1p
A lengyel Buzz veszi át a magyar bázist, amely alacsonyabb költségszinttel működik, mint az ír anyavállalat.

A Ryanair november végével szünteti meg budapesti bázisát, és adja át a magyar fővárosból üzemelő járatait a március óta Buzz márkanév alatt működő lengyel leányvállalatának – írja az airportal.hu.

Az airportal.hu információi szerint a Ryanair budapesti bázisán dolgozó személyzetet erre a hétre állománygyűlésre hívták össze, feltehetően ezen tervezik bejelenteni az elképzelést a dolgozóknak.

Az ír diszkont légitársaság csütörtökön délben megerősítette az értesüléseket.

Közleményükben azt írták, hogy: december elsejétől a Ryanair budapesti bázisának működtetését a Buzz veszi át, amely egy független légitársaság a Ryanair csoporton belül. Az üzemeltetést érintő változás nem lesz hatással a Ryanair által Budapestről, vagy Budapestre kínált útvonalak vagy járatok számára.

A változás oka, hogy a Buzz alacsonyabb költségszinttel működik, mint az ír anyavállalat. A Ryanair-csoport így akarja felvenni a versenyt a lengyel piac után a magyar főváros repterén is a nála alacsonyabb költségekkel működő és ambiciózus növekedést mutató Wizz Airrel – írja az airportal.hu.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Óriási területet kapott kutatásra Líbia partjainál a Mol
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 16:38
Sikeres volt a Mol közös pályázata a Repsollal és a Turkish Petroleummal: megkapták a Földközi-tenger O7-es blokkját. Bár a magyar vállalat részesedése kisebb, így is bőven lesz területük a szénhidrogén-kutatásra.
Vállalat Nem fogy jól a sör, súlyos leépítések a világ egyik legnagyobb gyártójánál
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 13:00
A Heineken szerdán közölte, hogy világszerte akár 6 ezer munkahelyet is megszüntethet a következő két évben a gyenge kereslet miatt.
Vállalat Egyre kevesebb cég tud érdemi fizetésemelést adni
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 12:30
A magyar munkaerőpiac szereplőinek bizalma tovább gyengült, miközben a vállalatok jóval óvatosabban terveznek, mint korábban – derül ki a Hays Hungary frissen publikált Salary Guide 2026 kiadványából.
Vállalat Szárnyra kapott a kultikus olasz autómárka
Privátbankár.hu | 2026. február 11. 08:30
A Ferrari olasz sportautó-gyártó rekord nyereséggel és bevétellel zárta a tavalyi évet.
Vállalat Brutálisan rossz számokat jelentett a Honda
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 19:41
A Honda Motor kedden arról számolt be, hogy harmadik negyedéves nyeresége 61 százalékkal visszaesett.
Vállalat Az MBH Bank elhárította a reggeli hibát
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 18:01
Kedd délután 4 órára befejezték a technikai hiba elhárítását.
Vállalat Kettős meglepetés a Coca-Colától
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 17:01
A vártnál magasabb negyedik negyedéves nyereségről és a vártnál kisebb bevételről jelentett kedden a Coca-Cola üdítőitalgyártó vállalat.
Vállalat Hosszú várakozás után ismét szénhidrogén koncessziókat hirdettek
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 14:01
Új gáz- és olajbányászati lehetőségeket ajánl fel az Energiaügyi Minisztérium.
Vállalat Gyerekvédelem: tárgyalási szakaszba lépett a per a Meta és a Google ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:55
Tárgyalási szakaszába lépett Los Angelesben a nagy közösségi médiavállalatok ellen indult esküdtszéki bírósági eljárás hétfőn.  
Vállalat Fellélegezhetnek az eladósodott sportegyesületek: itt az állami védőháló a végrehajtók ellen
Privátbankár.hu | 2026. február 10. 06:17
Megkötik a végrehajtók kezét. Nem lehet behajtani rajtuk a tartozást az állami támogatás terhére. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG