2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

A biztonsági öveket biztosító meghibásodása miatt akár fel is gyulladhat az autó egy karambol után.

A Ford Motor Co mintegy 2 millió F-150-es kisteherautót hív vissza az észak-amerikai térségben, mivel tűzveszélyesnek bizonyultak a biztonsági övet működtető rendszerek. A cég már három komoly balesetet is azonosított ennek kapcsán, emberi sérülés azonban még szerencsére nem következett be – írja a Reuters.

Az Egyesült Államok második legnagyobb autógyártójának tájékoztatása szerint az országban eddig 17, míg Kanadában hat ezzel kapcsolatos esetet regisztráltak, de komolyabb balesetről vagy sérülésekről eddig nem érkezett beszámoló. A biztonsági öv előfeszítő berendezés a légzsákokkal egyszerre lép működésbe egy baleset során, a benne lévő robbanótöltet pedig a helyén tartja a biztonsági övet az ütközés pillanatában.

A vizsgálatok során azonban kiderült, hogy néhány esetben az elülső ülésben lévő töltetek a kelleténél nagyobb szikrázással oldanak ki, ami potenciálisan tüzet okozhat az utastérben. A több mint másfél millió gépjárműre kiterjedő vizsgálatot az Egyesült Államok Autópálya Közlekedésbiztonsági Nemzeti Hivatala kezdeményezte, miután többen is erre a problémára panaszkodtak. A Ford szerint a tömeges visszahívás az Egyesült Államokban 1,6 millió, Kanadában 340 ezer, míg Mexikóban 37 ezer autót érint.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Előzetesen megállapodhatott a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 16:09
Az amerikai jóváhagyás kelleni fog.
Vállalat OTP-sek figyelem: elérhetetlenné válik több szolgáltatás ma éjféltől
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 15:15
Több digitális szoltáltatás is elérhetetlenné válik éjféltől 2:10-ig.
Vállalat Nagy változás jön a vállalkozások életében a jövő héten
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 10:37
Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet – hívja fel a figyelmet a Forvis Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég, amely az MTI-nek küldött közleményében a kapcsolt vállalkozások számára különösen fontosnak nevezi, hogy áttekintsék jelenlegi folyamataikat, és időben felkészüljenek az új előírások szerinti dokumentációra.
Vállalat Egyre mélyebb gödörben a Porsche
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 12:14
Észak-Amerikán kívül mindenhol estek az eladások, Kínában viszont zuhantak.
Vállalat Nagyot hajrázott év végén a Mercedes
Privátbankár.hu | 2026. január 16. 09:51
A legjobb negyedév az utolsó lett a cégnél, több szegmensben is jó eredményeket értek el.
Vállalat Nagy változásról döntött a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 10:30
A növekedést támogató új működési és irányítási modellre áll át a csoport.
Vállalat Szép számokat közölt az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. január 15. 09:50
Rekord negyedik negyedéves teljesítményt ért el az AutoWallis Csoport Nagykereskedelmi és Kiskereskedelmi Üzletága is a gépjármű-értékesítés terén.
Vállalat Egy teljes ország 5G-hálózatának kiépítését bízták a 4iG leányvállalatára
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 18:37
Megnyerte az észak-macedóniai 5G-hálózat kiépítésére és üzemeltetésére kiírt pályázatot a 4iG. A munkát jövőre kezdik, 2030-ig pedig lefednék a városi térségeket és a főbb közlekedési útvonalakat.
Vállalat Hiába próbálta eladni a Coca-Cola a kávézóláncát
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:34
A Costa Coffee először kivonult Magyarországról, aztán újranyitott. Ezt a kávézóláncot próbálta értékesíteni a tulajdonos Coca-Cola, de lezárták az ügyletet. 5,1 milliárd dollárért vették, és 2 milliárd dollárért is eladták volna, de nem volt ilyen ajánlat.
Vállalat Ingatag a talaj a győri Audi mérnökei és irodistái alatt
Privátbankár.hu | 2026. január 14. 13:19
Belsős források szerint tavaly erős éve volt a győri Audi-gyárnak, de a cég emellett is leépítést tervez. Főleg a mérnökök, irodisták munkája lehet veszélyben, akár több száz ember állása is megszűnhet idén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG