2p

Csúcson a forint, visszatér a bizalom: mire számíthatnak a hazai befektetők? A változások a magyar tőzsdét is elérik?

Online Klasszis Klub élőben Szalay-Berzeviczy Attilával!

Vegyen részt és kérdezze Ön is az ismert közgazdászt, a BÉT korábbi elnökét!

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt! >>

Az Alzheimer-kór elleni küzdelemben teszteli GLP-1 gyógyszereit a Novo Nordisk. 

Dán egészségügyi nyilvántartások elemzése során a kutatók meglepő összefüggést fedeztek fel: azok a cukorbetegek, akik a Novo Nordisk Victoza nevű készítményét vagy hasonló GLP-1 gyógyszereket használtak, észrevehetően alacsonyabb arányban kaptak demenciát, mint más terápiát alkalmazó társaik – írja hírlevelében az Equilor.

A kétéves injekciós kezelés után körülbelül 20 százalékkal alacsonyabb volt a demencia diagnózis kockázata. Martin Holst Lange, a gyógyszergyártó tudományos igazgatója szerint ez önmagában még nem bizonyíték, de felkeltette a cég figyelmét. A Novo Nordisk már korábban is vizsgálta, hogy újabb GLP-1 gyógyszerei segíthetnek-e az elhízással összefüggő szív-, máj- és ízületi betegségekben.

A dán adatok elemzése után úgy döntöttek, hogy az Alzheimer-kórra gyakorolt hatást is tesztelik. A klinikai vizsgálatok eredményei idén ősszel várhatók, és ha a remények beigazolódnak, a GLP-1 gyógyszerek forradalmasíthatják az Alzheimer-kór kezelését. Bár az eredmény korántsem garantált, a siker hatalmas nyereséget hozhat. A UBS Group AG elemzői szerint 10 százalék esély van arra, hogy a vállalat évi 15 milliárd dolláros többletbevételre tehet szert az Alzheimer-kezelésből.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Akár 50 milliárd forintnyi saját részvényt is visszavásárolhat a Magyar Telekom
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 09:44
Közel 182 millió részvény lehet érintett a tranzakcióban.
Vállalat Miniszterelnökkel egyeztetett a 4iG-vezér
Privátbankár.hu | 2026. május 13. 08:56
Stratégiai partnerhez látogatott Jászai Gellért.
Vállalat Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:42
Kamikaze drónokat kezdett gyártani a Rheinmetall német védelmi konszern – jelentette be Armin Papperger vezérigazgató a vállalat online formában tartott éves nagygyűlésén kedden.
Vállalat Színt vallott a Richter: lerontotta a profitját az erős forint
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 12:35
Richter vezérigazgató-helyettes: a kedvezőtlen árfolyamhatások mellett is erős maradt az alapműködés.
Vállalat A Facebookot is megrendszabályozná von der Leyen
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 11:39
Az Európai Unió a közösségi média üzleti modelljeinek szabályozásán dolgozik a gyermekek és fiatalok védelme érdekében – jelentette ki kedden Koppenhágában Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke.
Vállalat Az albán miniszterelnökkel tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. május 12. 07:44
Jászai Gellért, a 4iG Csoport elnök-vezérigazgatója Tiranában folytatott tárgyalásokat Edi Rama albán miniszterelnökkel a vállalatcsoport albániai hosszú távú stratégiájáról és digitális infrastruktúra-fejlesztési terveiről.
Vállalat „A FIFA jelenleg egy diktatúra” – csúnyán beszóltak a nagyhatalmú elnöknek
Privátbankár.hu | 2026. május 10. 13:35
Joseph Blatter, a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) korábbi elnöke élesen kritizálta a szervezetet most vezető Gianni Infantinót, és úgy vélekedett, a FIFA jelenleg diktatúraként működik.
Vállalat Egy globális óriásvállalat vásárolt be Romániában
Privátbankár.hu | 2026. május 9. 16:26
A világ vezető acélcsőgyártója, a Tenaris felvásárolta a román Artrom Steel Tubes SA-t – írja a profit.ro a vállalat közleménye alapján.
Vállalat Kiderült, miért zuhan a magyar Aldinál dolgozók száma
Privátbankár.hu | 2026. május 8. 20:10
Átalakítják a boltokat, kevesebb dolgozóra lesz szükség.
Vállalat Sokat szedett be, de keveset keresett a Sony
Privátbankár.hu | 2026. május 8. 12:11
Le kellett írni egy jókora összeget.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG