2p

Mi vár a magyar befektetőkre ősszel?

Mit jelentenek az adózási és szabályozási változások a befektetők számára?
Merre tart az állampapírpiac?
Hogyan érdemes gondolkodni a hosszú távú megtakarításokról és az ingatlanbefektetésekről?

Klasszis Befektetői Klub
2026. szeptember 24., Budapest

Foglalja le helyét most >>

A Fővárosi Törvényszék szerint nem hatályos a főváros és a Mahir Cityposter Kft. közti szerződésbontásról szóló nyilatkozat.

A törvényszék közleménye szerint "a bíróság megállapította, hogy a 2015. október 22-én kelt, a felek között fennálló szerződésre vonatkozó felmondó nyilatkozat hatálytalan". A főváros még 2006-ban kötött szerződést a céggel, főleg hirdetőoszlopok kihelyezésére és üzemeltetésére, a haszonbérleti szerződést azonban az önkormányzat tavaly ősszel felmondta.

A Mahir még novemberben kérvényezte, hogy a bíróság nyilvánítsa a szerződésbontást érvénytelennek, ez majd idén januárban elsődlegesen azt kérték, hogy a már folyamatban lévő per jogerős befejezéséig tiltsa el a bíróság az önkormányzatot attól, hogy a kft. tulajdonát képező hirdetőoszlopokat elbontassa. A bíróság végül egyesítette a két ügyet, és első fokon a cégnek adott igazat.

Sehogy sem érvényes

A bíróság részletesen kifejtette, milyen szempontok alapján vizsgálta a felmondó nyilatkozat hatályosságát. A Fővárosi Önkormányzat még 2015. október 29-én közölte a Mahir Cityposter Kft.-vel a felmondó nyilatkozatát, amit a cég nem fogadott el, és ezt november 2-án faxon közölte az önkormányzattal. A polgári törvénykönyv rendelkezései szerint ha az azonnali hatályú felmondást a haszonbérlő három napon belül nem veszi tudomásul, akkor a haszonbérbeadó további nyolc napon belül a bírósághoz fordulhat. Ha a haszonbérbeadó, vagyis ez esetben az önkormányzat nem így jár el, akkor a felmondás a hatályát veszti. Jogi szempontból tehát nem hatályos a szerződésbontás.

A jogi akadályokon kívül a felmondás feltételei sem élnek, amik hatályossá tehetnék a szerződésbontást. Az önkormányzat korábban felmondási okként hivatkozott arra, hogy a környezetszennyezést mérő oszlopok valójában máshonnan érkező adatokat tettek közzé, illetve a wifi szolgáltatás nem volt megfelelő egyes építményeknél. A bíróság álláspontja szerint azonban ezek a körülmények már korábban, 2011-ben is kiderültek egy átfogó ellenőrzés alkalmával, akkor azonban az önkormányzat nem bontott szerződést.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Rekordbevétellel zárta az első félévet a Lego
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 25. 13:46
Bejött a foci-vb trófeájának másolata, valamint a Pokémon és a K-Pop tematikához kapcsolódó készletek is.
Vállalat Lépett a Duna Aszfalt: visszaváltják a GED Afrika-kötvényeket
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 14:59
A Duna Aszfalt Zrt. a mai napon kezdeményezte a GED Africa projekt finanszírozásához kapcsolódó kötvények önkéntes visszaváltását az EXIM Banknál és az MFB Banknál. A társaság döntésének célja, hogy megerősítse a projekt finanszírozási konstrukciójának stabilitását, megőrizze a Duna Group és Magyarország nemzetközi gazdasági hitelességét, valamint biztosítsa a Kasomeno-Mwenda infrastruktúra-fejlesztési projekt hosszú távú és zavartalan folytatását.
Vállalat Nyakunkon az év egyik legizgalmasabb tőzsdei sztorija
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:59
Szeptember 1-jén debütál a hongkongi tőzsdén a világ egyik legnagyobb fast fashion online webáruháza, a Shein.
Vállalat Olaszok szereztek irányítást az egyik legnagyobb német bankban, egyenesen a kormánynak üzent a felügyelőbizottság elnöke
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 24. 12:30
A Commerzbank felügyelőbizottsági elnöke, Jens Weidmann a német vállalatfelvásárlási szabályozás felülvizsgálatát szorgalmazza, miután az olasz UniCredit szerinte megfelelő prémium megfizetése nélkül szerezte meg az irányítást a német hitelintézetben.
Vállalat Budapestről a Nasdaqig – sikeres magyar startupperek
Siklós Bence | 2026. augusztus 20. 17:00
A magyar startupsztorik egyik visszatérő eleme, hogy „túl kicsi a piac”, és innen „nem lehet nagyot menni”. Aztán jön egy csapat, és pár év alatt kiderül: a földrajz legfeljebb háttérzaj, ha a termék eleve nemzetközinek születik. És amikor már látszik, hogy „ez működik”, onnantól minden felgyorsul: több próbálkozó, bátrabb csapatok, merészebb termékek, okosabb tőke, és már egyre kevésbé az a kérdés, hogy magyar alapítók tudnak-e nemzetközi sikert építeni – inkább az, hogy kik lesznek a következő nagy nyertesek.
Vállalat Fizetési plafon került az állami cégek vezetőinek feje fölé
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 14:50
Meghatározta a kormány a többségi állami tulajdonú vállalatok vezető testületeinek méretét, tagjainak díjazását, valamint a vezető állású munkavállalók javadalmazásának szabályait.
Vállalat Súlyos ítélet született az elmúlt évek egyik legnagyobb vállalati összeomlásának ügyében
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 20. 12:47
Életfogytiglani börtönbüntetésre ítélték Hszü Ka Jent, az Evergrande nevű kínai ingatlanfejlesztő cég alapítóját.
Vállalat Ez történik Pakson – újabb miniszter üzent a kritikus órák előtt
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 13:48
Kapitány István egyre bizakodóbb.
Vállalat Csökkentenék a nemek közötti bérszakadékot a szakszervezetek
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 12:43
Idehaza 17 százalékkal keresnek többet a férfiak a nőknél. Az EU-ban ez az arány 11 százalék.
Vállalat Tulajdonost váltott a Cserpes Sajtműhely
Privátbankár.hu | 2026. augusztus 19. 07:50
A Profood Flexum Kft. felvásárolta a Cserpes Sajtműhelyt. Az alapító Cserpes István tanácsadóként marad a cégnél.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG