2p

Mire készülhet a kormány?
Meg lehet még menteni az idei évet az ezer sebből vérző gazdaságban?

Online Klasszis Klub élőben Győrffy Dórával!
Vegyen részt és kérdezze Ön is a közgazdászt, egyetemi tanárt!

2025. július 16. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ezt az economica.net adta hírül a Prahova megyei munkaügyi felügyelőség (AJOFM) tájékoztatása alapján.

„Kollektív elbocsátásra vonatkozó értesítést kaptunk az Aricestii Rahtivani-i ipari parkban működő Trico Wipers Ploiesti SRL-től. Körülbelül 400 emberről van szó” – nyilatkozta Cristina Stoichici, az AJOFM ügyvezető igazgatója. Elmondása szerint az elbocsátások márciusban kezdődnek, és a harmadik negyedévben fejeződnek be.

Az elérhető legfrissebb adatok szerint a vállalatnak 2023-ban 403 alkalmazottja volt, vagyis a most bejelentett elbocsátás az üzem bezárását jelenti. Az 1917-ben alapított, michigani székhelyű Trico a világ egyik vezető autóablaktörlő-gyártója.

A 2015-ben bejegyzett Trico Wipers Ploiesti SRL működésének első nyolc éve veszteséges volt. 2023-ban 192,054 millió lej (15,742 milliárd forint) árbevétel mellett 1,434 millió lej (117,544 millió forint) adózás előtti eredményt ért el.

Idén ez már a második cég, mely beszünteti a termelést a Bukaresttől mintegy 90 kilométerre fekvő Aricestii Rahtivaniban. Az év elején a kínai Haier jelentette be, hogy bezárja a település ipari parkjában működő hűtőszekrény-gyárát, ahonnan közel 500 dolgozót bocsátanak el.

(MTI)

 

A rovat támogatója:
A rovat támogatója az MVM

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat A 4iG kazah űripari partnerre lelt
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 19:25
A 4iG SDT Zrt. és a Kazakhstan Gharysh Sapary (KGS) állami űripari vállalat előzetes megállapodást írt alá a földmegfigyelés, a műholdas technológiák, az adatmegosztás, valamint a műholdas távérzékelési alkalmazások területén való együttműködésre.
Vállalat Az AutoWallisnak enélkül nehéz lett volna
Privátbankár.hu | 2025. július 15. 14:35
Az AutoWallis Csoport 3,4 százalékkal növelte gépjármű-értékesítését az első fél évben, elsősorban a korábban lezárt cseh akvizíciók hatására – közölte a társaság kedden.
Vállalat Dolgozói igények új szintje – ahol a szolgáltatás a munkahelyi hatékonyság záloga
Natív tartalom | 2025. július 15. 10:41
A munkaerőpiacon ma már nem csak a fizetés vagy a pozíció számít. Az egyik legfrissebb, 2024-es hazai HR-felmérés szerint a munkavállalók közel 64 százaléka gondolkodik munkahelyváltáson, és ennek leggyakoribb oka nem a fizetés, hanem a rugalmatlanság, a stressz és a támogató munkakörnyezet hiánya. A fluktuáció tehát továbbra is kritikus pont, és a cégek versenyképessége egyre inkább azon múlik, képesek-e valódi válaszokat adni ezekre a kihívásokra.
Vállalat A Wizz Air kivonul Abu Dhabiból a Közel-Kelet növekedési álmainak bukása után
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 15:28
A fapados légitársaság bejelentette, hogy kivonul Abu Dhabiból, és újra Kelet-Közép-Európára összpontosít, miután a közel-keleti geopolitikai feszültségek szertefoszlatták a nyereséges működés reményét a térségben.
Vállalat Erről lemaradtunk: Trump Tower épülhet Bukarest szívében
Privátbankár.hu | 2025. július 14. 09:17
A Trump Organization, Donald Trump volt amerikai elnök családi vállalkozása, luxuslakásokkal teli felhőkarcoló építését tervezi Bukarestben, Románia fővárosában – közölte a cég az SDC Imobiliare román ingatlanfejlesztő vállalattal közösen.
Vállalat A Ford hét évig csak önkéntes alapon csökkenti létszámát Kölnben
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 16:25
Az elektromos autógyár beleegyezett a munkahelyvédelmi programba, amely több mint 10 ezer dolgozót érint.
Vállalat Szentpétervár mellet fejezték be gyakorlatukat a magyar szakeberek
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 15:44
A Leningrádi Atomerőmű oktatási központjában befejeződött azoknak a magyar szakembereknek a gyakorlata, akik leendő oktatókként a blokkvezénylő teljes léptékű szimulátorán képezik majd ki a Paks II. Atomerőmű üzemeltetőit.
Vállalat A Tesla belép a világ harmadik legnagyobb autópiacára
Privátbankár.hu | 2025. július 11. 14:04
Az amerikai e-autógyártó a jövő héten hivatalosan is belép az indiai piacra: július 15-én megnyitja első bemutatótermét Mumbaiban, a város üzleti központjában, a Bandra Kurla Complexben.
Vállalat Száz országba indulhat Győrből az új Audi – Orbán Viktor személyesen bocsátotta útjára
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:54
Nagy keresletet várnak az új modellre.
Vállalat Ez még a Google-nak is fájhat – saját pályáján támadják be az óriást
Privátbankár.hu | 2025. július 10. 12:04
Alapjaiban forgatnák fel a webböngészők piacát.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG