társaság.

Kisebb a veszteség

A közelmúltban már üzembe helyezték a korszerű kábító- és terelőrendszert, amellyel jelentősen csökkenthető az úgynevezett PSE (Pale Soft Exudative) világos színű és nagy léeresztő képességű hús előfordulási aránya - írta közleményében a cég.

A hagyományos kábítási technológiák alkalmazása mellett gyakori volt a PSE hús előfordulása, amelynek tárolása, üzemi vagy konyhatechnológiai feldolgozása során nagy a tömegveszteség. Ez jelentős gazdasági károkat okozott a húst feldolgozó üzemnek.

Békés halál

A hagyományos módon végzett, nem túl kíméletes kábítás állatvédelmi szempontból sem kedvező, mivel felesleges stresszt okoz a vágásra kerülő állatoknak - jegyezték meg.

Az olasz tulajdonban lévő Kometa'99 Zrt. a céginfo adatai szerint tavaly 25 milliárd forint nettó árbevételt ért el. Az évet közel 153 millió forint veszteséggel, csaknem 12 milliárd forint adóssággal zárta a húsüzem, amely 643 dolgozót foglalkoztatott.

A sertésfeldolgozó üzem honlapján közöltek szerint az árbevétel közel fele exportból származik. A cég legjelentősebb piacai Olaszország, Spanyolország, Dél-Korea, Japán, Németország, a dél-szláv területek és a kelet-európai országok. A korábbi években is veszteséges cégben a munkahelyek megőrzése érdekében 2013-ban a kaposvári önkormányzat 2 milliárd forint tőkejuttatással résztulajdont vásárolt.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Elbocsátásokra készül egy autógyár, világszerte küldenek el embereket
Privátbankár.hu | 2025. június 30. 17:12
Önkéntes létszámleépítést tervez a Nissan.
Vállalat Baj van a légzsákokkal – újabb autókat hívnak vissza
Privátbankár.hu | 2025. június 28. 11:10
Sürgősen javítani kell.
Vállalat Furcsa mintát mutatnak a Mazda eladásának változásai
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 16:15
A Mazda Motor Corporation pénteki közleménye szerint az idén január-májusban értékesített járműveinek száma éves szinten 4,3 százalékkal 533 402-re emelkedett.
Vállalat A BYD újabb gyárépítést indít, kormányzati segítséggel
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 15:50
A kínai elektromos autógyártó 32 milliárd forintért épít buszgyártó üzemet Komáromban, jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter pénteken.
Vállalat Dobott egy hátast a Nike nyeresége
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 14:33
Az amerikai sportszergyártó nyeresége 86 százalékkal zuhant a negyedik pénzügyi negyedévében az eladások csökkenése és a költséges vállalati szerkezetátalakítás hatására.
Vállalat Nagy siker a kínai mobiltelefongyártó második ajtómodellje
Privátbankár.hu | 2025. június 27. 13:20
Xiaomi új SUV-jára leadott hatalmas megrendelések fokozzák a Teslával szembeni kihívásokat.
Vállalat Nagy bejelentést tett a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 14:41
A Magyar Telekom 2025. június 26-án rendkívüli közgyűlést tartott, amelyen döntés született a Társaság passzív mobil infrastruktúra portfoliójának egy kizárólagos tulajdonú leányvállalatba történő szétválasztásáról.
Vállalat Lepacsizott a Mol és az MVM – befutott egy méretes olajszállítmány
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:59
Megérkezett a horvát kikötőbe.
Vállalat Óriási üzlet közeleg az olajiparban?
Privátbankár.hu | 2025. június 26. 09:14
80 milliárd dolláros biznisz lehet.
Vállalat Az Uber boszorkányos módszerrel jutott hatalmas profithoz?
Privátbankár.hu | 2025. június 25. 17:31
Amerikai tudósok szerint egy algoritmus szisztematikusan megemelte a viteldíjakat a sofőrök és az utasok kárára. Korábban brit kutatók is erre jutottak. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG