2p
Visszaesett a Corsa és az Insignia modellek iránti kereslet, jön a rövidített munkaidő.
Az Opel Group vezérigazgatója, Dr. Karl-Thomas Neumann és Claudia Schiffer szupermodell (fotó: Opel)

A Brexit után bekövetkezett keresletcsökkenés miatt mérsékli a munkaórák számát két németországi üzemében az Opel - jelentette be az amerikai General Motors (GM) európai leányvállalata.

A Corsa és az Insignia modellek iránt a Brexit-szavazást követően csökkenő kereslet miatt az Opel alkalmanként rövidített munkaidőt vezet be rüsselsheimi és eisenachi üzemeiben. A két modell legnagyobb piaca az Egyesült Királyság.

A GM 400 millió dolláros kieséssel számol annak következtében, hogy a Brexit utáni fontgyengülés megdrágítja az Európában gyártott alkatrészek brit importját. A GM ezért költségcsökkentési programot készül bevezetni európai tevékenységeinél a drágulás ellentételezésére.

Az Opel tájékoztatása szerint a rövidített munkaidős napok száma a kereslet alakulásától függően változhat. A német Der Spiegel lap a rüsselsheimi üzem esetében az év hátra lévő részében 28 rövidített munkaidős napról értesült.

"Mindenkit foglalkoztat a Brexit ügye, akinek üzleti érdekeltsége van az Egyesült Királyságban. Már a múlt hónapban is jeleztük, hogy nyomot fog hagyni pénzügyi teljesítményünkön, ha a font árfolyama az év hátralévő részében is a mostani szinten marad".


LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Előfizetőink máshol nem olvasott, higgadt hangvételű, tárgyilagos és
magas szakmai színvonalú tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Korlátlan hozzáférést adunk az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz is, a Klub csomag pedig a hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmazza.
Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!

Vállalat Stratégia nélkül nincs körforgásos áttörés
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 19:54
A fenntartható átmenetben élenjáró magyarországi vállalatok 64 százaléka már alkalmaz valamilyen körforgásos modellt üzleti tevékenysége során, de komplex megoldások még nem jellemzőek – derült ki a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) legfrissebb felméréséből.
Vállalat Meglepetésszámok a General Motors negyedévében
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 16:40
Az amerikai autógyártó negyedik negyedéves – egyszeri tételek nélküli és részvényarányos –nyeresége felülmúlta az elemzői várakozásokat.
Vállalat Az OTP Bank eurókötvényt bocsátott ki
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 16:21
Az OTP Bank 500 millió euró értékben 6 éves futamidejű, de az 5. év végén visszahívható MREL-kötvényt bocsátott ki hétfőn.
Vállalat Már a Puma sem a régi – beszállnak a kínaiak
Privátbankár.hu | 2026. január 27. 15:00
Kína legnagyobb sportmárkája, az Anta Sports Products kedden bejelentette, hogy 1,5 milliárd euróért 29,06 százalékos részesedést vásárol a Pinault családtól, ezzel a német sportruházat-gyártó legnagyobb részvényesévé válva.
Vállalat Fontos visszajelzést kapott a befektetőktől az MBH Bank
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 11:46
Újabb 500 millió eurónyi kötvényt bocsátottak ki.
Vállalat Többet szedett be, de kevesebb maradt a Ryanair zsebében
Privátbankár.hu | 2026. január 26. 10:49
Igaz, céltartalékot is képeztek közben. 
Vállalat Újabb felmérés bizonyítja: idén is inkább csak a lakosságban bízhat a gazdaság
Imre Lőrinc | 2026. január 25. 15:11
Továbbra sem látszik javulás a magyarországi cégek beruházási hajlandóságában, hiába a kamattámogatott konstrukciók. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, illetve az Egyensúly Intézet közös felmérése azt bizonyítja, hogy idén is elsősorban a belső fogyasztásban, a lakossági költésekben bízhat a kormány, hiszen a kkv-k egyelőre inkább a tartalékaikat élik fel ahelyett, hogy új fejlesztésekben gondolkodjanak. A munkaerő megtartása viszont top prioritás lett.
Vállalat Washington is rábólinthat a Mol szerb üzletére
Privátbankár.hu | 2026. január 24. 10:46
 A szerb sajtó szerint pénteken az Egyesült Államoktól érkezett egy erre utaló gesztus.
Vállalat Az egyik legnagyobb globális hitelminősítő elnökével tárgyalt Jászai Gellért
Privátbankár.hu | 2026. január 23. 08:35
Azerbajdzsáni és szingapúri pénzügyi vezetőkkel tárgyalt a 4iG elnök-vezérigazgatója, Jászai Gellért a davosi Világgazdasági Fórumon. Az S&P Global Ratings elnökével pedig a hitelminősítésről beszélgetett a magyar cégvezető.
Vállalat Igen nagy dobásra készül Elon Musk a tőzsdén
Privátbankár.hu | 2026. január 22. 19:01
A SapeceX, a vállalkozó űripari cége tőzsdei bevezetésre készül, és meg is bízott négy nagy amerikai befektetési bankot ennek előkészítésével. Már idén meg is jelenhet a tőzsdén.
hírlevél
Ingatlantájoló
Együttműködő partnerünk: 4iG