2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A Karmelita kolostorban járt az Audi küldöttsége - megbeszélték azt is, mitől lenne versenyképes befektetési célpont Magyarország.
A Miniszterelnöki Sajtóiroda által közzétett képen Orbán Viktor kormányfő és Bram Schot, az Audi AG igazgatótanácsának elnöke (balról a harmadik) tárgyal Budapesten, a Karmelita kolostorban 2019. július 4-én. MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Szecsődi Balázs

Az Audi Hungaria eredményeiről és terveiről tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnök és Bram Schot, az Audi AG igazgatótanácsának elnöke csütörtökön Budapesten, a Karmelita kolostorban - tájékoztatta az MTI-t Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A megbeszélésen Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Borkai Zsolt, Győr polgármestere, Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke, valamint Peter Kössler, az Audi AG igazgatótanácsának termelésért felelős tagja és Achim Heinfling, az Audi Hungaria Zrt. igazgatóságának elnöke is részt vett.

Bram Schot a kinevezése óta most tárgyalt először a magyar kormány képviselőivel. A személyes bemutatkozás után ismertette Orbán Viktorral az Audi Hungaria eredményeit. A megbeszélésen szóba kerültek Magyarország mint beruházási célpont versenyképességének a cég számára fontos szempontjai is - közölte a sajtófőnök.

Sztrájkkal kicsikart béremelés rondított bele a tervekbe

Emlékezetes: az év elején a magasabb fizetést követelő dolgozók sztrájkja miatt került be a hírekbe az Audi, amely végül komolyabb béremeléssel végződött: a vállalat 18 százalékkal, de minimum 75 ezer forinttal emelte a dolgozók alapbérét január 1-től 15 hónapra, a választható béren kívüli juttatás mértékét pedig 400 ezer forintra növelte idén és jövőre. A győri, egyhetes sztrájk miatt az Audi több másik gyárában is akadozott vagy leállt a termelés.

Beszámolója szerint a magyar leány, az Audi Hungária a 2018-as évet csökkenő, 7,3 milliárd eurós árbevétellel zárta. Az adózás előtti eredmény egy év alatt 20 százalékkal 442 ezer euróra nőtt, a vállalat nyeresége 440 millió euró volt. A tavalyi eredményt bemutató sajtótájékoztatón azt mondták: az idei évre a tavalyi évi termelési szint elérését vagy annak meghaladását tervezik. A sztrájkkal elért béremelés azonban nem tervezett anyagi pluszteher a vállalatnak, amelyet hatékonyságnövelő intézkedésekkel kompenzálni kell - mondták.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Igen nagy dobásra készül Elon Musk a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:01
A SapeceX, a vállalkozó űripari cége tőzsdei bevezetésre készül, és meg is bízott négy nagy amerikai befektetési bankot ennek előkészítésével. Már idén meg is jelenhet a tőzsdén.
Vállalat Máris leállítják az óriási japán atomerőművet – egy napig bírta
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:43
A Tokyo Electric Power (TEPCO) leállítja a Kashiwazaki-Kariwa atomerőmű 6. számú reaktorát, miután csütörtökön kora reggel meghibásodást észleltek, egy nappal azután, hogy az egység körülbelül 14 év után először kapcsolt be.
Vállalat Az ALTEO gázmotoros erőművet vett
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 17:01
Az ALTEO Energiaszolgáltató Nyrt. adásvételi szerződést írt alá a DEPO Erőmű Kft. 100 százalékos üzletrészének megvásárlásáról a Plant Industrial Engineering Kft.-vel – közölte az energetikai szolgáltató és kereskedő vállalat csütörtökön a BÉT honlapján.
Vállalat Elvétette a célt a Procter & Gamble
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 16:40
A világ legnagyobb fogyasztásicikk-gyártója, az amerikai Procter & Gamble Co. az elemzők által vártnál némileg kevésbé növekvő bevétellel zárta a december végével záródott pénzügyi második negyedévét.
Vállalat Jöhet a repülőrajt? Egyre optimistábbak a magyar cégvezetők
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 10:31
Folytatódott a javuló tendencia a hazai nagyvállalatok gazdasági várakozásainak tekintetében – derült ki a K&H nagyvállalati növekedési index legfrissebb, 2025 utolsó negyedéves kutatási adataiból.
Vállalat Itt vannak az új fejlemények Davosvól, a 4iG is több magas szintű tárgyaláson vett részt
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 07:10
A davosi Világgazdasági Fórum második napján Jászai Gellért, a 4iG Nyrt. elnöke több magas szintű tárgyaláson vett részt, amelyek a kormányzati együttműködéstől a távközlésen és a digitális infrastruktúrán át a védelmi iparig és a nemzetközi pénzügyekig terjedtek.
Vállalat Új gyárba öntik a norvég profitot Dunaföldváron
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:15
A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
Vállalat A csőd széléről táncolna vissza a nagymúltú magyar műszaki kereskedő cég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:45
Újabb nagy hazai elektronikai szereplő került bajba: rövid időn belül eldőlhet a BestByte jövője. A nagymúltú cég boltzárással, leépítéssel próbálja elkerülni a csődöt.
Vállalat Emelte a tétet a Netflix, nagyon komolyan gondolják a vásárlást
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:00
A Netlflix átgondolta az ajánlatát, most a Paramount válasza jöhet.
Vállalat Fontos visszacsatolást kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 14:47
A Scope Ratings GmbH (Scope Ratings) hitelminősítő intézet, felülvizsgálata során megerősítette a 4iG Nyrt. (4iG Csoport) és kötvényeinek kibocsátói adósságbesorolását (BB-, stabil kilátásokkal és BB-). Az elemzők szerint a 4iG Csoport stabil távközlési piaci pozíciói, valamint pénzügyi stabilitása is összhangban van az adósbesorolási szintjével.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG