2p

Mégsem zárják karanténba a videómegosztó alkalmazást az Egyesült Államokban.

Nemrég még arról cikkezett a sajtó, hogy az amerikai adminisztráció a kínai kézben lévő, a fiatalok körében nagyon népszerű TikTok videómegosztó alkalmazás tiltását készíti elő, de friss hírek szerint sikerült egyezségre jutni. Erre utal Donald Trump elnök nyilatkozata, mely szerint "áldását adta" a TikTok, valamint az amerikai érdekeltségű Oracle és a Walmart együttműködésére - írja a BBC.

Korábban nemzetbiztonsági okokból akarták betiltani az alkalmazást, attól tartva, hogy a cégen keresztül érzékeny személyiségi adatok kerülnek a kínai kormány birtokába. A tulajdonos ByteDance azonban kitartóan tagadta, hogy bármi köze lenne a kínai kommunista párthoz (mindazonáltal az ügylet véglegesítéséhez még szükség lesz a kínai kormány jóváhagyására is).

A 444.hu beszámolója szerint Donald Trump arról biztosította a közvéleményt, hogy az amerikaiak adatai száz százalékban biztonságban lesznek.

Az ügylettel az Oracle és a Walmart teljes ellenőrzést szerez az új TikTok-üzlet felett - lelkendezett az amerikai elnök, ám valójában a két cég együttesen 20 százaléknyi részesedést fog szerezni a társaságok közlése szerint.

Az elnöki bejelentést némileg árnyalja az amerikai kereskedelmi minisztérium közlése, amely szerint szeptember 27-ig függeszettték fel a tiltásról szóló döntést, a "reményteljes fejlemények fényében".  Mindenesetre a megállapodás egy olyan időszakban jöhet létre, amikor elég feszült Kína és az USA kapcsolata, a kereskedelmi háború rég látott erővel lángolt fel az elmúlt időszakban közöttük.

Címkék: Vállalat TikTok
A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Nem fizet osztalékot az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 14:58
Lezajlott az MBH Bank idei éves rendes közgyűlése.
Vállalat A végén mégsem veszi meg a Mol a szerb olajvállalatot?
Privátbankár.hu | 2026. április 27. 10:06
Mindenki kivárásra játszik.
Vállalat „Az egész magyar állattenyésztés megérezné, ha leállnánk” – klímaváltozásról, a kazah piacról és az ukrán szójáról is kérdeztük az UBM vezérét
Imre Lőrinc | 2026. április 27. 05:47
Nem hisz az egyszemélyi irányításban, minél több ember vesz részt a döntéshozatalban, az annál nagyobb valószínűséggel hozza meg a kívánt eredményt. Cégvezetőként a középvállalati státuszból a nagyvállalati kategória felé kormányozta el Magyarország egyik vezető, takarmánygyártással és kereskedelemmel foglalkozó agráripari társaságát, aminek legszimbolikusabb lépése a tőzsdére lépés volt. Horváth Péter, az UBM Csoport vezérigazgatója lapunknak arról is beszélt, hogy az iráni háború miatti energiaárrobbanás hogyan érintette a működésüket, milyen stratégiát követnek gazdasági válságok idején és hogy miért Kazahsztánban látják most az egyik legjobb piaci lehetőséget.
Vállalat Magyar Péter szerint áron alul eladó a TV2, reagált a csatorna
Privátbankár.hu | 2026. április 26. 09:32
Néhány befolyásos család már szervezi a testőrséget a meneküléshez – erről is beszélt Magyar Péter egy szombat este közzétett videóban. A TV2 és a Lounge Event Kft. eladásáról szóló részre mindkét cég reagált.
Vállalat A Wizz Airre veszélyesebb a kerozinhiány, mint a Ryanairre
Privátbankár.hu | 2026. április 24. 19:37
Az ír légitársaságnak kevesebb a közvetlen közel-keleti kitettsége, mint magyar versenytársának, ezért jobb helyzetben van a kerozinhiány idején. Az iráni háború kitörése óta a kerozin ára a duplájára nőtt.
Vállalat Megjött a Wizz Air válasza a bedőlésével kapcsolatos nyilatkozatra
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 17:30
A fapados társaság ezt nem hagyhatta szó nélkül.
Vállalat Eladási hullám a Wizz Air részvényeinél, miután a versenytárs szerint becsődölhet a cég
Privátbankár.hu | 2026. április 23. 16:30
A Ryanair vezérigazgatója szerint az olajárrobbanás miatt az ír fapados légitársaság több versenytársa, így a Wizz Air is csődöt jelenthet. Michael O’Leary szavait a Wizz Air-részvények rögtön megérezték.
Vállalat Újabb országban nyert el importőri jogokat az AutoWallis
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 13:19
Romániában is bevezethetik a kínai márkát.
Vállalat Már a végkielégítésekről tárgyalnak az Electrolux jászberényi gyárában
Privátbankár.hu | 2026. április 22. 11:24
Hatszáz embert küldenek el, 2026 végén bezár a gyár.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG