2p
Sokkal jobb éve volt tavaly a Szigetnek, mint várni lehetett - ez alapján a cég is többet ér és az eladási ár is jóval magasabb lehetett, mint előzetesen becsülték.
Gerendai Károly a Privátbankár.hu korábbi konferenciáján

Januárban robbant a bomba: a magyar tulajdonosok - Gerendai Károly, Fülöp Zoltán, Lobenwein Norbert és Takács Gábor - eladták többségi tulajdonrészüket a Szigetből egy brit-amerikai befektetőcégnek. A vételár persze üzleti titok - a Forbes azonban az amerikai anyalap módszertanát átvéve EBITDA alapon megbecsülte a vételárat: 8,5 milliárd forintra tették. Akkor még persze nem volt meg a legfrissebb, 2016-os évről szóló pénzügyi beszámoló, ami azóta viszont elkészült - és sokkal jobb számok vannak benne, mint becsülni lehetett. A Forbes ezért a vételárról szóló becslését is javította.

Az előző évek növekedése alapján ugyanis januárban 1,1 milliárd forintos EBITDA-t becsültek a tavalyi évre, ez azonban jóval magasabb lett, kis híján 1,9 milliárd forint.

A Forbes friss kalkulációi szerint ilyen EBITDA-mutató mellett teljesen reális a 13,2 milliárdos árazás is a Gerendaiék által eladott 70 százalékos tulajdonrészre.

Ez hangsúlyozottan a Forbes becslése, a felek ugyanis üzleti titokként kezelik a deal részleteit. Gerendai Károly ezúttal sem erősítette meg a számítás eredményét; a januári, 8,5 milliárdos becslés után egy interjúban annyit árult el: több volt a tényleges vételár.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Bajban a német ipari óriás: csődvédelmet kért a Varta
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 18:38
A több mint évszázados múltra visszatekintő német akkumulátorgyártó előzetes fizetésképtelenségi eljárást kezdeményezett a hosszú távú pénzügyi stabilizáció és a működés folytatása érdekében. A válság mögött a kereslet kiesése, az ázsiai konkurencia nyomása és egy meghatározó partner – sajtóhírek szerint az Apple – elvesztése áll.
Vállalat Zöldlámpa az elektromos Suzukiknak: gigaberuházást jelentettek be Esztergomban
Privátbankár.hu | 2026. július 24. 17:00
A mintegy 2800 embernek munkát adó Magyar Suzuki Zrt. újabb szintre emeli a hazai járműgyártást: a 76 milliárd forintos fejlesztés révén az elektromos autók és az akkumulátorgyártás kerül a fókuszba a hazai gyárban.
Vállalat A sikeres AI-bevezetés 80 százalékban nem a szoftveren múlik – De akkor vajon micsodán?
PR | 2026. július 23. 16:25
Reggel a munkatársak beírnak egy-két kérdést a ChatGPT-nek, délután háromkor viszont még mindig ugyanazt az Excel-táblát másolgatják. Az eszközök már ott vannak a vállalati gépeken, a havi zárásnál mégsem látszik, hogy a cég egyetlen perccel is gyorsabb vagy jövedelmezőbb lett volna. Miért várat magára a valódi megtérülés, és mit csinálnak másképp azok, akiknél már a profitban is mérhető az AI jelenléte?
Vállalat Elfogadta új stratégiai tervét a magyar tőzsde ingatlanpiaci nagyágyúja
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 13:30
Magyarország egyik meghatározó, integrált ingatlanszolgáltatási cégcsoportjává kíván válni a Budapesti Értéktőzsde Prémium kategóriájában jegyzett AKKO Invest, miközben öt éven belül tavalyi árbevételének duplázását tervezi megújuló stratégiájában – közölte a társaság.
Vállalat Lesújtott az Európai Bizottság az amerikai óriáscégre
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 13:10
Az Európai Bizottság 890 millió eurós büntetést szabott ki a Google-ra a digitális piacokról szóló rendelet megsértése miatt.
Vállalat Bődületesen erős számokat közölt a Google anyavállalata, de a befektetőket ez nem érdekelte
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 10:40
Az Alphabet, a Google anyavállalata a várakozásokat meghaladó bevételről számolt be a második negyedévben, miközben a felhőszolgáltatási üzletág kiemelkedő növekedést ért el. A vállalat ugyanakkor tovább emeli a mesterséges intelligenciához kapcsolódó beruházásait, ami kedvezőtlen piaci fogadtatásra talált.
Vállalat Megszólalt Musk a gyorsjelentés után: tovább csúsznak a Tesla tervei
Privátbankár.hu | 2026. július 23. 07:58
Növekvő árbevétel mellett alacsonyabb nyereségről számolt be a Tesla a második negyedévben, miközben a vállalat jelentősen növelte beruházásait a humanoid robotok, a robotaxi-rendszer és a mesterséges intelligenciához kapcsolódó fejlesztések területén.
Vállalat Hiába a módosítások, a korrupció melegágya maradhat a közbeszerzési rendszer?
Imre Lőrinc | 2026. július 22. 08:43
Túlburjánzott, alacsony hatékonysággal működő intézmények, hiányzó felelősségi körök és a korrupció melegágya: hiába módosított a kormány a hazai közbeszerzési törvényen, a háttérrendszer reformja nélkül félő, hogy az évente 4-5 ezermilliárd forintot megmozgató piac alapjaiban nem fog megváltozni.
Vállalat Egy csapásra 13 százalékkal hízik az OTP
Privátbankár.hu | 2026. július 21. 06:13
Régiós nagypályást tudhat magáénak a bank, ha sikerrel zárul ez az ügylet.
Vállalat Akkora bírságot kapott az AliExpress, hogy a Holdról is látszik
Privátbankár.hu | 2026. július 20. 12:57
Nem jártak el kellő gondossággal. 
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG