2p

A geopolitika felforgatja a piacokat – készüljön fel időben, kerülje el a bukást!
Fedezze fel, hogyan hat a világrend változása az Ön pénzügyeire!

Klasszis Befektetői Klub

2026. január 27., Budapest

Ne maradjon le – jelentkezzen most! >>

Nyilvános lett az ajánlattevők névsora.

Ahogy a Telex.hu cikke is kezdi: eddig is különös volt a Nemzeti Koncessziós Iroda 35 éves autópálya-koncessziója, most is az. Publikus lett ugyanis, hogy kik adhatnak be árajánlatot. Az Elektronikus Közbeszerzési Rendszer honlapján megjelent adatok szerint az osztrák Strabag, a Themis Magántőkealap és a lábatlani Dömper Kft. vannak a listán. 

A lap emlékeztet: egy olyan 35 éves feladatról van szó, amelyben a hazai, többségében meglevő és egyes létrejövő gyorsforgalmi úthálózattal (1662 km alaphálózat + 381 km kiegészítő hálózat) kapcsolatban kell a pályázónak tervezési, felújítási, építési, ennek ellenőrzési, továbbá üzemeltetési, karbantartási és e tevékenységek finanszírozására vonatkozó feladatokat ellátnia.

Illusztráció (Fotó: Pixabay)
Illusztráció (Fotó: Pixabay)

A Dömper Kft. egyedül indulna, de a Strabag egy olyan osztrák–francia konzorcium lenne, amelyben több Strabag- és Colas-vállalkozás is részt venne.

A Themis Magántőkealap több más, hazai magántőkealappal (Konzum PE, Opus Bridge, Opus New Way, Cronus; Vesta, Via), illetve a tőzsdén jegyzett Opus Global Nyrt.-vel indulna. A nevek egyértelműen utalnak arra, hogy a Mészáros-csoport itt erős szereplő lenne, de természetesen a titokzatos magántőkealapoknál azt nem lehet biztosan tudni, hogy ki mekkora súllyal lenne benne.

A Telex.hu cikke egyúttal kitér arra: a magántőkealapok tulajdonosai nem nyilvánosak, így egy ilyen csapat indulása önmagában is problematikusnak, a hazai közbeszerzési szabályokkal ellentétesnek tűnik. Közbeszerzésen nem indulhat az, aki nem tudja megnevezni a tényleges tulajdonosát. Természetesen ahol ennyi pénzről van szó, az indulók majd biztosan körbejárják, hogy miképpen tudnak szabályosan részt venni a pályázaton - jegyzi meg a lap. 

(Telex.hu)


 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Új gyárba öntik a norvég profitot Dunaföldváron
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 19:15
A Norvégiából hazahozott profitjából építi új gyárát Dunaföldváron a Vajda-Papír, a beruházást a kormány 25 milliárd forinttal támogatja – erről Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter beszélt kedden, az üzem alapkőletételi ünnepségén.
Vállalat A csőd széléről táncolna vissza a nagymúltú magyar műszaki kereskedő cég
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:45
Újabb nagy hazai elektronikai szereplő került bajba: rövid időn belül eldőlhet a BestByte jövője. A nagymúltú cég boltzárással, leépítéssel próbálja elkerülni a csődöt.
Vállalat Emelte a tétet a Netflix, nagyon komolyan gondolják a vásárlást
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 17:00
A Netlflix átgondolta az ajánlatát, most a Paramount válasza jöhet.
Vállalat Fontos visszacsatolást kapott a 4iG
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 14:47
A Scope Ratings GmbH (Scope Ratings) hitelminősítő intézet, felülvizsgálata során megerősítette a 4iG Nyrt. (4iG Csoport) és kötvényeinek kibocsátói adósságbesorolását (BB-, stabil kilátásokkal és BB-). Az elemzők szerint a 4iG Csoport stabil távközlési piaci pozíciói, valamint pénzügyi stabilitása is összhangban van az adósbesorolási szintjével.
Vállalat Telekom-ügyfeleket tesznek át a Yettel hálózatára
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:37
Az előfizetés marad, de a hálózat más lesz.
Vállalat Háromszorosan kaszáltak a ChatGPT-vel, jönnek a hirdetések is az AI-platformra?
Privátbankár.hu | 2026. január 20. 11:04
Egyre hatékonyabban csinál pénzt az OpenAI.
Vállalat Ház a gyárból – az építkezés is lehet egyszerű és kiszámítható folyamat
PR | 2026. január 20. 10:04
Egy őszinte beszélgetés a Prefab német főmérnökével, Andreas Weberrel küldetésről, számokról, mérnöki fegyelemről és arról, miért nem kalandos többé az építkezés.
Vállalat Előzetesen megállapodhatott a Mol a szerbiai olajfinomítóról
Privátbankár.hu | 2026. január 19. 16:09
Az amerikai jóváhagyás kelleni fog.
Vállalat OTP-sek figyelem: elérhetetlenné válik több szolgáltatás ma éjféltől
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 15:15
Több digitális szoltáltatás is elérhetetlenné válik éjféltől 2:10-ig.
Vállalat Nagy változás jön a vállalkozások életében a jövő héten
Privátbankár.hu | 2026. január 17. 10:37
Több ponton módosítja a kapcsolt vállalkozások dokumentációs és adatszolgáltatási kötelezettségeit az új transzferár-rendelet – hívja fel a figyelmet a Forvis Mazars könyvvizsgáló és adótanácsadó cég, amely az MTI-nek küldött közleményében a kapcsolt vállalkozások számára különösen fontosnak nevezi, hogy áttekintsék jelenlegi folyamataikat, és időben felkészüljenek az új előírások szerinti dokumentációra.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG