1p
Március 21-től határozatlan időre bezárja magyarországi üzleteit az IKEA.
A soroksári IKEA épülete kívülről. Forrás: IKEA

Minden magyarországi IKEA áruházban felfüggesztjük az áruházi vásárlást 2020. március 21-től kezdődően további értesítésig - közölte honlapján a lakberendezési lánc. Mint írják, a helyi és a nemzeti hatóságok egyaránt keményen dolgoznak azon, hogy a COVID-19 koronavírus terjedését minimalizálják, a cég lépésével ezt a célt szeretné szolgálni.

Az IKEA azt hangsúlyozta, hogy számukra a vásárlók és a munkatársak egészsége, valamint biztonsága kiemelten fontos, és a koronavírus terjedése miatt az áruházak bezárását tartják ebben a helyzetben a legoptimálisabb döntésnek.

Az IKEA azt is jelezte, hogy az online rendelés továbbra is működik, de a megnövekedett érdeklődés miatt átmeneti szünetek előfordulnak. Azt is közölték, hogy a házhoz szállító munkatársaik az utolsó zárható ajtóig viszik a megrendelt termékeket - egyetlen kivételt az olyan nagy méretű megrendelések jelentik, mint a teljes konyha.

Az IKEA egyébként a napokban bejelentett boltzár miatt már korlátozott nyitvatartás mellett üzemelt, vagyis délután 3-kor be kellett zárni a helyi egységeket.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Mielőtt bárki észrevenné – a gépek már tudják, mi következik
Privátbankár.hu | 2025. december 27. 15:10
Gondoljon bele, cégénél már azelőtt tudnak egy közelgő problémáról vagy üzleti lehetőségről, hogy arra kollégái közül bárki felhívná a figyelmet. A gépek ugyanis jeleznek, mielőtt romlana a minőség, a projektadatokban hetekkel előre kirajzolódik, hol lesz csúszás, az ügyfél pedig már akkor „üzen”, hogy vásárolni fog, amikor ezt még el sem döntötte. Mindez nem a jövő zenéje, hanem az adatok ereje – és azoké a vállalatoké, amelyek ezt kiaknázzák. A Kontron tapasztalatai szerint a legtöbb szervezetben ezek a jelek már ma is ott vannak, csak nem jutnak el időben a döntéshozókhoz.
Vállalat Erős kritika Nagy Mártonéknak, a kriptocég lábbal szavaz
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 12:01
A Kriptomat, amely december 19-én lépett be a hazai piacra, úgy döntött hogy december 26-án este 11 órától felfüggeszti magyarországi szolgáltatásait.
Vállalat Az amerikaiak engedélyt adtak a szerb NIS-nek, de nem olajvásárlásra
Privátbankár.hu | 2025. december 25. 09:01
A szerbiai állami olajvállalat, a NIS amerikai jóváhagyást kapott az orosz részesedés eladásáról szóló tárgyalásokhoz.
Vállalat Erős kínálat, de visszafogott kereslet jellemzi a kkv-hitelezést
PR | 2025. december 24. 11:42
A magyar kis- és középvállalatok számára a finanszírozási források ma is elérhetőek, a kihívás inkább az ideális gazdasági környezet megteremtése. A vállalkozások egyre tudatosabban kezelik hitelügyleteiket, a bankok pedig partnerekként támogatják őket abban, hogy a források valódi beruházásokat szolgáljanak. A Cégkassza Podcast legújabb epizódjában Benkó Tamás, az UniCredit Bank kis- és középvállalati területének ügyvezető igazgatója osztotta meg tapasztalatait a kkv-hitelezés aktuális trendjeiről.
Vállalat Semmi nem állíthatja meg a kínai céget
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 11:01
A karácsony csak megerősítette a Temu vezető pozícióját a webshopok között.
Vállalat Búcsút intenek keleti szomszédunknak a svédek
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 09:34
Kivonul Romániából a skandináv ország reprezentánsa, a Lindab.
Vállalat Nem áll le a 4iG, újabb felvásárlást hajtott végre
Privátbankár.hu | 2025. december 24. 08:31
Leányvállalata többségi tulajdonrészt vásárol a HeliControl Kft.-ben.
Vállalat Történelmi döntés, fogyókúrás „csodaszer” kapott zöld utat az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 20:00
Az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatal (FDA) jóváhagyta a Wegovy nevű fogyókúrás gyógyszer tablettás változatát a gyógyszeripari óriás Novo Nordisk szerint.
Vállalat Gigabírságot kapott a Ryanair karácsonyra
Privátbankár.hu | 2025. december 23. 13:10
Tisztességtelen eszközökkel buzdított jegyvásárlásra a Ryanair, az olasz versenyhatóság lecsapott.
Vállalat Nagy összeget szabadított fel a 4iG beruházásokra és akvizíciókra
Privátbankár.hu | 2025. december 22. 13:23
Megállapodott a 4iG a befektetőkkel: a kötvények tőketörlesztése 2031-ben, egy összegben történik majd. A Scope Ratings hitelminősítő is támogatja a megállapodást.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG