1p
Forintra átszámítva ekkora büntetést szabott ki autóalkatrész-beszállítókra az Európai Bizottság.

Az EB összesen hat, autóba szerelhető klíma és motorhűtő berendezéseket gyártó és beszállító céget állított elő kartellezésért. A beszállítók elsősorban Európában és Japánban tartott üléseken, valamint levélben és telefonon hangolták össze az áraikat, valamint bizalmas adatokat cseréltek. Az ügyben összesen 155,5 millió euró (több mint 48 milliárd forint) bírságot szabtak ki.

A brüsszeli testület tájékoztatása szerint a német Behr, a japán Calsonic, Denso, Panasonic és Sanden, valamint a francia Valeo vettek részt 2005 és 2009 között egy vagy több kartell-együttműködésben a feltárt négy jogsértő esetből. Az ügyben mind a hat cég elismerte a részvételét az együttműködésben, és készek rendezni az ügyet. A Panasonic esetében egy, a Denso esetében pedig három kartell-ügyet engedtek el, mivel ezeket ők maguk ismerték be.

A rovat támogatója:
A rovat támogatója a Garantiqa.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Több százezer autót hív vissza a Honda a hibás légzsák miatt az Egyesült Államokban
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:32
Balesetveszélyes hiba miatt óriási visszahívás indult.
Vállalat Járattörlések jönnek a megugró üzemanyagköltségek miatt
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 17:16
160 európai járat esik ki a menetrendből.
Vállalat Üzentek az új kormánynak a magyar vállalkozók
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 16:39
Öt negyedév után ismét optimisták.
Vállalat A globális bizonytalanság ellenére 2026-ra is növekedést vár a Bosch
Privátbankár.hu | 2026. április 16. 15:56
A 2025-ös pénzügyi évben 91 milliárd eurós árbevételt értek el, 2-5 százalékos árbevétel-növekedést várnak 2026-ra. 
Vállalat A kiskereskedelem hasít az AutoWallisnál, de a nagykernél csökkent az eladások száma
Privátbankár.hu | 2026. április 15. 11:41
Közel 10 százalékkal emelkedett a kiskereskedelemben eladott autók száma az AutoWallis Csoportnál, és a mobilitási üzletág is erős negyedévet zárt. A nagykereskedelemnél viszont néhány márka visszahúzta a teljesítményt.
Vállalat Mindenkit meglepett a JPMorgan
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 17:29
A JPMorgan Chase & Co., az egyik legnagyobb amerikai bank első negyedéves nyeresége és bevétele is felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Bűnösnek vallotta magát a bíróságon a történelem egyik legnagyobb csalója
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:22
Bűnösnek vallotta magát csalás és más pénzügyi bűncselekmények vádjában Kína korábban piacvezető ingatlanfejlesztő cége, a China Evergrande Group alapítója egy sencseni bíróság előtt – közölte a helyi bíróság kedden.
Vállalat Mészáros Lőrinc cégbirodalmánál ez várható a választás után
Privátbankár.hu | 2026. április 14. 10:02
A jövőben is arra törekszenek, hogy megbízható, kiszámítható stratégiai partnerként legyenek jelen a piacon.
Vállalat Fontos szakmai szervezet nyújtott jobbkezet a Tisza-kormánynak
Privátbankár.hu | 2026. április 13. 14:40
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) gratulált a Tisza Párt választási győzelméhez és szakmai együttműködést ajánlott.
Vállalat Hollandia remek napot szerzett Elon Musk-nak
Privátbankár.hu | 2026. április 11. 15:03
Hollandia engedélyezte a Tesla felügyelt önvezető szoftverének alkalmazását.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG